Microsoft Edge Canary Sürümüne Gelen Yenilikler

Bu konuyu okuyanlar

p04w04p5

dilf lover😴🥱
Yönetici
Moderatör
Katılım
17 Şubat 2018
Mesajlar
2,837
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
6,848
Puanları
113
1618778151458.png


Microsoft'un popüler tarayıcısı Edge, Beta ve Canary sürümlerini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ise dikey sekme ve hızlı başlangıç modu özellikleri getirilen Edge, şimdi ise performans odaklı güncelleme alıyor.

Microsoft Edge Canary sürümünde fark edilen özellik, uygulama hızını arttırırken, aynı zamanda PDF görüntüleyici aracını da daha iyi hale getiriyor.

Bu performans güncellemesi sayesinde bellek, CPU, yanıt süresi, pil kullanımı optimizasyonu ve hız geliştirme özelliklerinin daha iyi hale getirilmesi hedefleniyor.

Ayrıca yeni gelen ikinci bir özellik ile birlikte kullanıcılar yeni sürüm ile birlikte PDF'ye metin ekleyebilecek. Normalde PDF için sadece manuel el yazısı eklenebiliyordu. Ancak yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar artık PDF'ye metin ekleyebilme yetkisine sahip olacak. Şu anda bu özellik sadece Canary sürümde geçerli durumda.

Microsoft Edge performans modunu etkinleştirebilmek için altta belirttiğimiz kodu girmeniz yeterli. Bu sayede "performans modu" bilgisayarınızda aktif olacak.

"-enable-features = msPerformanceModeToggle"

Bu işlemi yaptıktan sonra Ayarlar>Sistem'e giderek ekranda çıkan performans modu bölümünden ayarı açabilirsiniz.

Bu yeni özellikleri kullanabilmek için Canary Sürüm 91.0.859.0 sürümüne sahip olmanız gerektiğini de belirtelim.

 

BJKolik

Dekan
Katılım
31 Aralık 2016
Mesajlar
6,449
Reaksiyon puanı
6,782
Puanları
113
Canary sürümü beta mı?
 

Son mesajlar

Üst