Microsoft DirectX 11'i NVISION'08'de Tanıtacak

Bu konuyu okuyanlar

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
AMD-ATi'nin geçtiğimiz Kasım ayında duyurmaya başladığı Radeon HD 3000 serisi ekran kartlarıyla DirectX 10.1'e geçiş yapması, HD 4800 serisi ile de DirectX 10.1 desteğini sürdürecek olmasının aksine Nvidia bu yönde bir adım atmamış ve eleştri oklarının hedefi haline gelmişti. Fakat firmanın bu konuda neden adım atmadığının detayları da yavaş yavaş görünmeye başladı diyebiliriz. Firmanın önümüzdeki Ağustos ayında gerçekleştireceği NVISION etkinliği pek çok yeni gelişmeyi de gözler önüne serebilir. NVISION'08, Nvidia'nın grafik endüstrisinde çalışan profesyonelleri, görsel işlem teknolojilerini, oyun yapımcılarını, konu ile bağlantısı olan popüler isimleri biraraya getirdiği önemli bir etkinlik. Bu sene yapılacak etkinliğin ana noktalarından biri de DirectX 11 olacak. Microsoft'dan Kev Gee, çalışmaları devam eden DirectX 11 ile gelecek başta Shader Model 5.0 olmak üzere tessellation ile multithreaded rendering gibi teknolojilerden bahsedecek. DirectX 11'in neye benzediği konusunda sektöre ışık tutacak ilk sunumlardan biri olması beklenen bu gelişme Nvidia'nın gelecek nesil ekran kartlarında nasıl bir yol izleyeceğine dair işaretler de verebilir.

kaynak : http://forum.donanimhaber.com/m_23857953/tm.htm

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ya directx 9'un bin tane varyasyonunu yapıp 5-6 yıl süründürdüler yeni mi akıllarına geldi atılım yapmak ...

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Vista'dan sonra gelecek olan işletim sistemini sattırmak için (sömürmek için mi desek daha doğru olurdu hani) birkaç yeniliğe ihtiyaç vardı. Buda onlardan biri olacak sanırım.

Palisana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar satışları durgun olduğu zaman işbirliği yapıyolar yeni birşey çıkartıyorlar.Bilmem ne marka bilgisayar directx 11 destekli ve yeni windowslu sadece şu fiyata :mad: