Microsoft da Türk Lirası'na Geçti

Frostban3

Profesör
Microsoft, 1 Ocak 2009 itibarı ile ülkemizin resmi para birimi haline gelen Türk Lirası için desteklenen tüm Windows sürümlerini kapsayan özel bir güncelleme yayınladı.


Microsoft Türkiye'nin girişimleri sonucunda, Microsoft Windows tarafından Yeni Türk Lirası'ndan Türk Lirası'na geçiş sağlamak için özel bir güncelleme hazırladı. Bilgisayarlarında Microsoft Windows işletim sistemi bulunan, dünya çapında bir milyarı aşkın kullanıcı bu güncellemeyi yüklediklerinde 1 Ocak 2009'dan itibaren Türkiye'nin resmi para birimi olan TL'yi görüyorlar.

Böylelikle, Word, Excel gibi Microsoft Office uygulamaları başta olmak üzere, Windows platformunda çalışan iş ve kurumsal kaynak yönetimi programlarının parametrelerinde, Türkiye'nin resmi para birimi otomatik olarak TL cinsinden işlem görüyor. Bu durum, iş programlarında ve doküman yönetiminde avantaj sağlıyor.

Kullanıcılar, bu para birimi güncellemesini Windows Update kullanarak, ya da burayı tıklayarak edinebiliyorlar.

:: Sizin bilgisayarınız TL'ye geçti mi?

SDN - http://shiftdelete.net
 

zelenga

Profesör
Windows update ile edinemedim. Diğer linke tıkladığımda ise e-posta adresimi isteyen sayfaya ulaştım. burasa e-posta adresini girdikten sonra e-posta'da indirme linki ve dosya şifresi gönderildi.. İndirdikten sonra gönderdikleri şifreyle sıkıştırılmış dosyadan bu kurulum dosyası çıktı..Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Ama bu sadeceVista için..bilginize
 
Windows'un ayarlarına girip manuel olarak da TL'ye geçebilirdim. Fakat Windows'a komple etki etmesini istediğim için bu yamayı indirip kurdum. Aaa bir de ne göreyim. Paramızın sadece ulusal kısaltmasına uygulanmış bu yama.:surprised: Yani YTL, TL'ye dönmüş. Ama paramızın uluslararası kısaltması olan "TRY" hala olduğu gibi duruyor. Yani "TRY > TRL" dönüşümü atlanmış ya da önemsenmemiş.:nono::angry: Bunu "Windows Kenar Çubuğu"ndaki para birimi dönüştürücüsüne bakarak rahatlıkla anlayabiliyoruz. Umarım kısa sürede Microsoft yeni bir hotfix'le bu sorunu düzeltir!
 

Son mesajlar

Üst