Microsoft da Dükkan Açacak

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bu sefer sanal, dijital veya mobil mağazalardan bahsetmiyoruz. Microsoft kendi perakende mağazalar zincirini kurmaya hazırlanıyor.

Apple'ın sahip olup, Microsoft'un bunca yıldır nasıl geri kaldığını anlamadığımız "mağazalar zinciri" atılımını şimdi Microsoft da gerçekleştiriyor. Elbette Apple'ın donanım, Microsoft'un ise yazılım ağırlıklı firmalar olması, raflarda görülecek ürünlerin hayli farklılık göstereceğinin ipuçlarını veriyor.

Yeni İş Ortaklıkları Kapıda

Microsoft'un raflarında muhtemelen Xbox 360 oyun konsolları ve Zune portatif medya oynatıcılar yer alacak. Ancak firmanın donanım üreticileriyle çeşitli anlaşmalar yapıp, Microsoft yazılımlarıyla bundle edilmiş bilgisayarlar da satması muhtemel. Ayrıca, perakende mağazaların başında ise eski DreamWorks yetkilisi David Porter bulunacak.

Yazılımların dijital satışından daha kârlı olacağını hiç de düşünmediğimiz bu adım, daha çok marka bilinirliğini artırmak ve (Apple gibi) rakiplerinden geri kalmamak için atılmışa benziyor.
ms-retail-store1234590220.jpg
:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Microsoft
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Dünyayı iyice avuçlarına almak istiyor demek ki

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Marka takıntılı kişiler için süper olur bu mağazalar.

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
açsınlar abi açsınlar
kapitalist dünyaya bunlar yakışır

ademaktekin

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
aklıma gelmişti benim, düşünmüştüm çok önceden böle bişey yani, çok fazla microsoft ürünü var çünkü

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Gerçekten güzel bir gelişme... Apple'ın Türkiye'de açtığı mağzalar gibi Microsoft da açarsa ülkemiz için de güzel bir gelişme olacağı kesin...

Son mesajlar