MicroSD Kartlar Neredeyse Bedava!

Cem

Profesör
Özellikle cep telefonlarının MP3 çalması nedeniyle bu cihazlarda kapasiteye olan ihtiyaç dur durak bilmiyor. Eskiden el yakan fiyatlarıyla bezdiren hafıza kartları artık sudan ucuz (neredeyse)

Cep telefonları günümüzde ister akıllı olsun ister sıradan, hepsinin desteklediği ortak formatın adı MP3. Neredeyse her cep telefonu artık birer MP3 çalar ve zil sesi olarak MP3 formatını destekliyor. Kullanıcılar için melodi olarak MP3 artık olmazsa olmaz özellikler arasında gösteriliyor. Ancak kullanıcıları artık 3-5 MP3 dosyası kesmiyor. Ne var ki telefonunuzun microSD kart desteği varsa (ki cep telefonlarında microSD kart adeta bir standart) şu sıralar özellikle yurtdışında fiyatları inanılmaz düşük seviyede.
 

Buradan bakınca büyük duruyor değil mi?
Örneğin Amazon'da 4 GB microSDHC almaya kalkarsanız 5 dolar gibi komik bir meblağ ayırmanız yeterli. Yani McDonalds'a gidip bir menü yemeye kalksanız ya aynı parayı, ya da daha azını vererek 4GB kapasiteye sahip olabilirsiniz. Türkiye'de durum henüz bu kadar şen şakrak değilse de, yakın zaman sonra durumun bizlere yansıyacağını tahmin etmek zor değil.
:: Cep telefonunuzda hafıza kartı kullanıyor musunuz? Peki ya doluluk oranı nedir? Paylaşın.
Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net
 
 

honline

Profesör
evet microSD kartlar hem boyut olarak hemde fiyat olarak çok uygun o yüzdende bu kadar yaygın
 

kesiciturk

Üyecik
evt cin malı olmalarından dolayı baya ucuzlar 2 dolara 512 mb 2.2 dolarada 1gb alınıyo 2 gbda 3.5 dolar 4 gbda 10 15 ytl arası bulunur
 

Son mesajlar

Üst