Soru Mi TV Stick 4K VS Xiaomi Mi Box S 4k

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
36
Televizyonumuz uzun süredir güncel değil. Hem güncelleyip daha verimli kullanmak hem de görüntü kalitesini biraz daha iyileştirmek için bir tv box almaya karar verdik fakat cihazlar arasında kaldık. Sizce uygun fiyatlı hangi tv box daha iyi bir deneyim verir? Ve bazı android sürümü farklılıkları var. Bunların güncellenme durumu olur mu?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam bende araştırıyorum bu yakında alacam...

Fiyat performans ve donanım olarak şu ürünü çok övüyorlar ben şundan alacam gibi. Kumandası olsun yazılımı donanımı olsun baya iyi diyorlar. Xiaomi ürünler eski kaldı biraz gerek yazılım gerek android sürüm olarak.

Yorumlarıda baya iyi.

Hatta bütçen el veriyorsa bu ürünün plus modeli kampanya yapmışlar onuda alabilirsin. Onda ekstra soğutma flanda varmış.

1599 TL ye veriyorlar plus modelinide.

Reaksiyon puanı
36
Hocam bende araştırıyorum bu yakında alacam...

Fiyat performans ve donanım olarak şu ürünü çok övüyorlar ben şundan alacam gibi. Kumandası olsun yazılımı donanımı olsun baya iyi diyorlar. Xiaomi ürünler eski kaldı biraz gerek yazılım gerek android sürüm olarak.

Yorumlarıda baya iyi.

Hatta bütçen el veriyorsa bu ürünün plus modeli kampanya yapmışlar onuda alabilirsin. Onda ekstra soğutma flanda varmış.

1599 TL ye veriyorlar plus modelinide.

Bunu gördüm bide şu an aşağıda yazdığım isimde cihazlar var. Bende sizin gibi düşündüğüm için aşağıdakilere baktım. Kararsızım açıkcası hangisi daha iyidir diye. Dediğiniz de gayet güzel diye biliyorum

Google Chromecast 4K
Amazon Fire TV Stick 4K

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bunu gördüm bide şu an aşağıda yazdığım isimde cihazlar var. Bende sizin gibi düşündüğüm için aşağıdakilere baktım. Kararsızım açıkcası hangisi daha iyidir diye. Dediğiniz de gayet güzel diye biliyorum

Google Chromecast 4K

Amazon Fire TV Stick 4K

Benim gördüğüm stick önermiyorlar pek. Almış iken aynı paralara box almak daha mantıklı geliyor. Hiç yoktan bir sürü giriş çıkış oluyor. İnternet kablosu bağlayabiliyon. Mouse klavye takabiliyon hafıza kartı giriş oluyor vb bir sürü donanım kazanıyor. Açıkçası bu tarz şeylerden almış iken 1300 TL veren 300 TL daha verebilir diye düşünüyorum. Ayrıca uzun kullanımda stick lerde ısınma sorunuda olabilir ve uzun ömürlü olmaz gibi Tv box lar daha iyi.

Almış iken KM2 Plus al geç bence.

ミスター・ローズ

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
126
hiremco x4 var hala satılıyorsa almayı düşünebilirsin. 32 gb depolaması 4 gb rami var. xiaomi ürünlerinin hafızası da zayıf. hiremco x4 alabilirsin, para koyup x6 alabilirsin içinden air kumanda çıkıyor 64 gb rom ve 4 gb ram var yeter de artar bile.

Reaksiyon puanı
36
Benim gördüğüm stik önermiyorlar pek. Almış iken aynı paralara box almak daha mantıklı geliyor. Hiç yoktan bir sürü giriş çıkış oluyor. İnternet kablosu bağlayabiliyon. Mouse klavye takabiliyon hafıza kartı giriş oluyor vb bir sürü donanım kazanıyor. Açıkçası bu tarz şeylerden almış iken 1300 TL veren 300 TL daha verebilir diye düşünüyorum.

Almış iken KM2 Plus al geç bence.
Amazonu yeni gördüm de google çok önerilmişti ondan belki dedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

hiremco x4 var hala satılıyorsa almayı düşünebilirsin. 32 gb depolaması 4 gb rami var. xiaomi ürünlerinin hafızası da zayıf. hiremco x4 alabilirsin, para koyup x6 alabilirsin içinden air kumanda çıkıyor 64 gb rom ve 4 gb ram var yeter de artar bile.
Baktım mağazalarda var ama satışta yok şuan

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Eskiden iyimiş Hiremco ürünleri fiyat performans olarakta şuan pahalı bence. En ucuz ürünü 2000 TL 2500-3000 TL gibi gidiyor fiyatları.

Açıklası 32 GB depolama olacakta ne olacak ! TV'ye oyun flan yüklemek saçma geliyor bana.

Dediğim gibi benim önerim Üstteki modellerden birisi olacaktır. Stick e o kadar para verme bence.

Not: Bu arada Goog Choromecast modelleri ithal cihaz heralde çin şarj çıkışlı prizleri.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
DİKKAT !! Bu yazdığım çok önemli :)
Alacağınız üründe eğer Netflix vs. izleyecekseniz lisans olduğuna emin olun. Aksi durumda donanım daha iyi olsa dahi netflix de vs. 4K paketiniz olsa dahi 720P üzerinde görüntü alamazsınız. MiBox lar lisanslı cihazlar, bu konuya dikkat edin. Referans verilen diğer ürünlerde bu lisans var mı bilmiyorum ama yoksa ürün istediği kadar iyi olsun Netflix gibi bir platformda en yüksek kaliteyi veremeyecekse bir anlamı yok.