Mi Note 10 Lite şarjda ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

CjR

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Mi Note 10 Lite aldım ve telefon şarjda ısınıyor. Oyun oynarken daha az ısınıyor. Şarjda elimi değdirince elim yanıyor nerdeyse ama ilk başlarda olmuyor bu biraz şarj ettikten sonra böyle ısınıyor sonra telefon dolmaya yaklaştığında soğuyo ılık oluyor. Bu normalmi anormalmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve bu telefona zarar verirmi

KTimur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
136
Normal bir durum benim telefonum (Nokia 5) de ısınıyor hemde baya ısınıyor. Mi Note 10 Lite'da hızlı şarjda var sanırım ısınması normal. Şarjda çoğu telefon ısınır merak etmeyin.

smdeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Mi Note 10 Lite aldım ve telefon şarjda ısınıyor. Oyun oynarken daha az ısınıyor. Şarjda elimi değdirince elim yanıyor nerdeyse ama ilk başlarda olmuyor bu biraz şarj ettikten sonra böyle ısınıyor sonra telefon dolmaya yaklaştığında soğuyo ılık oluyor. Bu normalmi anormalmi

40V şarj aleti var normaldir ısınmasi. İçindeki pil oranı da yüksek. Oyun oynarkende ısınıyor baya bu olumsuz yönü. Sensör sorunun devam ediyor mu?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

Merhaba ben de o telefonu almayı düşünüyorum. Kamerası,performansı,bataryası nasıl acaba?

Reaksiyon puanı
6,381
Çok normal hızlı şarjdan dolayı ve mi note 10 lite'ın kasasının alüminyum olmasından dolayı. Normalde telefon az ısınsa bile kasa o kadar çok dağıtıyor ki kendi kendine ısınmaya başlıyor. En iyisi bir kılıf alın şarjda çıkarın, geri kalanda kullanırken takın hem size zara gelmez hem de telefona.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Bu sıcakta ısınmasını normal görüyorum.Alüminyum kasa iPhone 7 Plus bile orijinal şarjda ısınıyordu kış ayında hissedilen o sıcaklık azalır.

CjR

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Merhaba ben de o telefonu almayı düşünüyorum. Kamerası,performansı,bataryası nasıl acaba?
Bataryası iyi full oyun oynasan 7 saat gidiyor hatta bazen daha fazla. Full ayarlarda Pubg oynasan cok ısınmıyor ılık . Kamerası müthiş video sabitleme efsane. Ekran zaten iyi. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi telefon

smdeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Telefon güzel ama edge ekranı sorun koruması yok ve şuan sensör sorunu var ve hala devam ediyor. Onun dısşında kamerası filan efsane..

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Hızlı şarj esnasında cihaz ısınır sonlara doğru zaten daha yavaş dolar noemal moda geçer..

Aviator✈️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar yanlışsam düzeltin bu telefonun içinden bildiğim kadarıyla 30W şarj çıkıyor. Şuan S7 kullanıyorum ve cihaz 18W ye kadar destekliyor. Ayarlardan hızlı şarjı açtığım vakit "aşırı ısınma yapabilir" uyarısı veriyor. Belli bir yüzdeden sonra soğumaya başlıyor diyorsunuz bu gayet normal, cihazın yazılımına göre belli bir seviyeye kadar hızlı şarj ederken belli seviye üzerinde 30W yerine atıyorum 15-20 W olarak şarj ediyor (batarya sağlığı için) Xiaomi Samsung gibi bunu bildiren bir uyarı koysa sorun olmaz (cihazı alanlar kullanım kılavuzunda baksın mutlaka yazıyordur). Uzun lafın kısası tedirgin olmanıza gerek yok cihazınızın şarj esnasında ısınması normal.

Aviator✈️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Telefon güzel ama edge ekranı sorun koruması yok ve şuan sensör sorunu var ve hala devam ediyor. Onun dısşında kamerası filan efsane..

Merhaba bende bu cihaza geçmeyi düşünüyorum. Sensör sorunundan haberdarım lakin son update ile hatanın giderildiği yazıyor. Bu doğru değil mi?

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Maalesef sorun hala devam ediyor..
11.0.7.0 güncellemesini aldınız mı çoğu kişide bu güncellemeyi alınca düzelmiş sensör sorunu aldınız ve hâlâ düzelmediyse telefonu sıfırlamanızı öneririm

Aviator✈️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Sensör sorunu nedir acaba? Ben de cihazı alacağım da.

Telefon konuşmalarında cihazı yüzünüze getirdiğiniz zaman ekranın kapanmasını sağlayan yakınlık sensörü arızalı. Cihazı kulağınıza koyduğumuzda ilkten kapanıyor ama hemen peşine tekrar açılıyor. YouTube'da aratırsanız çok sayıda video var. Güncelleme ile düzeldiğini söyleyen kullanıcılar var lakin düzelmeyen kullanıcılar da mevcut.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Bu durum gayet normal çünkü elinizdeki ürün hızlı şarj teknolojisine sahip ve pili yüksek düşük voltaj'a yüksek akım, yüksek voltaj'a düşük akım kombinasyonları ile şarj oluyor. Yanlış hayırlamıyorsam mi note 10 lite 30w hızlı şarj teknolojise sahip. İlk başlarda şarja taktığınızda pilin ısınmaması normal. Çünkü pildeki ısınma hemen daha ilk dakikadan itibaren başlıyorsa bu anormal bir durum olur bir arıza gösterdesi olurdu. Pil'in cinsi ( li-ion, li-polimer) ne olursa olsun şarj olmaya başladıktan bir süre sonra ısınmya abaşlar. Bunun sebebi pilin içine akım basılmasıdır. Dolmaya başlaynca soğumaya başlamasının sebebi ise; firmalar hızlı şarj teknolojisinde pil'i %0'dan %100'e kadar hızlı şarj ile şarj etmezler. Genelde %0 ile %80-90'a kadar hızlı şarjederler, kalan %10-20'lik kısmını düşük akımlarda şarj ederler. Bunu pilin sağlığı için yapıyorlar. O nedenle sizin cihazınızın dolmaya başladıkça pil sıcaklığının düşmesinin sebebi bu. Şuan için anlattıklarınıza baktığımda bir sorun gözlemlemedim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
40V şarj aleti var normaldir ısınmasi. İçindeki pil oranı da yüksek. Oyun oynarkende ısınıyor baya bu olumsuz yönü. Sensör sorunun devam ediyor mu?
40 volt mu :D
30 Watt olmasın o ?!
1595758846133.png

Şahomi işlemcileri hackliyo olmalı yoksa samsung gibi prestij sahibi bir markadan farklı bir telefon üretemezdi... Abanıyor resmen işlemci ve güç ünitelerine, doğal olarak da ısınıyor. Amaç kağıt üzerinde güçlü ve etkin görünmek ama haliyle el yakacak bir ısı yayıyor... Kalite denince bence SAMSUNG farklıdır.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
30 Watt olmasın o ?!
Ekli dosyayı görüntüle 109782

Şahomi işlemcileri hackliyo olmalı yoksa samsung gibi prestij sahibi bir markadan farklı bir telefon üretemezdi... Abanıyor resmen işlemci ve güç ünitelerine, doğal olarak da ısınıyor. Amaç kağıt üzerinde güçlü ve etkin görünmek ama haliyle el yakacak bir ısı yayıyor... Kalite denince bence SAMSUNG farklıdır.
Şahomi napıyor ??

smdeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
30 Watt olmasın o ?!
Ekli dosyayı görüntüle 109782

10W'dan dolayı birbirimizi kırmayalım kapı aynı kapı :D

Son mesajlar