Mi Launcher'la Xiaomi Keyfi

0nurKavak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xiaomi gelmeden önce Miui arayüzünü telefonunuzda kullanarak Xiaomi hakkında fikir edinelim.

Geçtiğimiz günlerde aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 10 ülkeye giriş yapacağını açıklayan Xiaomi, Android sevenleri çok mutlu etti.
Xiaomi'nin meşhur arayüzü ve ROM'u olan MIUI kullanıcıların biraz zorlanarak da olsa sahip olduğu bir yazılım olmuştu. IOS'a benzerliği ile sevildi ve android'in en popüler arayüzünden bir tanesi oldu.

MIUI ekibinin resmi uygulaması olan Mi Launcher'ı telefona kurarak Xiaomi yazılımlarını tanıyalım. Mi Launcher'ı indirmek için buraya tıklayın.

Arayüz
​

Arayüzde menü tuşu bulunmuyor. Bütün uygulamalar ekranlarda geziyor. Sayfa geçişlerini değiştirebiliyor. Launcher'a özel tema, duvar kağıdı ve zil sesi mağazasından ücretli-ücretsiz her türlü arayüz içeriği bulabilirsiniz. Arayüzü "IOS görünümlü Android" olarak nitelendirebiliriz.

Launcher'ın Getirdiği Güzellikler
Diğer Launcher'ların aralarındaki tek farkı arayüzlerin farklı olması. Mi Launcher'a özgü yazılımlar kullanım deneyimini arttırmakla beraber diğer Launcher aralarından sıyrılarak farkını gösteriyor.

Hide App

Hide App ile başkasının görmesini istemediğiniz uygulamaları tek bir alanda topluyor, şifreliyor ve gizliyor.

One-Key Lock

Bu uygulamayla telefonun güç tuşuna basmadan uyku moduna getiriyor. Uykudan uyandırmanız için güç tuşuna basmanız gerektiğini hatırlatalım.

T9 Search

Uygulama menüsünde çok uygulamanız var ve istediğiniz uygulamayı bulmakta zorlanıyorsanız T9 search tam size göre. Aşağıdan yukarıya doğru yaptığımız parmak hareketiyle T9 Search açılıyor.

Recent Task

Arka planda çalışan uygulamalar işletim sisteminde dar boğaz yaratabiliyor. Recent Task ile gereksiz yere çalışan uygulamaları tek tuşla kapatarak RAM'den kazanç elde edebilirsiniz.

Theme

Launcher'ın farklılaştığı noktalardan en önemlisi Theme uygulaması. Launcher'ın mağazası olan bu uygulamada ücret-ücretsiz her türlü tema, duvar kağıdı ve zil sesi indirip Launcher'a ekleyebiliyorsunuz.

Android 2.3 ve üzeri işletim sistemlerine rahatlıkla kuruluyor. Neredeyse haftada bir güncellenen bu uygulamayı telefonunuza uygulayarak farklı bir android deneyimi yaşayabilirsiniz.

::Hangi Launcher'ı Kullanıyorsunuz ?

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çirkin arayüz. Now launcher kullanıyorum gayet güzel

NSIndestructibL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
z1 home Launcher kullanıyodum lgnin stock arayüzüne döndüm şimdiden sıkılmayayım dedim sony arayüzünden sony bir telefon alınca orjinali olacak nede olsa :)