Metro Turizmle ilgili bir konu hakkında önerilerinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Daha bugün medyaya yansıyan Metro Turizm'in yaptığı kazadan ve internetteki Ekşi, Uludağ, İncisözlük ve DHForum, FRMTR gibi sitelerdeki olumsuz ve kötü yorumlardan sonra Metro Turizmle yolculuk yapmak istemiyorum fakat ben şu an Trabzonda bulunmaktayım ancak memleketim olan Samsun/Bafraya gitmek zorundayım. Metro Turizm ve Özgül Bafra adlı otobüs firmaları gidiyor sadece, Metroyla gitmediğim için Özgül Bafrayla gitmek istiyorum zaten daha önce kullandığım ve gittiğim yani normalde tercih ettiğim bir firma fakat boş yer kalmamış. Ailemle birlikte gideceğim, bunca habere ve bu kazaya, olaylara rağmen Metro Turizmle gitmek ne kadar akıl karıdır? Gideyim mi? Gitmemeyi düşünüyorum, ayın 18'i ya da 19'unda gitmeyi planlıyorum. Bu saydığım firmalar dışında Samsun/Bafraya giden otobüs firması varsa yardımcı olabilir misiniz? Google'da otobüs bileti araştırması yaptım fakat bunlar dışında otobüs firması bulamadım şahsen. Yardımlarınızı bekliyorum lütfen. :confused1:

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Şimdi burda biri git der, es kaza bi şeyler olur falan kimse mesuliyet alması bence. ama ben metro yu baya kullandım bi sorun görmedim. Herifler günde 1000 sefer yapıyor bi kaza oldu diye o firmayı kullanmamak olur mu olursa nasıl olur bilmem.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Şimdi burda biri git der, es kaza bi şeyler olur falan kimse mesuliyet alması bence. ama ben metro yu baya kullandım bi sorun görmedim. Herifler günde 1000 sefer yapıyor bi kaza oldu diye o firmayı kullanmamak olur mu olursa nasıl olur bilmem.

Metroda hostluk yapan 2 tane arkadaşım var, ben bile şoförlerine güvenmiyorum. Allaha emanet gidiyoruz, ekmek parası dedi ikisi de hocam. Gitmemeye karar verdim, Yeni As Bafra diye bir turizm buldum.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Kaza yüzdesi en çok olan firma Metro'ymuş. Her zaman fark ederdim. Gerçekten çok hızlı kullanıyorlar.Resmen marka adını yaşayıyorlar. Ama şöyle bir de var. Diğer firmalar kaza yapmıyor mu? Yapıyor. Bence kafaya takma. Takarsan zehir olur yolculuk. Iyiye yor her şeyi. Sağ salim git gel.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
90ae38e760c976562ab0d34546e42ff5.jpg

Daha dün yayınlanmıştı bu...
Metro ile ilgili bir konu.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
2 sene önce satın aldığım koltuğu 3 kişiye satmışlardı. Ben de gezmeye değil askere gidiyordum. Uğraşamadım sonrasında.
O günden sonra da metro turizm ile işim olmadı olmazda.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
4 sene önce Antalya'ya giderken camdan taş düştü araca, 1 saat sonra şoför uyuyordu, 2 tarafı nehir olan bir yoldaydık. Şoför de bir arada sigara içmeye çalışınca aynı otobüste bir daha dedim asla Metro kulanmam.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Bu kadar insan yanılıyor olamaz.

[video]https://youtu.be/brw2plc5GX0[/video]

[video]https://youtu.be/x-OC4Ean__Q[/video]

[video]https://youtu.be/NDtlY-t19t4[/video]

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Babaannem İzmitten Tekirdağa gelecekti.İstanbul Seyahat otobüsleri 1 saat sonraya kalmış.O da metroya binmiş , 2 saatlik yolu 5 saatte geldi.Abartı yok 5 Saat.Ayrıca ben Akçaydan da dönerken Kaz dağlarında sola çekilmiş Metro arabası gördüm.Bilmiyorum niye çekildi.

Mafya bağlantılı bir marka olduğunu duydum.Benzinlerini , lastiklerini vs ucuz kullanıyorlar.Tercih etmem.Bence aktarmalı gidin , Mesela Rizeye gidin ordan varsa binersiniz ?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Otobüs araştırmak için ulasim.gov.tr yi kullanabilirsiniz. Tüm firmalar yok ama yine de geniş bi veritabanı var

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Metro turizmden ben de memnun degilim sahsen. Müsterileri magdur eden bir sirket ve sürücülerin cogu amatörce otobüs kullaniyor.

Otobüsün icinde hayvan tasiyormus gibi sürüyorlar araci.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Istediğin en kaliteli şirketlerle ulaşımını sağla ama ecel her yerde yakalar.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Abi gece yol boş oluyor yol boş olunca basar adam da o sollama isi sakat.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ecelin yakalamasi baska, pisi pisine ölmek baska. Ne hiz limitini biliyorlar ne arac takip mesafesini ne de herhangi bir kurali.

Gidecegin yere yarim saat gec gitsen ne olacak? Sirket benim olacak hic acimam kovarim öyle soförleri.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ecelin yakalamasi baska, pisi pisine ölmek baska. Ne hiz limitini biliyorlar ne arac takip mesafesini ne de herhangi bir kurali.

Gidecegin yere yarim saat gec gitsen ne olacak? Sirket benim olacak hic acimam kovarim öyle soförleri.

Hocam orası öyle ama düz yolda yolda boşsa şoförün hızlanmasında sorun görmüyorum şahsen. Ama o makas isleri sakat. Kamyoncular çok kötü kullanıyor binek araçlarin üzerlerine çıkıyorlar resmen.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=390518]Lazzz[/MENTION]

Sorun var hocam maalesef. Hiz limitini asmayacaksin bu kadar basit.

Bos sandigin yolda öyle durumlar oluyor ki, ani bir seyde otobüs tepetakla devriliyor. Bunun binlerce örnegi mevcut zaten.

Gidecegim yere gec giderim yine de insanlarin hayatini tehlikeye atmam. Bu enayilikten baska bir sey degildir kimse kusura bakmasin.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
[MENTION=390518]Lazzz[/MENTION]

Sorun var hocam maalesef. Hiz limitini asmayacaksin bu kadar basit.

Bos sandigin yolda öyle durumlar oluyor ki, ani bir seyde otobüs tepetakla devriliyor. Bunun binlerce örnegi mevcut zaten.

Gidecegim yere gec giderim yine de insanlarin hayatini tehlikeye atmam. Bu enayilikten baska bir sey degildir kimse kusura bakmasin.

Otobüsleri pek kullanmıyorum ama otobüs Şoförleri yıllarını vermiş kişiler yolları biliyor. Neyse acil olmadığı zaman sollamaya karşıyım zaten.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
otobüs Şoförleri yıllarını vermiş kişiler yolları biliyor.

Yolu biliyor diye bir sey yok hocam. Yollari biliyor olsalardi onlarca insan pisi pisine ölüp gidermiydi? Yollari "bilmek" yetmiyor iste. Ben buna Türk mantalitesi diyorum, her alanda vurdumduymaz bir milletiz maalesef.

Tedbir kuldan tevekkül Allahtan. Tedbirini almayan bir soför ayni yoldan 1 milyon kez gecmis olsada benim icin usta soför degildir.

POMEM

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hiç bir işten anlamayan 1 tabur adam toplanmış Metro Turizme giydiriyor :) Baştan söyleyeyim Metro Turizmin avukatı değilim hayatım boyunca da sadece 2 defa kullandım. Metro Turizm günde kaç otobüs sefere çıkıyor? Filosunda kaç otobüs var biliyor musunuz? Yerel, Vergisini Ödemeyen en fazla 4 otobüsü olan Zıptırık Turizm'in kaza oranıyla Metroyu kıyaslıyorsunuz. He dersiniz ki şoförler uykusuz kalıyor dinlenmeden peş peşe seferlere çıkıyor dersiniz anlarım. Ama bunu hangi firma yapmıyor sizce? Hepimiz işçiyiz hepimiz çalışıyoruz herkesin başında ki patronu para hırsı bürümedi mi? Olayı durumu sadece 1 firmaya bağlamayın.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Sana 2005-2014 her yaz yaptığım Ist - Samsun Samsun - Ist yolculuklarında nasıl hale geldiğimi anlatayım ben.

Hiç beğenmiyorum metroyu ulusoy candır. Ama doguya dogru ulusoy candir bati seferleri nasil bilmiyorum.

Nefret ediyorum böyle arabalar olmaz içi bir değişik kokuyor bir türlü çözemedim klimalar beni her zaman hasta yapıyor kapatsam da orta koridordan yüksek seviyede hava akımı oluyor bu yüzden de pek sevmesem de cam kenarında yolculuk yapıyorum Metro'da. Diger turlu yatak dosek hasta oluyorum. Ki gariptir bu bir tek bende var kardesime anneme hatta bir iki kez kuzenim de bizimle beraberdi onlara hicbir sey olmuyor 2 defadir klimanin kurbani oluyordum ben. Not su klima hastaligi degil. Soguktan olan. Simdi yigidi oldur hakkini yeme o zaman herkes mahvolurdu sefer sonunda.

Belediye otobüsü gibi her yerde duruyor. Artik Allah'im kazasiz belasiz varalim diye dua edecegime allahim ne olur Samandira'ya gelelim de daha yolcu almasin diye yalvariyorum. Araba durdugu zaman midem sarsiliyor. Bir defa tam kusuyordum sonunda annem fark etti de bir sise suyu ictim kusma kesildi.

Kolay kolay da kustugumu hatirlamam ben.

Verdikleri atistirmalar oldukca yetersiz. Bogazlarim sikintili sicak su yok sicak derken dolapta olmayan yani. Ya da hicbir mesrubatlari sicak olmadi su ana kadar yaz zamani. Benim sansim.

Multimedyaya girelim. 8 tane ulusal kanal adini bile bilmedigim filmleri izlettikleri bir kanal ve arac kamerasi.

Gecen sene buyuk umutlarla bitirmeye yaklastigim Pretty Little Liars 5x01 - 5x12'ye kadar (O zaman o kadar bolum yayinlanmisti yoksa bitti demedim) flash diskime attim onlarin ucuz kanallari yerine flasimdan Secret muzigini soyleye soyleye pll izlerim dedim. Arabaya bindim Usb girisi yok tvlerinin.
Aglayacak gibi oldum keske evde izleseydim Samsun'da disariyla iletisimim tamamen kopuyor zaten
bu gece bitirecektim favori dizimi.

Nasip olmadi. Neyse ki teyzemin akilli televizyonu sayesinde bitirdim hepsini flashtan.

Bir de koltuklar eyvah denecek turden hiç komforlu değil hep sırtım uyuşuyor. Bir defasinda annem sorunlu koltuga oturdu bir de o zamanlar övünüyorlardı Metro'nun setra arabaları bir numara diye sınıftakiler. Ben yine bir bit yenigi vardir diyordum tuttu. Ne zaman donus vs yapilsa annemin koltugu orta koridora dogru kayiyordu. Geldi butun muavinler sonunda soforlerden biri de uykudan kalkip duzeltmeyi denedi. Ne yazik ki olmadi. Olan 11 saat sallanan anneme oldu. Kucuk oldugumdan akil da sarmadi sikayet etmek Metro'yu. Simdi olsa tuketici mahkemesine kadar giderim.

Bir de yolculari genel olarak uyuz ve ahlaksiz oluyor. Ya da bizim onumuzde olanlar. Bir defasinda annemin onumuzdekiler sonuna kadar indirdiler annem sunu ceker misiniz nefes alacak yerim kalmadi onlar da aa siz de kendinizinkini indirin bize ne ya dediler. Annem de arkada iki kisinin ortasinda kucuk cocuk oldugunu onlari rahatsiz edemeyecegini soyleyince o iki kisi homurdanarak da olsa biraz cekti koltuklari.

Ondan sonra hep on koltuklar icin yaklasik 1 ay once aldik biletleri ama cok pisman olduk onden de. Sofor araliksiz sigara iciyor. Sigara kadar tiksindigim baska bir sey yok. Ondan sonraki seferde 2. Siradan koltuk aldik bu defa da ondekilerindirdi koltuklari sonuna kadar bize. Uyardik bunlar yine insafli cikti.

2005'teki yolculugumu unutmam kucugum ya o kadar buyuk olamam bir ton azarlamisti beni kadin muavin ondan beri metro turizm markasindan igreniyorum.

Bir defa da anneme bir erkek muavin ters cevap verdi annemin yaina dogru ilerliyordu gosterelim mi biletleri muavin bey dedi annem muavin de herhalde gostereceksiniz hanfendi diye artistlendi.

Ego tavan yapmış metro muavinlerinde.

2015'de gec de olsa ulusoyla tanistim gram pisman degilim. Arabalarinda usb girisi var muavin guler yuzlu sofor sigara icmiyor (ulusoy'un kurali) dinleme tesisleri metronunkine bin basar. Ortaya actiklari klimavari sey beni o kadar da rahatsiz etmiyor.

Hatta o yolculugu yaparken Samsun Ist eylul 2014 olmasi lazim Metro Class zonguldak istanbul arabasini devrilmis kara duman cikarirken gorduk annemle irkildik baya allah yardimcilari olsun diye dua ettik.

Sonra internetten arastirdik 3 kisi agir yaraliymis sukur bu sefer olu yokmus. Aklimdan cikmadi o an o arabadan cikan kara dumanlar.

Tek rahatsiz oldugum sey ulusoyda ilk dort koltuk mecbur kemer baglayacak kurali. Aslinda kesin kuralmis da metro uygulamiyormus. Yapacak bir sey yok can sagligi rahatimizdan daha onemli. Metroda rahat da yok can sagligi guvencesi de yok.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Metro Firması maalesef böyle insana pek Önem vermiyorlar ciro derdindeler

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
[MENTION=312196]edox[/MENTION] katiliyorum sana sonuna kadar hem de. 9 sene araliksiz (bir kez bilet bulamadik Suzer ile Samsun - istanbul seferini yaptik).

2012 Ist Bursa , Bursa Ist seferi de yapmistik. Kalite ayni. Arabayi bir saat bekledik. Gec gelince de gaza basti. Neye ugradigimizi sasirdik. Annem orada bir yolcuyla fisir fisir konusuyor gec geldiler ya simdi o arayi kapatmak icin canimizi hice sayiyorlar dedigini duydum

Not : Metro samsun ist ist samsun yolculuklari bu asiri hizli gitme yuzunden.9-9,5 saate indi.

Avantaj erken gelme
Dezavantaj asiri hizdan dolayi kaza yapma tehlikesi Bas donmesi mide bulanmasi bacaklarin uyusmasi hareket etmede zorlanma,kusmaya yeltenme.

Ulusoy ile 11 saatte bitirdik samsun - ist seferini. Yani olmasi gereken zamanda.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yolu biliyor diye bir sey yok hocam. Yollari biliyor olsalardi onlarca insan pisi pisine ölüp gidermiydi? Yollari "bilmek" yetmiyor iste. Ben buna Türk mantalitesi diyorum, her alanda vurdumduymaz bir milletiz maalesef.

Tedbir kuldan tevekkül Allahtan. Tedbirini almayan bir soför ayni yoldan 1 milyon kez gecmis olsada benim icin usta soför degildir.

Benim demek istediğimi ısrarla anlamak istemiyorsunuz ne yazık ki. Neyse iyi forumlar.

deniz_dnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptığı kazaların yanı sıra berbat bir firma.Normalde 2 saatte tamamlanabilecek olan mesafe 4 5 saatleri buluyor. Şehir içi minibüs gibi sürekli ani frenler yaparak duruyor. Biletlerde ki çakışmalar da cabası... Kazalar olmadan önce de kimseye tavsiye etmiyordum. Ama tavsiye etmediklerim yine de kullanıyorlardı. Umarım bundan sonra kullanmazlar. Metroya lanet olsun!!!!

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
yaptığı kazaların yanı sıra berbat bir firma.Normalde 2 saatte tamamlanabilecek olan mesafe 4 5 saatleri buluyor. Şehir içi minibüs gibi sürekli ani frenler yaparak duruyor. Biletlerde ki çakışmalar da cabası... Kazalar olmadan önce de kimseye tavsiye etmiyordum. Ama tavsiye etmediklerim yine de kullanıyorlardı. Umarım bundan sonra kullanmazlar. Metroya lanet olsun!!!!

Şimdi ben hic bir firmayı savunmuyorum da bu adamlar hızlı gidiyor 2 saatlik yolu bu hızlı gidişte nasıl 4-5 saat te gidiyor .

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
[MENTION=390518]Lazzz[/MENTION] Her yerde ama her yerde duruyorlar molalar çok uzun sürüyor. Eşitliyorlar hızla hatta eşitleyemiyorlar o yüzden çok hızlının ötesinde gidiyorlar.

Biri bana bursa diyince ilk aklima gelen o metro otobusunun gelmeyip bizi bir saat gunesin altinda bekletmesi ustune ustluk hem suclu hem guclu gaza basiyor olmasi. Normalde hep gece seyahati yapardik ilk defa ogle zamani bilet aldik keske almasaydik gece beklemek onemli degil benim icin o yaz sicaginda 1 saat demek daha da ileri gidilse fenalik gecirmek demek.

Insaf bir binisimde de cok guzeldi yolculuk sukurler olsun diyemedim metroya bindim bineli. 9 sene az mi yani samsun istanbul arasinda yolumuz gecti devamli.

Samsun ist icin bir sey diyemem gaza basip her yerden yolcu alip uzun Corum/Bolu molalarina ragmen 9-9,5 saatte seferi tamamliyor. Ya metro isik hizini kesfetti ya da biz uyurken guzelce makas atiyor otoyolda.

Ulusoy hic hiz yapmadi hatta kasten uyumadim arabada tek uyanik bendim bir de sofor ile muavin. Dikizliyordum arabanin onundan hizini hic hizli degildi sanki istanbul trafigindeymis gibi yavas yavas surdu. Ilk defa bir yolculuktan sonra kotu hissetmiyordum. Cok gec kalmisim ulusoyu kesfetmekte.