Metro Turizm

Bu konuyu okuyanlar

Sevdelsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İçimizde Metro Turizm le yolculuk yapan var mı metro turizmi önerir misiniz ikram veriyorlar mı?

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
İçimizde Metro Turizm le yolculuk yapan var mı metro turizmi önerir misiniz ikram veriyorlar mı?
Uzun zamandır otobüs yolculuğu yapmıyordum bu virüs olayından kısa süre önce pamukkale firmasını kullandım tavsiye ederim. Karadenizliyim metro ilk önceliğim olmaz dı memlekete giderken. Yolda kalan otobüslerin çoğu metro oluyor belki de ağının büyük olması kaynaklıdır

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Metro Turizm kesinlikle önermem, özellikle uzun yolculuklarda. Gelibolu-Kayseri arası defalarca yolculuk yapmış biri olarak (bu yolda sadece Kâmil Koç ve Metro çalışıyor) uzun yol otobüsleri berbat. Hem koltukları kirli, hem rahat değil hem de güvenli değil. Kaç tane kaza oluyor ve çoğu da Metro Turizm'e ait oluyor.

Bir bayan yolcunun üzerine adını anmak istemediğim faaliyette bulunan bir muavinin çalıştığı firmadan bahsediyoruz. Belki daha niceleri vardır.

Sevdelsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Uzun zamandır otobüs yolculuğu yapmıyordum bu virüs olayından kısa süre önce pamukkale firmasını kullandım tavsiye ederim. Karadenizliyim metro ilk önceliğim olmaz dı memlekete giderken. Yolda kalan otobüslerin çoğu metro oluyor belki de ağının büyük olması kaynaklıdır
Sadece Metro turizm var

Sevdelsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Metro Turizm kesinlikle önermem, özellikle uzun yolculuklarda. Gelibolu-Kayseri arası defalarca yolculuk yapmış biri olarak (bu yolda sadece Kâmil Koç ve Metro çalışıyor) uzun yol otobüsleri berbat. Hem koltukları kirli, hem rahat değil hem de güvenli değil. Kaç tane kaza oluyor ve çoğu da Metro Turizm'e ait oluyor.

Bir bayan yolcunun üzerine adını anmak istemediğim faaliyette bulunan bir muavinin çalıştığı firmadan bahsediyoruz.
Yok benimki uzun değil Aksaray Konya arası ve başka çarem yok maalesef tek bu otobüs firması var Allah korur inşAllah ne deyim Ayetelkürsü okur çıkarım Allahın izniyle hiç bir şey olmaz inşAllah olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

İmkanın varsa pamukkale ile yolculuk et.
Maalesef sadece metro turizm var

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Metro Turizm ortalamanın üstünde bir hizmet veriyor. Kamil Koç ikram hizmetini kaldırmıştı ama metro kaldırdı mı bilmiyorum. Servis ağı metro kadar geniş olan bir firma benim bildiğim kadarıyla yok. Sıkıntılı dönemlerde (deprem, 15 temmuz vs) memleket için yaptıkları fedakarlıkları da unutmadık.

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Kamil Koç ikram hizmetini kaldırmıştı
Kâmil Koç, FlixBus'a satıldıktan sonra kaldırılmıştı ama geri geldi.
Servis ağı metro kadar geniş olan bir firma benim bildiğim kadarıyla yok.
Servis ağının geniş olması, iyi bir firma olduğu anlamına gelmez. Otobüslerinin çoğu Franchise yöntemiyle çalışıyor, yani kendisine ait değil.
Sıkıntılı dönemlerde (deprem, 15 temmuz vs) memleket için yaptıkları fedakarlıkları da unutmadık.
Bu bardağın dolu tarafı olabilir ama bardağın boş tarafı daha fazla.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Şu ana kadar Pamukkale, İstanbul Seyahat ve Metro ile seyahat ettim. Fiyatına göre en iyi olan kuşkusuz İstanbul Seyahat idi.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hangi firma olursa olsun, yolculukta kalite dediğinizde birkaç hat dışında bulmak zordur. Bu hatlar genellikle İstanbul başlangıçlı olarak Ankara, İzmir ve Antalya'dır. Sanırım Viva diye bir firma kurulmuştu, diğerleriyle yaklaşık aynı fiyata ama gerçek bir uçak konforuna sahip bir firmaydı. Hostesleri, ikramı, koltuk mesafesi, otobüslerinin kalitesi vs. ile insanın işi olmasa bile yolculuk yapası hevesi getiren bir firmaydı. Şu an hala var mı, yok mu bilmiyorum ama diğer firmaların aklını başına getirir diye baya bir sevinmiştim.

Sami Ertaga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Metro turizm dışında bölgenizde yerel firmalar yok mu? Muhakkak o hatta çalışan yerel firmalar da vardır. Araştırın bence.

Hangi firma olursa olsun, yolculukta kalite dediğinizde birkaç hat dışında bulmak zordur. Bu hatlar genellikle İstanbul başlangıçlı olarak Ankara, İzmir ve Antalya'dır. Sanırım Viva diye bir firma kurulmuştu, diğerleriyle yaklaşık aynı fiyata ama gerçek bir uçak konforuna sahip bir firmaydı. Hostesleri, ikramı, koltuk mesafesi, otobüslerinin kalitesi vs. ile insanın işi olmasa bile yolculuk yapası hevesi getiren bir firmaydı. Şu an hala var mı, yok mu bilmiyorum ama diğer firmaların aklını başına getirir diye baya bir sevinmiştim.
Hatırladığım kadarıyla bu konforun masraflarına uzun süre dayanamadı. Ya kalite düşürdü ya da kapandı.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Tek Metro varsa mecburen onu tercih edeceksiniz aslında.

Ama başka seçeneğiniz olsa büyük frmalar içinde Pamukkale, Anadolu, Kamilkoç dahi iyi bence.

Metro'dan memnun kalmasam da yine de ne olduğu belirsiz firmalardan iyidir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
200-300 Km. gibi uzun olmayan mesafelerde firma, kalite vs. aramanın fazla bir mantığı gereği yok. Ancak Uzun yolculuklarda -En azından 500 km. fazla- kalite aranması normaldir diye düşünüyorum. Fakat şu da var ki kalite aradığınızda fiyat artar normalde, artması da gereklidir. Çünkü her şeyin bir maliyeti vardır. Bu defa kalite diye fiyat artınca bizim insanımız hemen ucuza kaçmaya başlıyor. O ucuza kaçınca kaliteye heveslenen firma boş kalıyor, batıyor, iflas ediyor. METRO işte bu yüzden doğmuş bir firmadır. "Madem sen ille de ucuz istiyorsun, al sana ucuz, ama kalite bekleme" anlayışı... :)

Sevdelsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Metro turizm dışında bölgenizde yerel firmalar yok mu? Muhakkak o hatta çalışan yerel firmalar da vardır. Araştırın bence.

Hatırladığım kadarıyla bu konforun masraflarına uzun süre dayanamadı. Ya kalite düşürdü ya da kapandı.
Maalesef yasakdan dolayı yerel firmalar seyahatlerini iptal etmiş durumda

200-300 Km. gibi uzun olmayan mesafelerde firma, kalite vs. aramanın fazla bir mantığı gereği yok. Ancak Uzun yolculuklarda -En azından 500 km. fazla- kalite aranması normaldir diye düşünüyorum. Fakat şu da var ki kalite aradığınızda fiyat artar normalde, artması da gereklidir. Çünkü her şeyin bir maliyeti vardır. Bu defa kalite diye fiyat artınca bizim insanımız hemen ucuza kaçmaya başlıyor. O ucuza kaçınca kaliteye heveslenen firma boş kalıyor, batıyor, iflas ediyor. METRO işte bu yüzden doğmuş bir firmadır. "Madem sen ille de ucuz istiyorsun, al sana ucuz, ama kalite bekleme" anlayışı... :)
200 km Aksaraydan Konya ya

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Artık yok varan ile yapmış olduğum hiçbir yolculukta sorun yaşamadığım gibi dinlenme yerleri olsun otobüsleri olsun her zaman en iyisiydi.
Varan tabii ki sorunsuz ve kaliteli bir firmaydı, ama kaç yere seferi vardı ki! Zaten bildiğim kadarıyla satıldı... Da, kime satıldı, akibeti ne oldu bilmiyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Varan tabii ki sorunsuz ve kaliteli bir firmaydı, ama kaç yere seferi vardı ki! Zaten bildiğim kadarıyla satıldı... Da, kime satıldı, akibeti ne oldu bilmiyorum.
Aynen kısıtlıydı zaten iyi olmasının nedeni de buydu ancak son zamanlarında karedenize bile sefer başlatmışlardı o ara daha çok kullanmıştım. Ulusoy ile birleşmişti galiba sonra firma iflas etti.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Aynen kısıtlıydı zaten iyi olmasının nedeni de buydu ancak son zamanlarında karedenize bile sefer başlatmışlardı o ara daha çok kullanmıştım. Ulusoy ile birleşmişti galiba sonra firma iflas etti.

O zaman Ulusoylar halletmiş, ruhuna bir fatiha okumuşlardır. :)

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Maalesef yasakdan dolayı yerel firmalar seyahatlerini iptal etmiş durumda

200 km Aksaraydan Konya ya
Kamil Koç veya Süha ya yönelin varsa bende defalarca yolculuk ettim o güzergahta