Metro 2033 Out of range Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Kelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar merhabalar sıkıntım şu ki monitörüm pek sağlam değil VGA çıkışlı monitör portla felan gtx970 e taktım monitörü neyse çözünürlüğü felan ayarladım 1920x1200 de league of legends i bu çözünürlükte ayarladım açtım sıkıntı yok ertesi gün steamdan metro 2033 i indirdim oyunu açtım ve baam karşımda OUT OF RANGE diye bir yazı alt f4 yapıp oyundan çıktım düzeldi sonra stereoskopik 3D ayalarını uygularken aynı ekran karşıma çıktı. fakat sorun şu oy6unu 640x480 de çalıştır dediğimde yine aynı hatayı verdi! ayrıca oyunun benchmarkını 1920x1200 çözünürlükte açtığımda 70 fps alıyordum. fakat gel gelelim oyunu açmıyor. bu sorunun kaynağı tamamen monitörmü ? win8 i kendim kurdum pc ye embedded sürümünü kasada dvd okuyucu olmadığı için tüm driverları tek tek kendim kurdum. eksik driver sorunu olabilir mi ? yoksa monitörü değiştirdiğimde sorun tamemen çözülür mü ? yeni monitörü bir aydan erken alamayacğaım için 1 ay kadar bu monitör çalısaydı baya güzel olurdu :) yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?

Kelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bir tane insan yokmu bu hata hakkında bilgi sahibi ?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
şöyle bir araştırdım çok çırpınmış insanlar ama pek bir sonuç çıkmamış genel olarak. sanırım çözünürlükten kaynaklı. istersen directX güncellemesi yap yine de. ekran kartı driver'ın da güncelse yeni monitörü beklemen gerekiyor sanırım.

Kelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
sağolasın yinede bekliycez mecbur olmazsa işletim sistemini embedded dan normale çeviricem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
var arkadasim. monitorunun desteklemdigi frekansda acmaya calisiyor. 60 hz de acabildigi maksimum cozunurlukde acmayi dene ve oyunu 60 hz e kitle. daha yuksek frekansda acmak istedigi icin sorun yasiyorsun