Metreyle sosyal mesafesini ayarlayarak namaz kılan yaşlı amca

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Yurdum insanı, başka bir ülkede yaşanamayacağının kanıtı.

Reaksiyon puanı
6,381
Aslında bu durumda Cuma namazına hiç gitmemesi gerekiyor ama, cuma namazı evde cemaat ile kılınabiliyor eğer cemaat yoksa evinde yerine öğle namazını da kılabilir... Sosyal mesafe ile korona kapma riski sıfıra inmiyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sanki insanlara kulp bulmak millet ile dalga geçmek için bahane arıyorsunuz.
Adam hem inancının gereği ile Cuma namazına gelmiş hemde devletin söylediği kuralları önemsiyor ve mesafeli durmaya çalışıyor. ( Ayrıca maskesinide özenli ve tam şekilde takmış. )

Bu adam dip dibe namaz kılsa bu sefer gene başka ülkede yaşayamam yaşlılar omuz omuza namaz kıldı derdiniz.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Başka ülkede yaşayamam.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
cliente-pagando-conta-em-dinheiro-no-mercado-ao-ar-livre_40836-421.jpg

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Keşke yolda kılmasaydı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
1591460074194.png

O cuma namazı kılınan caminin meydanı. Keşke keyfinden yolda kılıyor olsa namazını...

Körlemesine amca ile dalga geçmeden önce herkes keşke kurallara uysa mesafelere dikkat etse maske taksa diyebilsek.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ekli dosyayı görüntüle 103144

O cuma namazı kılınan caminin meydanı. Keşke keyfinden yolda kılıyor olsa namazını...

Körlemesine amca ile dalga geçmeden önce herkes keşke kurallara uysa mesafelere dikkat etse maske taksa diyebilsek.
Amcayla kimse dalga geçmiyor ki gayet tatlı bir görüntü. Namazın farzlarından biri de temiz yerde kılınması sonuçta yolun temiz olduğunu düşünmüyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Amcayla kimse dalga geçmiyor ki gayet tatlı bir görüntü. Namazın farzlarından biri de temiz yerde kılınması sonuçta yolun temiz olduğunu düşünmüyorum.

Video'yu iyi izlemenizi öneririm. Seccadesi var adamın. Yoğunluktan yola kalmış.

Ayrıca Başka yerde yaşayamam Türkiye'nin özeti Türkiye'yi Türkiye yapanlar tarzı yorumlar ap açık dalga geçme ve saygısızlık içeririr. ( Yaşça büyük insanlar ile böyle alay konuları edilmesini çok yanlış buluyorum. )
Adam gerek kendi sağlığı gereksa başkaları için sosyal mesafeye dikkat ediyor dalga konusu oluyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
@OzkanK. tartışma çıkarmak için bahane arıyorsun gibi geliyor bana, amcam ile burada kimse dalga geçmemiş. Ancak sen dalga geçilmesini istiyormuşsun gibi polemik yaratmaya çalışıyorsun.

Lütfen yapma..

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Amcayla kimse dalga geçmiyor ki gayet tatlı bir görüntü
Aynen ?
Namazın farzlarından biri de temiz yerde kılınması sonuçta yolun temiz olduğunu düşünmüyorum
Aynen, necasetten taharet yani namaz kılacağı yerin ve kıyafetinin temiz olması namazın farzlarından. Doğru da, zaten seccade var ve seccade üzerinde kılıyor. Yani temiz sonuçta kıldığı mekan. Bu şartlar altında herkes mecbur yollarda seccadelerle kılıyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O değil de inşallah camide tekrardan cemaatle namaz kılabilmek nasib olur en kısa sürede ?

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Aynen ?

Aynen, necasetten taharet yani namaz kılacağı yerin ve kıyafetinin temiz olması namazın farzlarından. Doğru da, zaten seccade var ve seccade üzerinde kılıyor. Yani temiz sonuçta kıldığı mekan. Bu şartlar altında herkes mecbur yollarda seccadelerle kılıyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O değil de inşallah camide tekrardan cemaatle namaz kılabilmek nasib olur en kısa sürede ?
Seccade mekan değil zaten ama konu bu da değil tatlı bir video sadece?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Seccade mekan değil zaten ancak seccadeyi yere serip üzerine oturmak namaz kılacağı mekan olur. Yani seccade üzerinde namazı sanki direkt yolda kılınan namaz gibi görmüyorsunuz umarım. Seccade üzeri farklı yolun üzeri farklı. Biri temiz biri pis.
tatlı bir video sadece?
Aynen çok güzel bir görüntü ? uzatmaya gerek yok

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Seccade mekan değil zaten ama konu bu da değil tatlı bir video sadece?
Dilara Kaya, mekan demiyelim, biz ona kıldığımız satıh diyelim. Yani üzerinde el, baş ve dizlerimizi koyduğumuz, yer ile temas ettiğimiz satıhtır temiz olması gereken. Seccade bu işi görüyor kardeşim, dışarıda niye kılınıyor diye bahane aramanın gereği yok. Bu bir zarurettir, öyle olmasaydı zaten bu konuyu açmayacaktın. Vesselam!

Bu arada dalga geçme yorumuna ben de katılmıyorum.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Dilara Kaya, mekan demiyelim, biz ona kıldığımız satıh diyelim. Yani üzerinde el, baş ve dizlerimizi koyduğumuz, yer ile temas ettiğimiz satıhtır temiz olması gereken. Seccade bu işi görüyor kardeşim, dışarıda niye kılınıyor diye bahane aramanın gereği yok. Bu bir zarurettir, öyle olmasaydı zaten bu konuyu açmayacaktın. Vesselam!

Bu arada dalga geçme yorumuna ben de katılmıyorum.
Konuyu açma nedenim yaşlı amcanın yolda namaz kılması değil zaten sosyal mesafesine metreyle dikkat etmesi.