Metin 2 Steam Platformuna geçiş yaptı

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Metin2 efsanesi 11 yılın ardından yepyeni platformu ile bir kez daha karşımızda. Ünlü MMO oyunu Steam sayfasını hayranları için açtı!

metin-2-steam-sdn-1.jpg

Metin2 Türk insanımız için belki de Knight Online ile beraber en önemlioyunlardan biri. Özellikle internet kafe kültürümüzde yer edinen bu iki oyun yıllara meyan okumaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, Knight Online'ın Steam çıkışının ardından, şimdi sıra Metin2'de.

Metin2 Steam'de

Metin2 ülkemizde ve dünyada halen popülerliğini koruyan bir MMO oyunu. 17 Aralık 2006 yılında çıkan yapım, 11 yılın ardından, Valve'ın oyun platformu Steam için yayınlandı.

Steam sayfası aktif olmasına rağmen oyun henüz Steam kullanıcıları için açılmadı. Tamamen Türkçe olan açıklama sayfasında, oyunun çıkış tarihiMayıs 2017 olarak görünüyor. Yani Metin2'nin bu ay içerisinde Steamkullanıcılarına açılmasını bekliyoruz.

Metin2 sistem gereksinimleri
Minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Win 7, Win 8 (Windows XP itibaren çalışır; destek verilemez.)
İşlemci: Pentium 3 1 GHz
Bellek: 512 MB RAM
Ekran Kartı: 32MB RAM'den daha yüksek Ekran Kartı
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX 9.0 Desteği

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Win 7, Win 8
İşlemci: Pentium 4 1.8 GHz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: 64MB RAM'den fazla Ekran Kartıyla
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 3 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX 9.0 Desteği

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Hiç bir şey değişmedi kardeşim, hatta hayal kırıklığı.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Aylar önce hile açtığım ve saatlerce afk bıraktığım hesap hala ban yememiş yani arkadaşında dediği gibi hiçbir fark yok.Şimdi diyeceksiniz senin gibiler yüzünden böyle diye ancak ben o hesabı dalgasına o şekilde yaptım asıl hesabımda emeğimle kastım ve gayet iyi bir düzeye gelmiştim ancak ticaret sıkıntısından dolayı sıkılıp bıraktım.Oyuna başlamayı düşünen arkadaşlar eğerki 1 hafta önce Akdeniz serverine başlamış olsaydınız 1m 2tlydi ve 1000 ep kuponları 30mdi yani 60 tl 40 tl gibi bir karlı ep kuponlarını ilerki zamanlarda bekletip satabilir sonra o yangı tl ile satabilir ya da direk epin yüklü olduğu hesabı satabilir ve 400 500 tl gibi bir bedavadan kar yapabilirdiniz.Şuan başlamanızı önermem piyasa ufaktan kötü yola düşecektir zira ooo yeni server felan diye başlayıp bırakacak bir ton adam olduğuna adım gibi eminim ki anadolu serverına edilee geri döndü diye başlayan elemanlar piyasayı biraz canlandırmıştı fakat onlarında hevesi geçince piyasa yine çöküşte piyasa altına konan düşük fiyatlı itemler(bk vb) bile pazarda yoğunluğa bağlı 5-8 saat arası sürede zor gidiyor yüksek fiyatlı itemlerde bu dahada berbat.Yani en iyisi ya alaturka2 gibi sağlam serverlara başlayın ya da hiç başlamayın daha iyi zira 1 2 ay sonra serverde 50 60 hileciyle 15 20 kasılma 15 20 balık botcusu 20 30 tanede emekçi 20 25 tanede sıralamadaki adamlarla felan oynayacaksınız.Kısacası oturun bir pvp server felan açın tek başınıza oynayın aynı şey :D

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
Knight online steam kurdum 1 umut steam de farklılık olur big update ler Patchler olur yok oyun hiç değişmemiş Player kazanmaya çaılışyolar ama o iş geçti, millet eski gerizekalı millet değil , Şu an oynuyorum ve gram zevk almıyorum oyundan

eslant , lufer , emc bomboş eskiden savaş zamanında sadece boş olurdu şimdi savaş yokkende boş

ayrıca herkese forumdaki herkese sormak ıstıyorum cevaplasınlar , Knight online NTT GAME de şu anda peki ntt game ne yapıyor ??

sadece etkinlikler düzenlemek oyun için küçük itemler dağıtınca mı oyunun yapımcısı oluyosun ? bence çok amatör ce . Oyun dışı grafik güncellemesi , full hd senkronizasyonu yok , hadi ekran görüntü kalitesini geçtim , Peki 2. sorum da şudur :

Bi oyun hiçmi değişmez ? en azından mage , asas , okcu , warrıor , kurıan statlarını değiştir dengele , birinin gücünü arttır mesela mage güçsüz kalıyor yükselt stat poıntlerini hiç mi incelemıyorsun veya dengeli oldugunu mu düşünüyosun NTT GAME veya tecrüben bu kodlarla uğraşmaya yetmıyor 3-5 çapulcu tarafında mı koltuklarda oturanlar ?

Gm kim ? ahmet mehmet diye birisi yani oyun içi adaleti sağlamaya haftada 1 giren oyunu önemsemıyorlar şu anda , eskiden gm ler herşeye karışırlardı görevlere yardım ederlerdi .

Sonuc : Ben şöyle düşünüyorum oyunu zevk için oynayan kimse yok ve NTT game 1 gram oyundan anladıgını zannetmıyorum , mesela LOL , DOTA 2 neden güncellenıyor sürekli karakter dengelemeleri yapılıyor , grafik güncellemesi , ekran giriş yamaları , Peki knight , neyse bu kadar yazı yeter 2002 yılından beri oynayan birisi olarak