Meteoroloji Yurt Geneli İçin Uyarı Yaptı: İstanbul ve Ankara'da Yoğun Sağanak Yağış Bekleniyor

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Katılım
10 Ara 2008
Mesajlar
14,727
Reaksiyon puanı
2,223
Puanları
113
Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmeleri doğrultusunda bugün İstanbul'da aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul ile birlikte yurt genelinde bazı iller için de uyarılar yapıldı. Ankara'da da bugün öğleden sonra kendini gösteren sağanak yağış yine trafiği aksattı. Peki İstanbul ve Ankara başta olmak üzere diğer illerimizde hava durumu nasıl olacak?

Güne sağanak yağışla başlayan İstanbul'da trafik yağış nedeniyle olumsuz etkilendi ve durma noktasına geldi.

Marmara'nın batısında etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün bölge genelinde etkili olacağı bildirildi. Yetkililer dolu riskine karşı da vatandaşları uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ Ekipleri; ani sel, su baskını, göllenme, yıldırım, şimşek ve fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı ilgili birimlerini harekete geçirdi.

İstanbulluların da yağış ve fırtına nedeniyle yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı tedbir alması öneriliyor.

Bugün akşam saatlerinde trafik durumunu mutlaka kontrol eden yola çıkın.

Bugün Ankara'da da sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi.

Meteoroloji, "Bugün öğleden sonra Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yerel dolu yağışı bekleniyor" bilgisini paylaştı ve vatandaşları uyardı.

Paylaşılan bilgide yağışın saat 14.00 ile 20.00 arasında etkili olacağı belirtildi.

Meteorolojiden yapılan bir diğer duyuruda da Orta Karadeniz'in iç kesimlerinden itibaren Çorum, Samsun, Amasya ve Tokat için de uyarılar yapıldı.

Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde Çorum, Amasya ve Tokat ile Samsun'un iç kesimlerinde yerel dolu yağışı ile birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.
 

Creative

Rektör
Emektar
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
13,799
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
18,197
Puanları
113
Yaş
37
Edirne; dün itibari ile aralıklı olarak sağanak yağış söz konusu. Enez civarlarında dolu yağışı görüldü, söz konusu dolu yağışı ile ilgili ise sanırım bize iş çıkacak gibi. Bazı araçlarda hasarlar, evlerin duvarlarında hasarlar mevcut olduğu bilgisini aldım.
 
Üst