Mesut Bakkal kovuldu!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
image.php

22 Ekim 2010 tarihi itibarıyla Teknik Direktörümüz Mesut Bakkal ile yaptığımız görüşme sonucunda yollarımızı ayırma kararı vermiş bulunuyoruz.

Bugüne kadarki çalışma sürecimizde karşılıklı ilişkilerimizde hiçbir sıkıntı yaşamadığımız, tecrübe ve birikimini bizimle paylaşan Sayın Bakkal’a kulübümüze verdiği emek ve mesaisi için teşekkür eder, bundan sonraki futbol hayatında başarılar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sivasspor Yönetim Kurulu

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Birileride başarısız yönetimleri kovabilsin artık bu ülkede.

O değil de; Yönetimler, Teknik direktörler süreleri dolmadan istifa edebiliyorlar da, futbolcular niye istifa edemiyorlar?

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
hiç şaşırmadım

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Mesut Bakkal'dan iğneli veda! Sivasspor'dan ayrılan Mesut Bakkal görevi kendi isteği ile bıraktığını söyledi.

mesutbakkal900.jpg

Sivasspor ile yolları ayrılan teknik direktör Mesut Bakkal, görevinden kendi isteğiyle istifa ettiğini belirterek, ''Benim gitmem belki Sivasspor için daha iyi olacak, onun için fazla uzatmaya gerek yok, ama özellikle bu takıma ve bu kulübe sahip çıkılması ve destek verilmesi en doğru karar'' dedi.

Bakkal, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, takımdan ayrılma gerekçelerini anlattı. Sivasspor Kulübü'ndeki görevinden kendi isteğiyle istifa ettiğini anlatan Bakkal, ''Yani hiçbir şart öne sürmeden, hiçbir çatışma ve kavga olmadan, gayet dostane, seviyeli, düzeyli bir ayrılma oldu. Geçen sezon geldiğim dönemden itibaren güzel şeyler yaptığımı düşünüyorum, bazı zamanlarda da bazı şeyleri zorlamanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum'' diye konuştu.

Geldiği günden bu yana herkese çok olumlu bir sinerji yansıttığını, camiadan da aynı sinerjiyi aldığını belirten Bakkal, şunları kaydetti:

''Ama maalesef dün bu olay artık negatifleşmeye başladı, bunun da Sivasspor'a zarar getireceğini düşündüğüm için bu görevimden istifa ediyorum, kendi isteğimle istifa ediyorum. Bundan sonra Sivasspor'a
başarılar diliyorum. Özellikle buradaki arkadaşlara ve diğer taraftarlara da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum, geldiğim günden beri hep yakın bir ilgi, yakın bir alaka, bir destek vardı. Futbolda böyle şeyler var, başarısızlığın veya başarının kriterinin ne olduğunu hiç çözememişimdir zaten. Ama bazen de zorlamanın veya üstüne gitmenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Onun için de herkese teşekkür ediyorum, herkes de hakkını helal etsin.''

-TARAFTARIN İSTİFA ÇAĞRISI-

Görevden ayrılmasında 1-1 sona eren Bucaspor maçı sonrası taraftarların yaptığı ''istifa'' çağrılarının etkili olup olmadığının sorulması üzerine Bakkal, bu çağrıların kararını çok etkilemediğini, ancak bazı şeylerin değişmesi gerektiğini belirterek, ''Zaten daha öncesinde de yaşadığımız olaylar bazı şeyleri tetikliyordu, geldiğimiz noktada içerideki beraberlikler falan hep bunun süreci oldu, ama buradaki karar sadece benimdir, yani yönetimin değildir, benim verdiğim bir karardır. Yönetimim de bana hiçbir zaman 'git' falan demedi, kendi kararımla bu görevimden ayrılmış bulunuyorum'' ifadelerini kullandı.

Gelecek teklifleri değerlendireceğini belirten Bakkal, ''Şimdi sıcağı sıcağına bir şey söylemenin bir anlamı yok, ama yani biz bu arenadayız, bu arenadaysanız da bu güreşin içinde olacaksınız'' dedi.

''TABELACI OLMAKTAN ÖTEYE GİDEMİYORUZ''

Sivasspor'da çok güzel ve mutlu günler geçirdiğini anlatan Bakkal, ''Çok güzel şeyler yaptığımıza da inanıyorum, ama maalesef tabelacı olmaktan öteye gidemiyoruz, tabela çok önemli bizim Türkiye'de. Devam edebilir miydim? Çok da rahat devam edebilirdim, ama daha fazla bazı şeyleri zorlamanın anlamı yok'' diye konuştu.

Bucaspor maçı sonrasında ''istifa'' sözünü kullanmadığının belirtilmesi ve maç sonrası ile gece yarısı arasında kararı neyin değiştirdiğinin sorulması üzerine Bakkal, stresi ve adrenalini yüksek olan maç sonrasında sıcağı sıcağına karar veremediğini belirterek, şunları söyledi:

''Zaten o toplantıda söylediğim şey bence anlamlı ve güzeldi, alan üzerine düşeni almıştır zaten. Her zaman söylüyorum, burada bireyler gelip geçici, Sivasspor takımı kalıcı. Çok iyi bir yönetimi var çünkü, kalıcı. Onun için kısa vadeli yatırımlar bence iyi yatırımlar değildir. İkincisi, belki dün beni yanlış anladılar, ama hakikaten geçen Mart'ın 24'ünde ben buraya geldiğim günü hatırlıyorum, ışıkları sönmeyi bırakın, kimsenin kafasını kaldıracak hali yoktu burada. Ama çok çabuk unutuluyor, bence daha dirayetli, daha dik duran kulüpler şimdi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ama çok sevindirici bir olay var, hiç ne yönetimimle problemim var, ne oyuncumla problemim var, ne basınla bir problemim olduğunu düşünüyorum. Herkesle de dostane ve iyi ilişkiler kurduğumu düşünüyorum. Benim gitmem belki Sivasspor için daha iyi olacak, onun için çok fazla bir şeyi uzatmaya gerek yok, ama özellikle bu takıma ve bu kulübe sahip çıkılması ve destek verilmesi en doğru karar.''

''HİÇ KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM''

Gönlünün, yüreğinin Sivasspor'dan yana olduğunu anlatan Bakkal, çok şanssız zamanlar geçirdiklerini, sakatlıklar ve cezalılar nedeniyle kadro kurmaktagüçlük
çektiklerini söyledi.

Galatasaray galibiyeti sonrası davul-zurna eşliğinde ''şampiyon'' tezahüratının yapıldığını ifade eden Bakkal, ''Ama değerler tabii çok çabuk unutuluyor. Buna ben alışkınım, benim tek istediğim şey var, Sivasspor'un başarılı olması. Ben şimdi arabaya binip gideceğim'' dedi.

Çok iyi bir takım bıraktığını anlatan Bakkal, ''Sabırsız olmaya gerek yok, bazı saplantılardan bazı kişilerin vazgeçmesi gerekiyor, çünkü Sivasspor takımı önemli, burada bireyler önemli değil, Sivasspor takımı önemli. Burada kulüp düzeni önemli, disiplin önemli, işleyiş önemli, aklınıza ne geliyorsa getirin'' diye konuştu.

Kimseye kırgın olmadığını belirten Bakkal, Sivas'ta çok iyi ilişkiler kurduğunu, gitmesinden dolayı herkesin üzgün olduğunu ifade ederek, ''Belki de bu duygusallık iyi olmasını engelledi, inşallah biraz daha bu agresifliğe dönüşür, biraz daha doğru kararlar vermeye gider, biraz daha dik durmaya gider ve özlenen yere gelinir. Onun için fazla uzatmaya gerek yok, bir kez daha herkese teşekkür ediyorum. Eğer hatam varsa herkesten özür diliyorum, ama olduğunu da düşünmüyorum. Teşekkür ediyorum, özetle bu, bırakma sebebimiz bu'' ifadelerini kullandı.

Talihsizlikler ve şansızlıklar yaşadıklarını, hakem kararlarının da bu sonuçta etkili olduğunu anlatan Bakkal, ''4 puanım daha olsaydı şimdi ben buradaydım, hiç kimse de toplantı yapmayacaktı. Nokta koyma zamanı geldiğinde kararı alacaksınız, onun için biz de böyle bir karar aldık'' dedi.

Sporx

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bakkal dükkanı kapamış :p

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Rıza Hoca Sivas'a gidiyormuş Eray. :D Dükkanı o açacak artık. :D

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bu sene ne oldu böyle yaa. herkes de bir teknik direktör kıyımıdır gidiyor... :)