Messenger'dan gelen, giren ve kafasına göre takılan bi' virüs hakkında yardım.

Jerusalem

Profesör
Virüs bana sürekli konuştuğum birinden
şeklinde geldi. Çok fazla eğlenceli(!) arkadaşa sahip olduğum için bu tip Link'lere tıklamıyorum normalde. Ama o an boş bulundum ve tıkladım. Sırasıyla; hiç bir konuşma penceresi açamadım, o an çevirimiçi olan kişilere onların adıyla aynı mesaj gitti. Bilgisayarımda bi' kararsızlık hakim oldu. DOS ekranında yanıp sönen imleçler. Avira Antivir'i güncelleyip sistemin tamamını tarattım. 4 yada 5 tehdit algıladı ve sildi. Ama sorun devam ediyodu. Avira'yı kaldırıp Nod32 ile komple bi' sistem taraması yaptım. O da bir kaç tane problemli dosya buldu ve sildi(bulunan dosyalar genelde System32 klsöründeydi ve evet bu hiç iyi bi' haber değil) ama hala daha Allah'ın belası şey devam ediyor.

Aga format şart?
Bunun dışında, ne yapabilirim ?

Frespo

Doçent
(Aga format şart!) şaka da kasperle dene nod32 başarısız bu konularda. spybot gibi programlarla dene bi

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Konu açılmışken iki konu var önemli onları da yazmak yerinde olur;

1-MSN Messenger da, "Seni kim engellemiş görmek için tıkla", hi5.com sitesine yönlendiren vb. konuşma pencereleri açılırsa sadece kapatın geçin, kesinlikle tıklamayın.

2-Kullandığınız/kullanacağınız AntiSpyware / AntiTrojan vs. programları meşhur download ve güvenlik sitelerinden araştırın.
Bu sitelere örnekler;
www.download.com
www.softpedia.com

Edit : Bunları şunun için yazdım.
Yanlışlıkla zararlı bir yazılımı güvenlik yazılımı diye bilgisayara yüklemek var işin içinde

Jerusalem

Profesör
rise 'ın tavsiyesi üzerine Spy Emergency 2008'i kurdum tam bi' sistem taramasından sonra hiç bi' problem kalmadı Nod'un ve Kaspersky'ın es geçtiği sistem klasörlerinde 4 tehdit algıladı ve tamamını sildi. Teşekkürler rise.

EKLEME : Konuya vakit ayıran herkese ayrıca teşekkürler.