Soru Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden, Bilgisayar Mühendisliği Kazanılırmı?

Ogeeard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhaba Arkadaşlar. şuanda 10. sınıfa geçtim ve muhasebe bölümü okuyorum. şuana kadar hiç bir hayalim yoktu. ama annem sürekli benim bilgisayar mühendisliği mesleğini kazanmamı çok istiyordu. ve artık okulunda açılmasına az bir kaç kala düşündüm ve artık hayellerimin olması gerektiği, bir hedefim olması gerektiği kanaatına vardım. ama şuanda okuduğum lise ve bölüm bilgisayar mühendisliği bölümü için çok iç açıcı gözükmüyor... okuduğum bölüm hem babamın hemde halamın zoruyla biraz o yüzden artık ne lise ne de bölüm değiştirebilirim. sizlerde sorum Teknik anadolu lisesinden, bilgisayar mühendisliği kazanmak çokmu zor? bir kaç yerde baktım bazı yazılan şeyler motivasyonumu, hayellerimi o kadar düşürdüki. anlatamam... tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirse gerçekten çok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler. (Sayısal Derslerim, Matematik,Fizik VS. Teknik Anadoluya göre iyi ama Anadoluya göre bakarsak kötüdür büyük ihtimal.)

Reaksiyon puanı
8,023
Kazanması evet zor ama bu meslek lisesi okuduğun için değil. Mühendisliklere çok talep var. Bu zorlu süreçten tüm rakiplerin geçiyor sadece sen değil.

Meslek Lisesi teknik program çıkışlıyım. İlk önce Bilgisayar Mühendisliği kazandım, daha sonra hayatımın kalanında bu mesleği yapmak istemediğimi ve bana göre olmadığına kanaat getirip Endüstri Mühendisliğine geçtim. Yapılmaz diye bir şey yok yapılıyor. Sınıfımdan Mimarlık ve Hukuk bölümlerini kazanan arkadaşlarım var şu an onlarda üniversitede.

İş sende bitiyor okulda değil. Anadolu liselerini çok üst bir şey görmeyin sizden farkları yok, üstüne sizin bölüm dersi gördüğünüz için yoğunluğunuz daha fazla. Şimdiden bir çalışma programı çıkartıp sınava kadar düzenli çalışırsanız başarı kesinlikle gelecektir. Ancak uyarayım çok iyi araştırın bölüm seçimini. Bilgisayara ilgim vardı yazılım işi de yapıyordum bundan dolayı gittim Bilgisayar Mühendisliğine lakin iş derinleştikçe rengi değişiyor ve çok fazla karar değişikliğine sebep oluyor. Ders içeriklerini falan okuyun tamam bana göre derseniz yazın gitsin.

Ogeeard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kazanması evet zor ama bu meslek lisesi okuduğun için değil. Mühendisliklere çok talep var. Bu zorlu süreçten tüm rakiplerin geçiyor sadece sen değil.

Meslek Lisesi teknik program çıkışlıyım. İlk önce Bilgisayar Mühendisliği kazandım, daha sonra hayatımın kalanında bu mesleği yapmak istemediğimi ve bana göre olmadığına kanaat getirip Endüstri Mühendisliğine geçtim. Yapılmaz diye bir şey yok yapılıyor. Sınıfımdan Mimarlık ve Hukuk bölümlerini kazanan arkadaşlarım var şu an onlarda üniversitede.

İş sende bitiyor okulda değil. Anadolu liselerini çok üst bir şey görmeyin sizden farkları yok, üstüne sizin bölüm dersi gördüğünüz için yoğunluğunuz daha fazla. Şimdiden bir çalışma programı çıkartıp sınava kadar düzenli çalışırsanız başarı kesinlikle gelecektir. Ancak uyarayım çok iyi araştırın bölüm seçimini. Bilgisayara ilgim vardı yazılım işi de yapıyordum bundan dolayı gittim Bilgisayar Mühendisliğine lakin iş derinleştikçe rengi değişiyor ve çok fazla karar değişikliğine sebep oluyor. Ders içeriklerini falan okuyun tamam bana göre derseniz yazın gitsin.
teşekkür ederim tavsiyeler için. ama benim gittiğim lisede 11. sınıftan sorna matematik derside olmayacak o yüzden dershaneye gitmeyi düşünüyorum. ama dershaneye gitsemde bölüm sınavlarıda olacağından dolayı. çok zor geçer diye düşünüyorum. o yüzden sizce orta öğretim puanımın yettiği kadar vede ailemle konuşup nakil olarak bir anadolu lisesine gidip. ordan açığa geçip dershaneye geçsem nasıl olur? geçen sene 9. sınıftayken dersleri okula göre iyi ama anadoluya göre kötüdür büyük ihtimal. o yüzden geçersem sınavlar ve soruların beni zorlayacağından korkuyorum. sizce nasıl bir yol çizmeliyim?