Meslek lisesi çıktı ama ben anadolu okumak istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
589
Selam arkadaşlar ben lgs puanım kötü olduğu için yerel yerleştirme yaptım fakat bana meslek lisesi çıktı .
Ama ben anadolu liselerinde okumak istiyorum . Yarın gidip 1. Nakil tercihleri yapacağım . Ama sizce meslek lisesi nasıldır ? Anadolu ve meslek lisesi farkı ne ? Bunları çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Not: Eğer bana hiç anadolu çıkmasa okulu bırakmayı düşünüyorum .

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,593
Anadolu En İyilerinden, Meslek Ortalardan. Kısaca Bu.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Selam arkadaşlar ben lgs puanım kötü olduğu için yerel yerleştirme yaptım fakat bana meslek lisesi çıktı .
Ama ben anadolu liselerinde okumak istiyorum . Yarın gidip 1. Nakil tercihleri yapacağım . Ama sizce meslek lisesi nasıldır ? Anadolu ve meslek lisesi farkı ne ? Bunları çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
İyi üniversite hedefim var internetten veya başka şekilde dışarıdan çalışırım diyorsan mesleke lisesi belki ama tavsiye etmem. En kötü anadolunun bile ders dinlemek isteyen öğrenci kitlesi ve ders anlatmak için beklyen bir hoca kadrosu var. (matematik fen vb dersler için konuşuyorum)

Herşey bitmiş değil internette çok sağlam eğitimler var.

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Neden meslek liselerine karşı önyargı olduğunu çok anlamıyorum, akademik olarak başarılı olamayıp eli yatkın insanların kesinlikle gitmesi gereken yerlerden biri. Ancak akademik anlamda başarılı bir insansanız tabiki gitmeyin.

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
O zaman anadolu seç ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Anadolu üniversite hazırlanman kolay olur, meslekte temel derslerin çoğunu görmüyorsun, meslek lisesinin amacı meslek sahibi olmanız.

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
Ben üniye hazırlanmak istiyorum diyosan anadolu, üniyle felan işim yok ben lise mezun olup kendime dükkan açıcam diyosan kesinlikle meslek lisesi.Hem meslek lisesinde elektrik bölümünü okudunmu fıstık gibi elektrik teknisyeni felan olursun.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
589
Ya ben anadolu istiyorum olmazsa malesef ki okulu bırakırım çok üzgünüm okul başarı puanım 71 faln ama 1. Nakil yapyım eğer çıkmazsa elveda Okulll :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya ben fazla bilmiyorum yarın 3 tercih hakkım var siz bakarmısınız hangilerini seçeyim diye ? Eger kabul ederseniz il ve ilçe soylerim .

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Ya ben anadolu istiyorum olmazsa malesef ki okulu bırakırım çok üzgünüm okul başarı puanım 71 faln ama 1. Nakil yapyım eğer çıkmazsa elveda Okulll :(
Bu ne kadar saçma bir düşünce, öncelikle 2 nakil şansınız var diye biliyorum, rehber öğretmeniniz ile konuşup bu sorunu halledebileciğinizi düşünüyorum, dediğim gibi çok üniversite hedefiniz yoksa hiç girişmeyin anadolu'ya. Ama varsa sonuna kadar deneyin.

En mantıklısı dediğim gibi rehber öğretmene başvurmanız, biz bordan boş kontenjanları, kaç okul başarı puanıyla kapatmış gibi bilgileri bilmemiz gerekiyor sizi yanlış yönlendirmek istemem.

Reaksiyon puanı
3,027
Çok saçma düşünüyorsun, ben de meslek lisesindeyim okuduğum lise 72 puanla öğrenci aldığı için en iyi meslek liselerinden biri. Kullandığımız ekipmanların hepsi Apple öyle diyeyim sana. Hangi okul çıktı?

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Neden anadolu istiyorsunki bir amacın yoksa meslek oku en azından liseyi bitirdiğinde elinde bir meslek olur.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Pişmanlık duymak yerine çalışmaliydin biz bos yere mi çalıştık çalışan karşılığını alır

gamercat

Finest Сasual Dating - Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
282
Pişmanlık duymak yerine çalışmaliydin biz bos yere mi çalıştık çalışan karşılığını alır
böyle demek yerine motive etmenin daha faydali olacağini dusunuyorum

Ben üniye hazırlanmak istiyorum diyosan anadolu, üniyle felan işim yok ben lise mezun olup kendime dükkan açıcam diyosan kesinlikle meslek lisesi.Hem meslek lisesinde elektrik bölümünü okudunmu fıstık gibi elektrik teknisyeni felan olursun.
bildiğime göre özel sektörde calisanlar ortalama 3500 bir devlet kurumunda calisanlar 5000 aliyomus bence iyi para

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
589
Ya benim ailem meslek iyi diyolar en azından bir meslegin olur diyolar ama bütün arkadaşlarım dalga geçiyolar çok saçma gelior bana onlar anadolu çıkmış .
Anadolu için 1. Nakil ve 2. Nakil şnasım var sizce yapabilirmiyim ? Obp : 71 falan
Şimdiden herkese teşkkürler

Çok saçma düşünüyorsun, ben de meslek lisesindeyim okuduğum lise 72 puanla öğrenci aldığı için en iyi meslek liselerinden biri. Kullandığımız ekipmanların hepsi Apple öyle diyeyim sana. Hangi okul çıktı?
Ya benim ki 71 le falan aldı beni meslek ama herkes çok kötülüyor kararsızım ?

gamercat

Finest Сasual Dating - Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
282
Ya benim ailem meslek iyi diyolar en azından bir meslegin olur diyolar ama bütün arkadaşlarım dalga geçiyolar çok saçma gelior bana onlar anadolu çıkmış .
Anadolu için 1. Nakil ve 2. Nakil şnasım var sizce yapabilirmiyim ? Obp : 71 falan
gercekten öyle arkadaslara cok sinir oluyorum ama ne demisler son gülen iyi güler

sana tavsiyem sudur
eğer üniversite hayalin varsa anadolu lisesi icin her yolu ara olmadi bir reher hocasina danis ama yok ben lise okuyup yoluma bakcam diyorsan meslek lisesi

meslek lisesine gidip de iyi meslek edinebilirsin her meslek lisesine giden fakir cikmiyor

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
gercekten öyle arkadaslara cok sinir oluyorum ama ne demisler son gülen iyi güler

sana tavsiyem sudur
eğer üniversite hayalin varsa anadolu lisesi icin her yolu ara olmadi bir reher hocasina danis ama yok ben lise okuyup yoluma bakcam diyorsan meslek lisesi

meslek lisesine gidip de iyi meslek edinebilirsin her meslek lisesine giden fakir cikmiyor
Niye meslek lisesi mezunları üniversitesiye gidemiyor mu?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Meslek liseleri toplum tarafından "başarısız öğrencilerin okulu" olarak adlandırıldığı için herkes Anadolu liselerinden kötü sanıyor, alakası yok.
İlk sene çok iyi bir şekilde derslerine konsantre olursun ve sene sonu iyi bir bölümü seçersin.
Okulu bitirdikten sonra anında iş hayatına da atılabilirsin ya da 2 yıllık bir bölüm okuyup kendini geliştirirsin. Baktın 2 yıl az geldi 2 yıl daha uzanırsın imkan bol artık sen yeter ki okuyacağım de. Ayrıca işe girmek için deneyim arıyorlar e sen işi bilen adam olduğun için çok rahat da iş bulabilirsin. Bu gün bir tesisat bike okusan çok iyi paralar kazanabilirsin.
O yüzden hiç kötü düşünme şu günün Türkiye'sinde meslek lisesinde okumak bir nimettir.
Aklım olsa ben de zamanında okurdum emin ol.

öyle bir sey belirtmedim ;)
üniversite hayalin varsa anadolu lisesi icin her yolu ara olmadi bir reher hocasina danis ama yok ben lise okuyup yoluma bakcam diyorsan meslek lisesi
Buradan ne anlam çıkartalım sen söyle o zaman ;)

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
589
Meslek liseleri toplum tarafından "başarısız öğrencilerin okulu" olarak adlandırıldığı için herkes Anadolu liselerinden kötü sanıyor, alakası yok.
İlk sene çok iyi bir şekilde derslerine konsantre olursun ve sene sonu iyi bir bölümü seçersin.
Okulu bitirdikten sonra anında iş hayatına da atılabilirsin ya da 2 yıllık bir bölüm okuyup kendini geliştirirsin. Baktın 2 yıl az geldi 2 yıl daha uzanırsın imkan bol artık sen yeter ki okuyacağım de. Ayrıca işe girmek için deneyim arıyorlar e sen işi bilen adam olduğun için çok rahat da iş bulabilirsin. Bu gün bir tesisat bike okusan çok iyi paralar kazanabilirsin.
O yüzden hiç kötü düşünme şu günün Türkiye'sinde meslek lisesinde okumak bir nimettir.
Ya heralde dediğin doğru herkes kötülüyor ama ben meslek okudugumda üni. de okuya bilme şansım var demi yani üniverstede kötü olmam demi ?

Buradan ne anlam çıkartalım sen söyle o zaman ;)
Ya bana çıkan okulu gösterimi ?
Herkes kötülüyor beynim yandı :)
Bi siz bakın derim :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Ya heralde dediğin doğru herkes kötülüyor ama ben meslek okudugumda üni. de okuya bilme şansım var demi yani üniverstede kötü olmam demi ?
Tabii ki var neden olmasın. Hep uygulamalı hem normal derslerin olacak. Normal derslere (Türkçe, Mat gibi) iyice alırsın girersin sınava.
Üniversite okumanın avantajı şu mesela bilgisayar teknikeri misin okursun üniversite mühendis olursun :)
Son yıl (diğer yıllarda da olabilir tam emin değilim) staj imkanın da olacak buradan hem deneyim hem para kazanıyorsun. İmkanı boldur yani öyle düşünme hiç.

Ya bana çıkan okulu gösterimi ?
Herkes kötülüyor beynim yandı :)
Bi siz bakın derim :)
Tabii ki gösterin.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
589
Tabii ki var neden olmasın. Hep uygulamalı hem normal derslerin olacak. Normal derslere (Türkçe, Mat gibi) iyice alırsın girersin sınava.
Üniversite okumanın avantajı şu mesela bilgisayar teknikeri misin okursun üniversite mühendis olursun :)
Son yıl (diğer yıllarda da olabilir tam emin değilim) staj imkanın da olacak buradan hem deneyim hem para kazanıyorsun. İmkanı boldur yani öyle düşünme hiç.

Tabii ki gösterin.
Sen öyle bir konuştun reis senin yazını 5 kere okudum ama sana şöyle sorum olacak bazı insanlar diyorki: meslek lisesinde harac flan yani seni döverler flan diyolar acaba doğrumu ? Yoksa gözümümü boyuyolar .

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Anadolu ya gidemezsen mesleğe git ilk aylarda her hafta nakil oluyor nakil denersin.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Sen öyle bir konuştun reis senin yazını 5 kere okudum ama sana şöyle sorum olacak bazı insanlar diyorki: meslek lisesinde harac flan yani seni döverler flan diyolar acaba doğrumu ? Yoksa gözümümü boyuyolar .
Kaliteli ve kalitesiz okullar vardır bu bilinen bir şey.
Tabii o okulu kalitesiz yapan içindeki tiplerdir
Eğer daha yüksek puanlı bir okulsa oraya aklı başında ve kaliteli insanlar gider. O yüzden bu konu hakkında net bir şey söyleyemem.
Ha şu da var bu tarz olaylar Anadolu liselerinde de oluyor :)

Reaksiyon puanı
3,027

Ya benim ki 71 le falan aldı beni meslek ama herkes çok kötülüyor kararsızım ?
İnsanların ne dediğine bakacaksan istersen Kabataş'ta oku, kendine ait bir hayatın olmaz. Önemli olan o meslek lisesinde ki bölüm sana hitap ediyor mu.