Mesajlara Geç Cevap Veren Kişiler

Bu konuyu okuyanlar

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Benim bahanem yetişemiyorum telefona ama whatsapp web kullanınca yetişebiliyorum.Zamanımın çoğu bilgisayar üzerinde geçiyor.
Örneğin ilk başta güzel gidip bunu sonradan yapmaya başlamaları kasıtlı olduğunu gösterir. En başta böyle sıkıntılar yaşamazken daha sonraları böyle bir şeyin çıkması düşündürür.
Birisinin üstüne fazla düşünce genelde hep böyle oluyor maalesef.
Sen ne kadar o iyi olsun diye çabalarsan o kadar gözden düşüyorsun, kullanılıyorsun...
Kesinlikle haklısın. Hiçbir zaman şaşmaz, hep öyle olur. Ne tesadüf böyle şeyler de hep beni buluyor hahahah

KTimur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
136
Kesinlikle haklısın. Hiçbir zaman şaşmaz, hep öyle olur. Ne tesadüf böyle şeyler de hep beni buluyor hahahah
Yalnız değilsin maalesef benimde karşıma hep böyle insanlar geliyor...
İyi insanlar her zaman kaybediyor bu bir gerçek maalesef.
Bu ihanet en sevdiğin insandan olunca canını daha da çok yakıyor...

Ne adaletsiz bir dünya...
Kimi günahları ile yükseliyor,
Kimi iyilikleri ile kaybediyor...
- Shakespeare

Ama her şey burada başlıyor işte bize ne kadar kötü davranılırsa davranılsın mesele iyi bir insan olmaktan geçiyor.
"Yüz kere yere düşmüş olayım; başkalarına çelme takan biri olmayacağım. Ben kazanan değil, insan olmak istiyorum."
-Kahlo

Ama insanlığın bir önemi olmadığı bu devirde insan olmak neye yarar bilmiyorum...

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Eğer yoğun bir iş hayatı yoksa seni önemsemiyor demektir böyle olunca ben de önemsemiyorum iş çözülüyor.Ancak yoğun iş hayatında dikkat ettim ki ben de mesajlara geç dönmeye başladım normalde hiç öyle bişi yapmam.

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
ben de gerçekten geç cevap veriyorum çünkü sürekli elimde telefonla gezemem telefonla uğraşmayı da sıkıcı buluyorum ve çok önemli bir konu varsa ararsın olur biter.
geç yazdığımda bunu da arkadaşlarım bildiği halde niye geç yazıyorsun, hiç yazmasaydın gibi cevaplar vermesi de benim çok sinirlerimi bozuyor. sabahtan akşama kadar başka işim yok seninle mesajlaşacağım öyle mi hahahaha

(resmen içimi döktüm)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Eğer durmadan bana yazıp duran olursa uğraşamam. Arka arkaya durmadan mesaj atanlar bana göre biraz itici geliyo.
En sonda numarasını arayıp biraz nefes al diyesim var adama.?

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
ben de gerçekten geç cevap veriyorum çünkü sürekli elimde telefonla gezemem telefonla uğraşmayı da sıkıcı buluyorum ve çok önemli bir konu varsa ararsın olur biter.
geç yazdığımda bunu da arkadaşlarım bildiği halde niye geç yazıyorsun, hiç yazmasaydın gibi cevaplar vermesi de benim çok sinirlerimi bozuyor. sabahtan akşama kadar başka işim yok seninle mesajlaşacağım öyle mi hahahaha

(resmen içimi döktüm)
Kardeşim 5-6 saat sonra da cevap verilmez yani. Öyle yapacaklarsa da yazmayacaklar hiçbir zaman. Bu karşıdakine saygısızlık. Kimse her dk telefonu elinde tut demez. İlk başlarda düzgün konuşup daha sonradan bunu yapamaz. Gıcık alıp engel atıyorum, daha sonra da neden böyle yaptın diyorlar. Pişkinlik bu. :)
birinden değer görmek takipçiyle olmuyor..
Kesinlikle haklısın.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Bu dünya maalesef ki sizin etrafınızda dönmüyor. Kimse oturup sizin mesaj yazmanızı beklemiyor. İnsanlar istediği zaman istediği mesaja cevap verir biraz haddinizi bilin şaka gibi gerçekten.

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Kardeşim 5-6 saat sonra da cevap verilmez yani. Öyle yapacaklarsa da yazmayacaklar hiçbir zaman. Bu karşıdakine saygısızlık. Kimse her dk telefonu elinde tut demez. İlk başlarda düzgün konuşup daha sonradan bunu yapamaz. Gıcık alıp engel atıyorum, daha sonra da neden böyle yaptın diyorlar. Pişkinlik bu. :)

Kesinlikle haklısın.
gerçekten kimsenin tribini çekemem kimse için de telefonun başında bekleyemem engellemek isteyen engeller bananee
bence sen de çok takma gereksiz bir konu

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
gerçekten kimsenin tribini çekemem kimse için de telefonun başında bekleyemem engellemek isteyen engeller bananee
bence sen de çok takma gereksiz bir konu
Yahu en baştan okuduğuna emin misin? Kendileri yazıyorsa insan gibi sohbet edecek, illa hemen anında baksın mı diyoruz. En başta iyi sonra bozuyorlar. Eğer bir kişi hayatına birini almak istiyorsa bunu önemser. Gereksiz konuysa konuya yazma. Cevap verenlerin çoğu hak veriyor sana mı bakacağız?
Bu dünya maalesef ki sizin etrafınızda dönmüyor. Kimse oturup sizin mesaj yazmanızı beklemiyor. İnsanlar istediği zaman istediği mesaja cevap verir biraz haddinizi bilin şaka gibi gerçekten.
Boş yapıyorsun. Ben tanışmak istediğim hiçbir insana böyle yapmam, zira durumu anlarım. Biriyle sohbet ediyorsan saygı göstereceksin ya da en baştan tanışmak için yazmayacaksın. Asıl sizin gibiler saygı gösterip kibirlerini yükseltmeyecek, siz haddinizi bilin. Burada normal sohbet ediyoruz sınırı aşmayın.

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Yahu en baştan okuduğuna emin misin? Kendileri yazıyorsa insan gibi sohbet edecek, illa hemen anında baksın mı diyoruz. En başta iyi sonra bozuyorlar. Eğer bir kişi hayatına birini almak istiyorsa bunu önemser. Gereksiz konuysa konuya yazma. Cevap verenlerin çoğu hak veriyor sana mı bakacağız?

Boş yapıyorsun. Ben tanışmak istediğim hiçbir insana böyle yapmam, zira durumu anlarım. Biriyle sohbet ediyorsan saygı göstereceksin ya da en baştan tanışmak için yazmayacaksın. Asıl sizin gibiler saygı gösterip kibirlerini yükseltmeyecek, siz haddinizi bilin. Burada normal sohbet ediyoruz sınırı aşmayın.
iyi de ben kendimden bahsediyorum, sana ne oluyor onu anlayamadım. Gerekli ya da gereksiz canım istedi yazdım ayrıca başkaları kime, neye hak veriyor bu da beni ilgilendirmez ben benim bu da benim düşüncem birinden destek bekliyor gibi görünmüyorumdur herhalde arkadaşım.
iyi günler dilerim.

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
iyi de ben kendimden bahsediyorum, sana ne oluyor onu anlayamadım. Gerekli ya da gereksiz canım istedi yazdım ayrıca başkaları kime, neye hak veriyor bu da beni ilgilendirmez ben benim bu da benim düşüncem birinden destek bekliyor gibi görünmüyorumdur herhalde arkadaşım.
iyi günler dilerim.
Tamam. İyi günler. :)

SELO BEY

Profesör
Reaksiyon puanı
503
Benim her zaman gıcık aldığım bir konu zira konuştuğum kişinin kasıtlı yapıp yapmadığını anlarım, inat ettiklerini de seziyorum. Amaç ne anlamıyorum. Şu ana kadar bu yüzden birçok kişiyi engelledim. Twitterda 33kdan fazla takipçim var, yeni insanlarla tanışma konusunda çok sıkıntı yaşamıyorum ancak çok sık sohbet etmeyi seven biri değilim, ettiğim kişilerden biri bunu yapınca sinirimi bozuyor. Uyarıyorum yine yapıyorlar. Örneğin birkaç yıldır tanıştığım biri vardı, onun dışında kimseyle de konuşmazdım fakat ondan sonra kimle konuşsam aynısını yapıyorlar. Öyle yazayım dedim, engellememek için ellerim titriyor şu an.
Twitterda adınız ne hocam?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Kanser insan tipidir. Arkadaşım sen çevrimiçisin, onunla bununla uğraşacağına biraz da bana bak. Hadi onu da geçtim, bir de şu tavırları var ya, beni bitiriyor: "Ben sana sürekli yazmak zorunda değilim." diyor ve kendini çevrimdışı yapıyor (Discord). Ben hem foruma bakayım, hem Lichess takılayayım, hem de sana cevap yazayım. Sen de kendini çevrimdışı moda al. Forum dışında beklentiniz olmasın :)

Son düzenleyen moderatör:

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Benim her zaman gıcık aldığım bir konu zira konuştuğum kişinin kasıtlı yapıp yapmadığını anlarım, inat ettiklerini de seziyorum. Amaç ne anlamıyorum. Şu ana kadar bu yüzden birçok kişiyi engelledim. Twitterda 33kdan fazla takipçim var, yeni insanlarla tanışma konusunda çok sıkıntı yaşamıyorum ancak çok sık sohbet etmeyi seven biri değilim, ettiğim kişilerden biri bunu yapınca sinirimi bozuyor. Uyarıyorum yine yapıyorlar. Örneğin birkaç yıldır tanıştığım biri vardı, onun dışında kimseyle de konuşmazdım fakat ondan sonra kimle konuşsam aynısını yapıyorlar. Öyle yazayım dedim, engellememek için ellerim titriyor şu an.

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Twitterda adınız ne hocam?
Burada anonim kalmak istiyorum. Daha rahat oluyor. :)
Kanser insan tipidir. Arkadaşım sen çevrimiçisin, onunla bununla uğraşacağına biraz da bana bak. Hadi onu da geçtim, bir de şu tavırları var ya, beni bitiriyor: "Ben sana sürekli yazmak zorunda değilim." diyor ve kendini çevrimdışı yapıyor (Discord). Ben hem foruma bakayım, hem Lichess takılayayım, hem de sana cevap yazayım. Sen de kendini çevrimdışı moda al. Forum dışında beklentiniz olmasın :)
Bukalemun gibi durmadan duygu değiştiren tiplerin yarattığı bir parazit. Birçok kişi ile haliyle iletişim halinde oldum, güzelliğinden bu havalara giriyorlar desem anlarım da çirkini de güzeli de bunu yapıyor. :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bana yapılmasından nefret ederim hatta sorarım niye geç yaziyon diye ha yani bir de söyle bişi var görüldü de atıyorlar allah el vermiş kol vermiş niye yazmiyon zalimin oğlu
Biz zamanında yazdık da ne oldu defolup gitti meymenetsizin birine hem de..

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Ben de çok sinir oluyorum.Hayır arada olabilir işi olur insanın görmez falan.Ama mesela tam konuşmanın ortasında ortadan kaybolup işim var sonra görüşelim diyemeyenlere sinir oluyorum.Yüz yüze olsak kaçıp gitcek misin yani? Müsait değilsen söyle zaten anlayışla karşılarım yani.Bir de mesela konuşmayı kendi kafasına göre bitirip görüşürüz falan demeden gidenlere de sinie oluyorum.Engelleme huyum yoktur kendi kendime gıcık olurum...Çok arkadşaım kalmadı o yüzden pek de sorun olmuyor artık.

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Acaba neden diye düşünmek te gerkiyor
Benim uzun zaman konuştuğum kız arkadaşım, twitterda neden sana yorum atan kızların tweetini beğeniyorsun diye kızıp beni tehdit etti, ben de engelledim gıcık alıp. Tweet beğenme yüzünden trip mi atılır ahahha
Ben de çok sinir oluyorum.Hayır arada olabilir işi olur insanın görmez falan.Ama mesela tam konuşmanın ortasında ortadan kaybolup işim var sonra görüşelim diyemeyenlere sinir oluyorum.Yüz yüze olsak kaçıp gitcek misin yani? Müsait değilsen söyle zaten anlayışla karşılarım yani.Bir de mesela konuşmayı kendi kafasına göre bitirip görüşürüz falan demeden gidenlere de sinie oluyorum.Engelleme huyum yoktur kendi kendime gıcık olurum...Çok arkadşaım kalmadı o yüzden pek de sorun olmuyor artık.
Bu dediklerin mitoz ile çoğalan cinsten. Çirkin ya da güzel fark etmiyor, imkanı olan kibir yükseltiyor.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Bukalemun gibi durmadan duygu değiştiren tiplerin yarattığı bir parazit. Birçok kişi ile haliyle iletişim halinde oldum, güzelliğinden bu havalara giriyorlar desem anlarım da çirkini de güzeli de bunu yapıyor. :D
Psikolog olucam bu gidişle :D Neden yapıyorlar peki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer bu kanser tipler sosyal ve çok arkadaşı varsa, üslubuyla belli eder zaten. Nasıl olsa çok arkadaşı var, seni satar yani :)

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Psikolog olucam bu gidişle :D Neden yapıyorlar peki?
Bence ihtiyaç meselesi, boşluğuna denk gelip seninle iyi bir sohbet ediyor daha sonra da başından atmaya çalışıyor ihtiyacı kalmadığından. Bazen yalnız kalınca sırf ses olsun diye tvyi açarsın ya, kuvvetle muhtemel öyle bir şey. :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Başından atmaya çalışıyor ihtiyacı kalmadığından.
Sırf bu yüzden artık kimseye güvenim kalmadı :) Gerçi çok küçükken de asosyaldim, tehlikeyi baştan sezmişim :p

Arkadaş olduğunun kişilerle mesafeli olacaksın ki sana laf söyleyemesin :) Muhtemelen bunlar arkanızdan da konuşuyor olabilir :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bence ihtiyaç meselesi, boşluğuna denk gelip seninle iyi bir sohbet ediyor daha sonra da başından atmaya çalışıyor ihtiyacı kalmadığından. Bazen yalnız kalınca sırf ses olsun diye tvyi açarsın ya, kuvvetle muhtemel öyle bir şey. :)
Ya da bir yerde kabak tadı vermeye başlıyor da olabilir ah ihtimaller..

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
Kaan(4 Kasım) : Knk naber ya
Ben(16 Kasım) : İyi knk senden naber
o geç cevap veren benim :)