Mersin Mitingine Ankara ve İBB Başkanlarının Çağırılmaması !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
CHP yönetimi hükümeti erken seçime zorlamak için bildiğiniz gibi Mitinglere başladı. İlk Miting te dün Mersin'de yapıldı.

Mitinge İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Şeçer Kılıçdaroğlu ile birlikte poz verirken, Halk tarafından en çok teveccü gören ve anketlerde en yüsek oranda Cumhurbaşkanı olarak görülmek istenen Mansur Yavaş Ve Ekrem İmamoğlunun çağırılmaması dikkat çekti !

Not: Muhalefette daha şimdiden bir kamyon uyuşmazlık içinde. İYİ parti CHP ile miting yapmaya çekiniyor korkuyor biz ayrı yapacaz diyor. CHP miting yapıyor bana göre Kemal Kılıçdaroğlunun önüne geçerler ve daha çok alkış alırlar diye İki çok önemli isim mitinge çağırılmıyor. Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı belli değil herkes kendince aday gibi davranıyor. Herkes kafasına göre sözler vaadler veriyor. Bol keseden atıyor resmen. Bugün Mitingte gene bakayım bir çözüm önerecek mi bir umut olacak mı diye ama yok gene her zaman ki modda Kemal Kılıçdaroğlu. İşsizliği ben bitirecem barışı ben getirecem demokrasiyi özgürlüğü ben getirecem ama nasıl getirecek en ufak bir açıklama yok :)

Bu konu muhalif medyayıda karıştırmış heralde. SOL haber gibi bir kanal bile bu konuya dikkat çekmiş. İzmir - Adana- Hatay gibi büyük şehirler oradayken diğer iki büyük şehir belediyesine davet bile gitmemesi ilginç.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Şu kadar insan erken seçim diye toplanmış, bir tanesi de sormuyor "yahu bizim adayımız kim, nerede??" diye..
Koltuk sevdası partiyi rezil etti.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
CHP yönetimi hükümeti erken seçime zorlamak için bildiğiniz gibi Mitinglere başladı. İlk Miting te dün Mersin'de yapıldı.

Mitinge İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Şeçer Kılıçdaroğlu ile birlikte poz verirken, Halk tarafından en çok teveccü gören ve anketlerde en yüsek oranda Cumhurbaşkanı olarak görülmek istenen Mansur Yavaş Ve Ekrem İmamoğlunun çağırılmaması dikkat çekti !

Not: Muhalefette daha şimdiden bir kamyon uyuşmazlık içinde. İYİ parti CHP ile miting yapmaya çekiniyor korkuyor biz ayrı yapacaz diyor. CHP miting yapıyor bana göre Kemal Kılıçdaroğlunun önüne geçerler ve daha çok alkış alırlar diye İki çok önemli isim mitinge çağırılmıyor. Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı belli değil herkes kendince aday gibi davranıyor. Herkes kafasına göre sözler vaadler veriyor. Bol keseden atıyor resmen. Bugün Mitingte gene bakayım bir çözüm önerecek mi bir umut olacak mı diye ama yok gene her zaman ki modda Kemal Kılıçdaroğlu. İşsizliği ben bitirecem barışı ben getirecem demokrasiyi özgürlüğü ben getirecem ama nasıl getirecek en ufak bir açıklama yok :)

Bu konu muhalif medyayıda karıştırmış heralde. SOL haber gibi bir kanal bile bu konuya dikkat çekmiş. İzmir - Adana- Hatay gibi büyük şehirler oradayken diğer iki büyük şehir belediyesine davet bile gitmemesi ilginç.

Sana acıyorum.Kibirli hükümeti savunacak kadar akıl tutulması yaşıyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu kadar insan erken seçim diye toplanmış, bir tanesi de sormuyor "yahu bizim adayımız kim, nerede??" diye..
Koltuk sevdası partiyi rezil etti.
20 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisinin en iyi yaptığı 2 şey ne biliyor musun? 1-Din üzerinden siyaset yapıp insanların beyinlerini yıkamak 2-Yalan algılarla muhalefeti kötü gösterip kendi hatalarının üstünü örtmek. Bu kadar saçma sapan algı yapan bir iktidar varken muhalefet niye adayını söylesin? Bugün adayını söylese Ahaber,Kanal 24 gibi hükümet kanalları sabah akşam yalan algılarla karalama yapacak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Sana acıyorum.Kibirli hükümeti savunacak kadar akıl tutulması yaşıyorsun.

sen kendi haline acı önce :( 10 seçim kaybetmiş liderlik vasfı olmayan ve ne dediği ne istediği veya ne yapmaya çalıştığı belli olmayan birisi hakkında soru soruyorum cevap vermeyip saçmalıyon !

Kim Cumhurbaşkanı adayı muhalefetinde seçim istiyor ! Kemal Kılıçdaroğlu gerçekten siyasetçi mi ?

2-Yalan algılarla muhalefeti kötü gösterip kendi hatalarının üstünü örtmek.

Muhalefet çok iyi zaten :D Onu hükümet kötü gösteriyor... Yaa Allahım ya :)

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
sen kendi haline acı önce :( 10 seçim kaybetmiş liderlik vasfı olmayan ve ne dediği ne istediği veya ne yapmaya çalıştığı belli olmayan birisi hakkında soru soruyorum cevap vermeyip saçmalıyon !

Kim Cumhurbaşkanı adayı muhalefetinde seçim istiyor ! Kemal Kılıçdaroğlu gerçekten siyasetçi mi ?

Muhalefet çok iyi zaten :D Onu hükümet kötü gösteriyor... Yaa Allahım ya :)
Ülkeyi zaten 20 yıldır muhalefet yönetiyor dimi.Ne içtiysen aynısından istiyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Ülkeyi zaten 20 yıldır muhalefet yönetiyor dimi.Ne içtiysen aynısından istiyorum.

Alternatife bakıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu ! Kendisi 11 yılda 10 seçim kaybetmiş liderlik vasfı olmayan ve siyaset bilmeyen biris değil mi ? Onu savunmak için çok iyi içmek lazım zaten başka türlü olmaz yoksa.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Alternatife bakıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu ! Kendisi 11 yılda 10 seçim kaybetmiş liderlik vasfı olmayan ve siyaset bilmeyen biris değil mi ? Onu savunmak için çok iyi içmek lazım zaten başka türlü olmaz yoksa.
Burda Mesele Kılıçdaroğlu değil.Burda mesele ülkenin menfaati.Millet ittifakı iktidar olduğunda ülkeyi Kılıçdaroğlu değil Güçlendirilmiş Parlamenter sistem yönetecek.Kararlar ortak alınacak.Bunu bile anlayamıyorsun.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Millet ittifakı iktidar olduğunda ülkeyi Kılıçdaroğlu değil Güçlendirilmiş Parlamenter sistem yönetecek.Kararlar ortak alınacak.Bunu bile anlayamıyorsun.

Yaww hee hee :) Kesin öyle.

Millet ittifakında 6+1 parti var. 7 kocalı Hürmüz gibi 7 farklı lider 7 farklı görüş ortak karar alacak aynen kesin öyleydir :)

CHp ve Saadet kesin ortak kararlar alır.
İYİ parti ve HDP kesin uyuşur.
Deva ve Gelecek CHP ile çok güzel ittfak olur ortak karar alır.

Resmen HAYAL DÜNYASINDA YAŞIYORSUN... Şuan kendi partisi içinde uzlaşamıyor ortak karar alamıyor muhalefette 7 parti bir araya gelip alacak aynen kesin öyledir :D

Mecliste görüyoz ne kadar güzel ve ortak kararlar aldıklarını daha Sınır ötesi operasyonda bile uzlaşamıyorlar diğer bütün partiler evet derken CHP ve HDP hayır diyor ! Üstüne CHP bu tezkereye evet verenler Cumhuriyete ihanet etmiştir diyor ! Yani kendi ittifak ortaklarını ihanetle suçluyor.

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Yaww hee hee :) Kesin öyle.

Millet ittifakında 6+1 parti var. 7 kocalı Hürmüz gibi 7 farklı lider 7 farklı görüş ortak karar alacak aynen kesin öyleydir :)

CHp ve Saadet kesin ortak kararlar alır.
İYİ parti ve HDP kesin uyuşur.
Deva ve Gelecek CHP ile çok güzel ittfak olur ortak karar alır.

Resmen HAYAL DÜNYASINDA YAŞIYORSUN... Şuan kendi partisi içinde uzlaşamıyor ortak karar alamıyor muhalefette 7 parti bir araya gelip alacak aynen kesin öyledir :D

Mecliste görüyoz ne kadar güzel ve ortak kararlar aldıklarını daha Sınır ötesi operasyonda bile uzlaşamıyorlar diğer bütün partiler evet derken CHP ve HDP hayır diyor ! Üstüne CHP bu tezkereye evet verenler Cumhuriyete ihanet etmiştir diyor ! Yani kendi ittifak ortaklarını ihanetle suçluyor.
AKP nin 20 yıldır nasıl yönettiğini görüyoruz.Dolar olmuş 13,70,hukuk bitmiş,eğitim desen 0,Üretim 0,enflasyon rezalet ama muhalefet sığ kibirli hükümet harika değil mi? ??? Muhalefet bu ülkeyi yönetemez ama ülkeyi soyup soğana çeviren,ekonomiyi batıran AKP harika yönetir değil mi? Sen ve senin gibilerin bakış açısına hastayım.???

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
AKP nin 20 yıldır nasıl yönettiğini görüyoruz.Dolar olmuş 13,70,hukuk bitmiş,eğitim desen 0,Üretim 0,enflasyon rezalet ama muhalefet sığ kibirli hükümet harika değil mi? ??? Muhalefet bu ülkeyi yönetemez ama ülkeyi soyup soğana çeviren,ekonomiyi batıran AKP harika yönetir değil mi? Sen ve senin gibilerin bakış açısına hastayım.???

Sözlerime cevap verebilsen keşke !

Bu ülke 80 yıl parlamenter sistem ile yönetildi bu üstte saydıkların neden olmadı o zaman ? Bu ülkede kaç kere kriz oldu kaç kere ekonomik sıkıntılar oldu kaç kere sistem kilitlendi !!! 2001 krizinde parlamenter sistem yokmuydu ! Daha öncesi 1990 larda yok muydu ? Neden o zamanlar ortak karar alamıyorlardı ? ( ÇÜNKÜ ALAMAZLAR SİYASET BÖYLE BİRŞEY ) Şuan Erdoğan nefreti ile konuşuyorlar sadece ama ellerine güç geçerse YÖNTEMEZLER...

Boş ALGI kasıyon sadece. Ortak karar alacakmışlarda birlikte düşüneceklermişte :D MİŞLE MUŞLA ülke yönetecekler terör ile mücade edecekler... YPG-PYD-PKK yı vuracaklar ve ülkeyi temsil edecekler...

Söylediklerin bir kere MANTIĞA TERS. Sen yüzde 25 oy alacan eee sonra gidip yüzde 0.5 veya yüzde 1-2 alan partile ile ORTAK KARAR ALACAN. Adama bir yeri ile gülerler... Dünyada bu söylediklerinin örneği yok.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Sözlerime cevap verebilsen keşke !

Bu ülke 80 yıl parlamenter sistem ile yönetildi bu üstte saydıkların neden olmadı o zaman ? Bu ülkede kaç kere kriz oldu kaç kere ekonomik sıkıntılar oldu kaç kere sistem kilitlendi !!! 2001 krizinde parlamenter sistem yokmuydu ! Daha öncesi 1990 larda yok muydu ? Neden o zamanlar ortak karar alamıyorlardı ? ( ÇÜNKÜ ALAMAZLAR SİYASET BÖYLE BİRŞEY ) Şuan Erdoğan nefreti ile konuşuyorlar sadece ama ellerine güç geçerse YÖNTEMEZLER...

Boş ALGI kasıyon sadece. Ortak karar alacakmışlarda birlikte düşüneceklermişte :D MİŞLE MUŞLA ülke yönetecekler terör ile mücade edecekler... YPG-PYD-PKK yı vuracaklar ve ülkeyi temsil edecekler...

Söylediklerin bir kere MANTIĞA TERS. Sen yüzde 25 oy alacan eee sonra gidip yüzde 0.5 veya yüzde 1-2 alan partile ile ORTAK KARAR ALACAN. Adama bir yeri ile gülerler... Dünyada bu söylediklerinin örneği yok.
Günümüzde sen ve senin gibi doların fırladığı ortamda Kibirli hükümetin avukatlığını yapanlara genelde milllet arka tarafıyla gülüyor.Hırsızı,düzenbazı,münafığı savunacak kadar düştüysen ne mutlu sana.???

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Günümüzde sen ve senin gibi doların fırladığı ortamda Kibirli hükümetin avukatlığını yapanlara genelde milllet arka tarafıyla gülüyor.Hırsızı,düzenbazı savunacak kadar düştüysen ne mutlu sana.???

Bir tarafa Erdoğan'ı diğer tarafa Kemal Kılıçdaroğlu'nu koyup seçeneklere artılarına eksilerine bakıyorum fark bu işte...

Son 11 yıldır CHP sürekli yüzde 20 bandında sayarken AKP sürekli oy arttırıyorsa burda sorun KİMDE ACABA !

Koltuk sevdalıları o koltukları bırkamadıkça. Ve gerçekten ulusalcı millyetçi yerli milli düşünen Lider ruhulu isimler gelmedikçe muhalefetin işi zor...

Millet için paradan daha önemli şeyler var bunu görmek bu kadar mı zor ?
Son 15 günde dolar en yaz yüzde 40 değer kazanmıştır 8-9 TL lerde 13-14 TL lere geldi. Git anket yap sokakta vatandaşa sor bakalım CHP'nin oy oranı 1 PUAN artmışmıdır ? Son 20 yıldır artmıyorsa bir sorun var heralde diye bir insan düşünür az kendine sorar.
Ama sizin gibiler Selahattin Demirtaş güzellemesi HDP güzellemesi yaptıkça terörle mücadele tezkeresine bile hayır oyu verdikçe sonuç bu olacak ne yazı ki...

Keşke Erdoğan'dan daha iyi güzel ve kaliteli güzel siyaset yapan proje üreten bir alternatif olsada oy versek ! Ama Mansur Yavaş gibi isimleri harcayıp kendi adaylığını zorlayan Kemal Kılıçdaroğlu var elimizde...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Hee onlar gelsin de sanki iktidarı bilmiyoruz.. flaş flaş flaş.. imamoğlu insanları ayaklanmaya çağırdıııııı... çiyyyvvv.. yavaş bu düzen bitecek kahrolsun bu ucube yönetim derken neyi yâda kimi kastediyordu...çiiiuuuvvv halkı anarşiye bölücülüğe çağıran cehapeliler kalleş terrörisler cumhurumuz başganımız birtanemiz gültanemiz o bizim herşeyimiz dokunulmazımıza ne kast etttiii.. :):) 2 gün sonra da kayyum da kayyum diye bağırırlar en geç 4 5 güne alın ellerinden istanbul u ankarayi Yook öyle iş yook. Ama bi kadro bi yol haritası vs çıkarması konusu başka tabi o konuda hemfikirim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Hee onlar gelsin de sanki iktidarı bilmiyoruz.. flaş flaş flaş.. imamoğlu insanları ayaklanmaya çağırdıııııı... çiyyyvvv.. yavaş bu düzen bitecek kahrolsun bu ucube yönetim derken neyi yâda kimi kastediyordu...çiiiuuuvvv halkı anarşiye bölücülüğe çağıran cehapeliler kalleş terrörisler cumhurumuz başganımız birtanemiz gültanemiz o bizim herşeyimiz dokunulmazımıza ne kast etttiii..

Gerçekten fark etmiyor musunz ?

Kemal Kılıçdaroğlu alenen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın önünü kesip kendi Cumhurbaşkanlığına oynuyor...

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472
Bir tarafa Erdoğan'ı diğer tarafa Kemal Kılıçdaroğlu'nu koyup seçeneklere artılarına eksilerine bakıyorum fark bu işte...

Son 11 yıldır CHP sürekli yüzde 20 bandında sayarken AKP sürekli oy arttırıyorsa burda sorun KİMDE ACABA !

Koltuk sevdalıları o koltukları bırkamadıkça. Ve gerçekten ulusalcı millyetçi yerli milli düşünen Lider ruhulu isimler gelmedikçe muhalefetin işi zor...

Millet için paradan daha önemli şeyler var bunu görmek bu kadar mı zor ?
Son 15 günde dolar en yaz yüzde 40 değer kazanmıştır 8-9 TL lerde 13-14 TL lere geldi. Git anket yap sokakta vatandaşa sor bakalım CHP'nin oy oranı 1 PUAN artmışmıdır ? Son 20 yıldır artmıyorsa bir sorun var heralde diye bir insan düşünür az kendine sorar.
Ama sizin gibiler Selahattin Demirtaş güzellemesi HDP güzellemesi yaptıkça terörle mücadele tezkeresine bile hayır oyu verdikçe sonuç bu olacak ne yazı ki...

Keşke Erdoğan'dan daha iyi güzel ve kaliteli güzel siyaset yapan proje üreten bir alternatif olsada oy versek ! Ama Mansur Yavaş gibi isimleri harcayıp kendi adaylığını zorlayan Kemal Kılıçdaroğlu var elimizde...
Selahattin Demirtaş güzellemesi hiçbir zaman yapmadım.O herif müebbet yatsın zerre umurumda değil.Sen bir insanı yargılamadan içeri atamazsın.Bu ülkede Ergenekon ve balyoz davasında haksız yere hapis yatan insanlar oldu.Benim anlatmak istediğim bu.Kemal Kılıçdaroğlu ve Tayyip olayına gelince Kılıçdaroğlu harika,kusursuz demiyoruz.Onunda hataları oldu,zaten kendi de diyor benimde hatalarım oldu.Tayyip Erdoğan’a bakıyorsun adamda anormal derecede kibir var.Dolar 13,70 olmuş kendisi çıkıp “Ben Ekonominin kitabını yazdım” diyor.Bir Cumhurbaşkanı böyle mi konuşmalı? Ali Babacan Tayyip Erdoğan’ı eleştiriyor,adam yol gösteriyor.Cumhurbaşkanı çıkmış “Sen kimsin? Ben varken konuşabilirmisin?” diyor.Kılıçdaroğlununda hataları var yok demiyorum ama adamda en azından kibir yok.Adam Cumhurbaşkanı gibi 10 lafın 9 unda yalan söylemiyor.Son dönemde İzmir’de,Ankara’da,İstanbul Kadıköy’de Tayyip Erdoğan istifa,Hükümet istifa sesleri çıkmaya başladı.Halk geçte olsa gerçekleri görüyor.Bugün Tayyip Erdoğan’ı şu tabloya rağmen seven ya menfaati vardır yada siyasetten hiç anlamıyordur.