Merhaba SDN

Bu konuyu okuyanlar

MecTruy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün SDN üyelerine selam adım Tamer 21 yaşındayım hem tanışmak hemde bilgisayar televizyonla alakalı sorularımı sormak için üye oldum iyi vakit geçireceğime inanıyorum herkese tekrardan selamlar bir iki sorum olucak

2-3 gün önce bilgisayarıma 3ds max 2016 programının demo versionunu kurdum deneme süresi 30 gün olduğu için haliyle cracklemek istedim internetten bişeyler bulup uğraşırken sonunda virüs mü yedim ne yaptım bilmiyorum gereksiz bi program kurdum onunla beraber bilgisayara 4-5 program daha kuruldu (crossbrowser,shopper pro,App Lid gibi bi kaç ufak program daha kuruldu).Ondan sonra olan oldu işte silmeye uğraşırken regeditten falan silerken önüme geleni sildim artık internete bağlanamıyorum DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası alıyorum.Sistem geri yüklemeyi denedim ama bu işlemler sırasında bilgisayarda değişiklik olduğu için 1 saat öncesine atıyo sorun giderilmiyo (ancak farklı bir güne dönmeyi daha denemedim bugün eve gidince denicem inşallah öyle çözülür).İnternet bilgisayara geliyor tarayıcılar vs herşey düzgün çalışıyo ama hangi siteyi açsam yukaraki hatayı alıyorum modem resetlemekle uğraşmadım düzeleceğini sanmıyorum çünkü tarayıcılardan modem ayarlarına bile girilmiyor.Bildiğiniz çözüm yöntemleri varsa size danışmak istedim

bir de ; Evde panasonic viera tx-l42ew5 model lcd televizyon var.Modemi tv'ye çektim ethernet girişi var hdmi vs falan var.Televizyon internete giriyor ancak kısıtlı yerlere kumandadan girdiği için tat vermiyor.Bilgisayar kasasını monitörden çıkararak vdi kablosu ile tv'ye bağladım.Televizyonu pc moduna aldım bilgisayarı çalıştırınca asus yazıyo reklamlar geliyo windows başlatılıyor yazıyo ama masaüstü ekranı geleceği zaman tv'nin ekran kararıyo ve açılmıyo acaba vdi kablosunun gücümü yetmiyor kesilme mi oluyor anlamadım ama buraya kadar açılıyo sorun olmadan.Bilgisayarı geri monitöre takıp projectör moduna alıyorum ekranı çoğaltıyorum ama olmuyor bilgisayar ekranını bir türlü tv'ye yansıtamadım bunun için ne önerebilirsiniz forumu araştırdım bununla ilgili mesajlarınıza baktım denemeler yaptım ama sonuç aynı.Bu arada win 7 kullanıyorum pc'de hdmi girişi yok.Şimdiden herkese teşekkürler iyi forumlar cevaplarınızı bekliyorum :)

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Hoşgeldiniz :)

Forum mantığı açısından ufak bi hatırlatma yapma ihtiyacı hissettim. İki farklı sorundan bahsetmişsiniz, bunlar için ilgili kategorilerde ayrı ayrı konular açmanız ilgililerin mesajları görmesini ve ilgilenmesini sağlar.

İyi forumlar :)