Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
“AKP YOKSULLUĞU KALDIRMADI, YÖNETTİ”

Asgari şartlarda geçimini sağlayan vatandaşların orta sınıfa yükselmesi gerektiğine dikkat çeken Akşener şöyle konuştu:

* Orta sınıf rahmetli Özal’ın özenle durduğu bir yerdi. Orta sınıf içinde KOBİ, esnaf, mavi ve beyaz yaka içinde maaş alan insan var. 2002'de sayın Erdoğan ve arkadaşları iktidara geldiğinde 6 dolar milyarderimiz vardı.

* Gelir adaleti çok önemli. Orta geliri olan üst sınıfa çıkamaya çalışır. Umut, hayal kurmaya müsaittir. Bu umut gitti. Şu anda bazı kaynaklara göre 30 dolar milyarderimiz var.

* Burada asgari ücretle ve kayıt dışı çalışanların tamamı gelirin yüzde 25'ini kapsıyor. Şu anda rant ve bina üzerinden bir zenginleşme var. Asıl olan gelir sahipleri iyiye gitmeyi talep eder.

Hukukun üstünlüğü, adalet bu orta sınıfın talebiyle gerçekleşir. Orta sınıfı azalttıkça aç kalmadığı için şükreden insanları oluşturur. AKP yoksulluğu kaldırmadı, yoksulluğu yönetti.

' Meral Akşener '

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Doğru aday belirlenir, popülarite bazlı bir karar alınmazsa muhalefetin oylarını birleştirdiğinde Cumhur İttifakına karşı elinin daha güçlü olduğunu düşünüyorum ben de bu sefer. Bu yorumu yapmak için çok bilmeye gerek yok tabii, büyük şehirlerin kaybedilmesi bu durumu destekliyor. Neler olacağını göreceğiz. Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim her zaman için.

(Lütfen yorumumu alıntılayıp ''ya he he, kaç seçimdir aynı muhabbet'' vs tarzı alaysı yorumlayacak arkadaşlar benle muhattap olmasın. Genelde başa geliyor çünkü ben önlemimi alayım, hiç uğraşamam.)

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Doymadınız kardeşim iftiralara, kendinizden olmayanları yaftalamaya. Meral Hanımın 15'inden sonra işler değişecek dediği tarih dönemin 15 Mayıs MHP kurultayıdır. Videoda görürsünüz.

''Yurtta sulh, cihanda sulh.'' cümlesi Atatürk'ün lafıdır. Anlamı bellidir. O hainlerin kullanmış olması ve ne amaçla kullandıkları açıktır, Atatürkçü düşünceye sahip olduklarını düşünüyorsanız zaten sizle konuşmaya bile gerek yok. Bu cümleyi herkes söyleyebilir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
1 senede olmasın da görelim bakalım.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Doymadınız kardeşim iftiralara, kendinizden olmayanları yaftalamaya. Meral Hanımın 15'inden sonra işler değişecek dediği tarih dönemin 15 Mayıs MHP kurultayıdır. Videoda görürsünüz.

''Yurtta sulh, cihanda sulh.'' cümlesi Atatürk'ün lafıdır. Anlamı bellidir. O hainlerin kullanmış olması ve ne amaçla kullandıkları açıktır, Atatürkçü düşünceye sahip olduklarını düşünüyorsanız zaten sizle konuşmaya bile gerek yok. Bu cümleyi herkes söyleyebilir.

Kendi Mesajına Uyarıp Geçip Başkasının Mesaj İçeriğini Bilmeden Savunma Moduna Geçmeyin.

Mesajımdan Ne Mesaj Vermek İstediğimi Anlamadıysan Sormak Yerine Laf Salatası Yapıp Hezeyanlarla Boğmayın Kendinizi.

Bana Tarih, Siyaset veya Hayat Dersi Verme Kendine Sakla Lazım Olur.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kendi Mesajına Uyarıp Geçip Başkasının Mesaj İçeriğini Bilmeden Savunma Moduna Geçmeyin.

Mesajımdan Ne Mesaj Vermek İstediğimi Anlamadıysan Sormak Yerine Laf Salatası Yapıp Hezeyanlarla Boğmayın Kendinizi.

Bana Tarih, Siyaset veya Hayat Dersi Verme Kendine Sakla Lazım Olur.
Söylediklerinden hiçbir şey anlamadım, açıkçası bu saatten sonra anlamakta istemiyorum. Attığın videodan herkesin ne anlayacağını tahmin edebilirsin diye düşünüyorum.
En bilgili sizsiniz her konuda, harika. Sizi tarih, siyaset ve hayat dersi alanında kendinizle başbaşa bırakıyorum. Sizin yapınızda birinden öğrenecek tek kelimeye dahi ihtiyacım yok. :)

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756

Çok güzel açıkladın???

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Erdoğan ceketini koysa gene senden fazla oy alır. Bütün politakanız Erdoğan'ı seçtirmemek yani devirmek üzerine. Hiç biz daha iyisini yapacaz diye bir izlenim alamadım ben senden ya da ekürilerinden. Anca sarayı yıkacaz, şurayı kapatacaz, falan kurumu lağvedecez. Hiç yapacaz yok. Ha birde 25 bin kişiyle saraya yürüyecektin, sahi noldu o iş?

Son düzenleyen moderatör:

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bunu lakabı "Fırdöndü" olan şahıs mı söylüyor? Erdoğan ceketini koysa gene senden fazla oy alır be aplacım. Bütün politakanız Erdoğan'ı seçtirmemek yani devirmek üzerine. Hiç biz daha iyisini yapacaz diye bir izlenim alamadım ben senden ya da ekürilerinden. Anca sarayı yıkacaz, şurayı kapatacaz, falan kurumu lağvedecez. Hiç yapacaz yok. Ha birde 25 bin kişiyle saraya yürüyecektin, sahi noldu o iş?
Sanırım konuşmalarından olaylara bakış açısından haberiniz yok:(

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Sanırım konuşmalarından olaylara bakış açısından haberiniz yok:(
Yok konuşmaları şöyle güzel yok olaylara bakış açısı böyle harika diyerek bana anlatma Akşener'i. Ben onun ne olduğunu çok iyi biliyorum. Değil 1 ay 1 hafta ülkeyi yönetemez o kadın. Muhalefet olmak kolay Türkiye'de. Salla sallayabildiğin kadar. Nasıl olsa sorgusuz sualsiz inanan bi kitlen var. Sorumluluğun da yok. Devletin yurtdışındaki en etkin kurumu TİKA'yı (MİTden daha etkindir) itibarsızlaştırmak için kendini paralayan, parti sözleşmesine özel olarak natoya bağlılık şartı koyduran (chpde bile yok bu), ülkücülülüğün savunucusuyum, milliyetçiyim deyip ülkücü katillerine oy toplayan, hdplilerin haddinizi bilin, bizim sayemizde o koltuklarda oturuyorsunuz dediği (yalandan da olsa gıkını çıkaramadı) bir kadındır Meral Akşener.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Meral Akşener'in şu açıklaması siyaseten çok talihsiz ve düşük seviye bence. ( Mesela tekrar Erdoğan seçilirse ben siyaseti bırakırım deseydi anlardım.)

Çıkıp 2023 yılında Cumhurbaşkanı ben olacam sen olamıyacaksın dese anlarım. Ama kendi siyasal başarısından çok karşı tarafın başarısızlığı üstünden konuşmaya çalışması bence biraz acizlik siyaseti oluyor.

Belediye seçimlerindede çeşitli partiler ile ittifak yapıp meydanlarda iyi kazandık iyi yaptık AKP'li belediyeleri iyi devirdik tarzı açıklamaları vardı. ( Ama İYİ parti ne 1 tane Büyük şehir nede 1 Tane normal İL belediyesi kazanabildi. Resmen CHP ve HDP'nin değirmenine su taşımak için çalışmış gibi oldu. )
Yani kendi hiç başarı sağlayamadan başarılıymış gibi konuşmakta bana saçma geliyor.

İleriye dönük konuşursak İYİ partinin oy oranı belli yüzde 8 civarı. İktidar olma şansları var mı yok. Cumhurbaşkanı olma şansları var mı yok. 2023 seçimlerinde yapacakları işler taban tabana zıt oldukları ve gençlik yıllarında sadece mücadele ettikleri CHP'den CUmhurbaşkanı çıkarıp diğer taraftan taban tabana zıt olup en sevmedikleri parti HDP'nin meclise daha güçlü gelip devletin kilit noktalarına daha iyi sızmaları ve palazlansınlar diye çalışmak. ( Siyaset bu kadar kirli olmamalı bence. Beş benzemez sırf Erdoğan nefreti ile bir araya geliyor. ) Sonrasında ne yapacaklar nasıl ülke yönetecekler mechul...

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Böyle açıklamalar yaparsa Erdoğan seçildiğinde dediklerini hatırlar mı yoksa diğerleri gibi unutkanlık rolü mü yapar benim merak ettiğim bu

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Erdoğan kızına gelen çirkin yorumların ve youtube videosunun yüz binlerce dislike almasının ardından sosyal medya için düzenleme getireceğini ve bu platformlara karşı olduğunu açıkladı. Sizce sosyal medya ülkemizde kısıtlanmalı mı?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kısıtlama, ülkemiz insanları ve toplum yapımıza oldukça zıt bir kelime.
Evet sosyal medya yeri geldiğinde haddini fazlasıyla aştı fakat yeri geldiğinde insanların sesini duyurma platformu haline de geldi.

Tam anlamıyla bir kısıtlama söz konusu olamaz. Doğuracağı sonuçların net bir şekilde farkında olduklarını düşünüyorum. Bu yüzden kısıtlama değil bir takım düzenlemeler yapılacaktır.

Söz konusu herhangi bir düzenlemenin de insanların özel hayatlarından daha çok hükümetin kendi cephesine karşı yapılan eleştirileri ört pas etmek için kullanmak isteyeceğinden de şüphem yok.

Ülkeyi tekrar lamer tarlası haline getirecekler...

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Buna evet diyecek modern bir insan olamaz . Sosyal medya günümüzün en büyük kitle iletişim aracı kimse de zaten kaldırmaya cesaret edemez , lafta kalır ..

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Kısıtlama, ülkemiz insanları ve toplum yapımıza oldukça zıt bir kelime.
Evet sosyal medya yeri geldiğinde haddini fazlasıyla aştı fakat yeri geldiğinde insanların sesini duyurma platformu haline de geldi.

Tam anlamıyla bir kısıtlama söz konusu olamaz. Doğuracağı sonuçların net bir şekilde farkında olduklarını düşünüyorum. Bu yüzden kısıtlama değil bir takım düzenlemeler yapılacaktır.

Söz konusu herhangi bir düzenlemenin de insanların özel hayatlarından daha çok hükümetin kendi cephesine karşı yapılan eleştirileri ört pas etmek için kullanmak isteyeceğinden de şüphem yok.

Ülkeyi tekrar lamer tarlası haline getirecekler...
Bu şekilde yasakçı bir tutum sergileyip gençleri kendinden uzaklaştırmak yerine fake hesaplarla ilgili düzenleme yapılsa herkes için daha iyi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buna evet diyecek modern bir insan olamaz . Sosyal medya günümüzün en büyük kitle iletişim aracı kimse de zaten kaldırmaya cesaret edemez , lafta kalır ..
Zamanında twitter ve youtube kapandı :(

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kesinlikle hayır. Kızına yapılan çirkin saldırı gibi şeyleri kısıtlamak güzel fikir ama bence asıl amaçları bu değil. Asıl amaçları başka....

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Erdoğan kızına gelen çirkin yorumların ve youtube videosunun yüz binlerce dislike almasının ardından sosyal medya için düzenleme getireceğini ve bu platformlara karşı olduğunu açıkladı. Sizce sosyal medya ülkemizde kısıtlanmalı mı?
tek kelime VPN :)
ve yasaklamaz heralde

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Kesinlikle hayır. Kızına yapılan çirkin saldırı gibi şeyleri kısıtlamak güzel fikir ama bence asıl amaçları bu değil. Asıl amaçları başka....
Zaten internette bunu yazan kişi gerçek hayatta da çevresine söylüyordur bunları sosyal medyada herkes görüyor ve cezasını da alıyor.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Bu şekilde yasakçı bir tutum sergileyip gençleri kendinden uzaklaştırmak yerine fake hesaplarla ilgili düzenleme yapılsa herkes için daha iyi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zamanında twitter ve youtube kapandı :(
Sonra geri açıldı benim bahsettiğim komple kapatılması üstelik o kapatılmalar halkı korkuya sürüklememek için deprem , teror saldırısı vb. durumlar için diye hatırlıyor gibiyim ama emin değilim . Bakıp göreceğiz artık .

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Sonra geri açıldı benim bahsettiğim komple kapatılması üstelik o kapatılmalar halkı korkuya sürüklememek için deprem , teror saldırısı vb. durumlar için diye hatırlıyor gibiyim ama emin değilim . Bakıp göreceğiz artık .
Gezi olayları zamanı kapanmıştı

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
tamamen kısıtlanamalı. terbiyesizlik edeni bulur cezasını verirsin. ben hiçbirini kullanmıyorum ama düşüncem bu.

tayyibin gerçekten içine oturdu galiba şu dislike olayı :D