Bu konuyu okuyanlar

Etopcu

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Erdoğan kızına gelen çirkin yorumların ve youtube videosunun yüz binlerce dislike almasının ardından sosyal medya için düzenleme getireceğini ve bu platformlara karşı olduğunu açıkladı. Sizce sosyal medya ülkemizde kısıtlanmalı mı?
Bence gayet mantıklı zaten ben instagramda gezerken sebepsiz yere gaylerin üstüne çıktığı videolar önüme çıkıyor ben bunları görmek zorundamıyım .

Reaksiyon puanı
3,027
İnterneti ortaya atan insanlar bile internetin bir sahibi olmadığını ve olamayacağını söylüyor iken acaba hükümet kim oluyor?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Bazı şeyler kısıtlanmalı ama tamamen değil tabii ki de.

Etopcu

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Z Kuşağını daha da kızdıracak bir projeye el atacak , kısıtlasın bakalım da ,seçim günü gelecek o zaman da biz kısıtlayacağız :blush:
Z değil artık Y kuşağı yani dünyaya hiç bir faydası olmayacak kuşak

UgurOZTURK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Ailesine hakaret ve küfür doğru değil ama sosyal medyaya kısıtlama nedir ya ? Meclisin başka işimi kalmadı meşgul ediyorsunuz ? Rahatsız oluyorsanız sosyal medyadan çekilin yada yorum kapatın , beğeni kapatın vs. Sosyal medya özgür bir platform.Bir aile için sosyal medyaya kısıtlama getirmek ancak GERİCİ ZİHNİYETİN işidir.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Olay yine sözden ibaret kalır, bu kadar geniş çaplı bir kısıtlama yapabilecegini sanmıyorum. Tüm gençleri direkt kaybeder zaten.
Hiç olmadı Proxy ve VPN kullanimi sıklaşır.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bence sosyal medya şirketleri BTK'nın engelleme taleplerini derhal yerine getirmeli. Yoksa https protokolü olan siteye tamamen engel atmaktan başka çare kalmaz.
Sosyal medya şirketleri bu ülkenin kanunlarına uymak zorunda.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sosyal medya kısıtlanmalı mı?
Neleri, neye ya da kime göre, ne şekilde kısıtlayacaksınız ki? Hem; bu, çözüm olacak mı?

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Keşke kökten geçmişe dönsek akıllı telefonlar olmasa tabletler olmasa. Kısıtlanma değil yok edilsin kavgalar dövüşler kırgınlıklar biter sevgi artar. Kötülük azalır buna inanıyorum.Sadece bir grup veya bir siyasi görüş için değil herkes için iyi olur ? Beni cumhurbaşkanı yapsalar ohoo?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
Erdoğan kızına gelen çirkin yorumların ve youtube videosunun yüz binlerce dislike almasının ardından sosyal medya için düzenleme getireceğini ve bu platformlara karşı olduğunu açıkladı. Sizce sosyal medya ülkemizde kısıtlanmalı mı?
Demek kızı dislike aldı diye sosyal medya kısıtlanacak. Bu ülkede görüş özgürlüğü yokmuydu ???

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunlar hep yalan dolan. Birşey olacağı yok. Olacağı varsa da sürdürülebilirliği yok. Sürdürülse de alternatifi çok.

Kanunlara uygun eleştirinin önünü kimse bahanelerin arkasına saklanıp kesemez.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
S
Böyle bir şey kesinlikle mümkün değil çünkü işi sosyal medya olan var ve sosyal medya günümüzde en önemli kitle iletişim araclarından biri haline geldi sosyal medya olmadan sesimizi nasıl duyuracaz dumanla mı haberleşecegix ?
Tabi sosyal medyanın suyu çıktı özellikle Tiktokcular sosyal medyayı esir aldı bu konuda kesinlikle kısıtlanması gerektigini düşünüyorum

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bence sosyal medya şirketleri BTK'nın engelleme taleplerini derhal yerine getirmeli. Yoksa https protokolü olan siteye tamamen engel atmaktan başka çare kalmaz.
Sosyal medya şirketleri bu ülkenin kanunlarına uymak zorunda.
İnternetin bir sahibi yoktur yasaklanırsa bile başka yöntemlerle girilir canını sıkma sen.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Tamamen aynı nedenler;
Trump sosyal medya platformlarında muhafazakar seslerin bastırıldığını ifade ederek, yeni düzenlemeler getirileceğini veya bu platformların kapatılabileceğini söyledi.

Dislike olayının bu konuda etkisi olacağını pek zannetmiyorum çünkü o dislike'ların çoğu sürü psikolojisi ve bot aracılığıyla atıldı, bu pek dikkat çekecek bir olay değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki etkisi olan olay nedir derseniz Berat Albayrak için yapılan hadsizlik fazlasıyla yeter de artar. Asıl ses getiren olay bu oldu.

Son düzenleme:

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Kimlik no olayına karşıyım ama cumhurbaşkanına korular halinde olmadık küfürler edenler veya yeni doğmuş bir sabiye ve annesine etmedik küfür bırakmayanların hayatı karartılmalı. Gün yüzü görememeliler. Hiçbir şekilde devlette işe girememeliler. Kpssdir, yksdir bu tür sınavlara dahi başvurmaları yasaklanmalı. Eğitim ve Sağlık hakları ellerinden alınmalı. Paraları varsa tedavi olabilmeliler yoksa hastaneden kovulmalılar. Özetle böylelerinin analarından emdiği süt burunlarından getirilmeli. Bunlara acınmaz.

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Ben hiçbirini kullanmıyorum.

Son düzenleme:

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Sadece bazı düzenlemeler getirilir onun haricinde tamamen kapanması söz konusu olamaz.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İnternetin bir sahibi yoktur yasaklanırsa bile başka yöntemlerle girilir canını sıkma sen.
İnternettin sahibi yoktur, doğru. Ama 5651 sayılı kanun var. Devlet gerektiğinde internet erişimini engelleyebilir. Bu yabancı sosyal medya şirketleri devletten üstün değil. Bu ülkenin taleplerini yerine getirmesi gerekir. Ama talepleri yerine getirdiği falan yok. Sahte Twitter hesapları kullananlarını falan devlet kendi çabalarıyla buluyor. Öyle Twitter'ın bilgi falan verdiği yok.

VPN kullanımı engellenebilir mu bilmiyorum ama engellenirse çok iyi olur.

Reaksiyon puanı
2,554
Youtube karışmasınlar da gerisi ne olacaksa olsun bana fark yapmaz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kısıtlama değil ama bir düzenleme gelmesini istiyorum ve bekliyorum açıkçası.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
provokatör trolleri, birilerinin eşine çocuğuna küfür edenleri ve psikopatlığı matah bir şey gibi gösterenleri evlerinden alsınlar umrumda olmaz. ama çözüm fişi çekmek değil. sosyal medya iğrenç bi çöplük artık ama yasaklamaya karşı çıkılmalı. sıra her şeye ve herkese geliyor. ucu size dokunduğunda o gün tepki gösterecek yüzünüz olmalı.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
#SosyalMedyamaDOKUNMA
IMG_20200701_164600.jpg

Allahım insanlar ne ile uğraşıyor biz ne ile??

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Keşke Şehir Üniversitesi neden kapatılmış.
Tele1 ve Halk TV neden ceza almış.
Sosyal medyaya neden düzenleme getirilmek isteniyor onlarıda yazabilseymiş... Hiç bir şey olmamamış kimse bir şey bilmiyor gibi tweet atmış.

Sanki Tele1 ve Halk TV sütten çıkmış ak kaşık ve durup dururken ceza aldılar. ( Adam resmen Abdulhamid'e saydırıyor hakaret ediyor. Siyasilere saydırdıklarını saymıyom bile. )

Bu arada Muharrem inceye Halk TV ve Tele1'de ambarga uyguluyordu zaten çıkacak kanalı yoktu :) CHP içinden dışlanınca CNN-Türk'e çıkamıyor Haberglobal'e o resti çekti. Diğer muhalefete yakın kanallarda onu çıkarmıyordu...

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Hadi diğerlerinin açıklaması var da YouTube yayınını yoruma kapatmasını belirtmek ne alaka ya ?

Trump sosyal medya konusunda açıklama yaptığında neden tepki göstermediler? Çünkü dertleri sosyal medya değil, rahat rahat propaganda yapmayacak olmaları. Sosyal medyanın kapatılacağı falan da yok, Twitter'ın yandaş hesapları kapatırken muhalefet hesapları kapatmaması her şeyi açıklıyor. Trump tam olarak bu noktaya değinmişti, aynı şeyi Türkiye'de de uyguluyorlar ve aynı tipte açıklama geldiğinde yırtınmaya başlıyorlar. Kudursunlar.