Yardım Menteşe sertleşmesi

Bu konuyu okuyanlar

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
bilgisayarımın ekranını açarken çok zor açıldığını fark ettim önceden normaldi bir anda oldu menteşeden dolayı mı acaba menteşeler sıkılıp gevşetilebiliyor mudur bilginiz var mı?

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Fotoğraf atma şansınız var mı?

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Fotoğraf atma şansınız var mı?
nasıl bir fotoğraftan bahsediyorsunuz anlayamadım ekran yumuşak bir şekilde değilde çok sert bir şekilde açılıyor hatta zorlanıyor kırılabilecek türden

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
nasıl bir fotoğraftan bahsediyorsunuz anlayamadım ekran yumuşak bir şekilde değilde çok sert bir şekilde açılıyor hatta zorlanıyor kırılabilecek türden
Anladım. O zaman ekranın altında menteşe olması lazım. Oraları gevşetin kesinlikle. Yabancı birisi açmaya çalışırken kırmasın Allah korusun.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,210
evet laptop 6 yıllık
Ekranı açıp ne yapacaksın? Tornavidayı al çok az bir gevşetmeyi dene ama çok dikkatli ol, zira laptopa zarar gelebilir ben de yaşamıştım. Düzeltme şansının çok olmadığını düşünüyorum, çünkü ben gevşetince menteşeyi yerine taktığım zaman eski sertliğine geri dönmüştü.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Bence laptop ekranı hep açık kalsın, aç kapa yaparak menteşe çatlamaya başlar

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Anladım. O zaman ekranın altında menteşe olması lazım. Oraları gevşetin kesinlikle. Yabancı birisi açmaya çalışırken kırmasın Allah korusun.
menteşeler genelde vidalı mı oluyor gevşetilip sıkılabiliyor yani?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekranı açıp ne yapacaksın? Tornavidayı al çok az bir gevşetmeyi dene ama çok dikkatli ol, zira laptopa zarar gelebilir ben de yaşamıştım. Düzeltme şansının çok olmadığını düşünüyorum, çünkü ben gevşetince menteşeyi yerine taktığım zaman eski sertliğine geri dönmüştü.
bahsettiğim ekran fiziki olarak açtığımız ekran bilgisayarı taşıyabilmem için kapatmam gerekiyor laptop sonuçta

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
HP-15AC108NT

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,210
Ekranın altında ki menteşeleri gevşet, laptopu yavaşça kapat aç. Taşınan gerekmediği zaman bırak açık kalsın zarar gelmesin ürüne.
menteşeler genelde vidalı mı oluyor gevşetilip sıkılabiliyor yani?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bahsettiğim ekran fiziki olarak açtığımız ekran bilgisayarı taşıyabilmem için kapatmam gerekiyor laptop sonuçta

Son mesajlar