Mekatronik mühendisliği için Macbook pro 2017-2016

Bu konuyu okuyanlar

yigityucel00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar üniversiteye yeni geçtim ve mekatronik mühendisliği okuyacağım. Okul için bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Özellikle macbook pro modelini düşünüyorum. İnternette biraz araştırdım ve lisans programında solidworks gibi programları kullanmam gerekiyormuş fakat macOS işletim sistemleri solidworks desteklemiyor. Parallels ile windows kurup solidworks' ü çalıştırmak istiyorum. Ayrıca müzisyenim garage band'den yarı profesyonal olarak kayıt almak istiyorum aslında asıl macbook pro kullanmak istememin sebebi hem müzik yaparak hem okulumu sürdürmek . Macbook 2017 nin özellikleri Intel Core i7 (7.Nesil) işlemci , 16gb ram , 256gb ssd , intel hd graphics 360 1536mb ekran kartı. Sizce mekatronik okurken işlerimi bundan görebilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
işlerini görür gayet jızlı ve seri bir şekilde ama ona vereceğiniz paraya Normal Laptop tercih etmeniz bence daha mantıklı olacaktır.

yigityucel00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlerini görür gayet jızlı ve seri bir şekilde ama ona vereceğiniz paraya Normal Laptop tercih etmeniz bence daha mantıklı olacaktır.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Aslında aynı zamanda monster notebooklara da bakıyodum fakat şu an stoklarında yokmuş arayıp sorduğumda 2-3 haftayı bulur dediler bugün. bana 1 hafta içinde gerekiyor bilgisayar. Ayrıca macbooklar bildiğim kadarıyla iyi kullanımlarda 5-6 yıl çok stabil düzgün gidiyor ve çok rahat dediğim gibi müzik yapıcam aynı zamanda. Bir soru daha sormak istiyorum bu özelliklerde 2. el bir macbook pro yerine 2020 model 8gb ram i5(10.nesil) bir macbook pro tercih etmek mantıklı mıdır ?