Mekanik veya Mekanik Hissi Veren Klavye

Bu konuyu okuyanlar

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Arkadaşlar merhaba,

şu sıralar mekanik yada mekanik hissi veren bir klavye almayı düşünüyorum.
Oyuncu değilim bilgisayarda sadece kod yazarım.
Alacağım klavyenin ışıklandırması, markası, modeli, numpad durumu, modları filan hiç önemli değil.

Tek dikkat ettiğim tuşa bastığımda o mekanik hissini almak istiyorum. Hani insanın yazdıkça yazası gelir ya o durum.
Biraz araştırdım malum klavyeler çok pahalı. Bana 400-450 liraya kadar mekanik yada mekanik hissi verdiğini bildiğiniz bir klavye önerebilir misiniz?
Eğer 2. el olarak satmayı düşünen varsa ondanda alabilirim. Teşekkürler.

* Ekleme
Mesela şöyle bir klavye gördüm. Mekanik hissi veriyor diyorlar. Bunun gibi bir şeyde olabilir.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar merhaba,

Alacağım klavyenin ışıklandırması, markası, modeli, numpad durumu, modları filan hiç önemli değil.

Tek dikkat ettiğim tuşa bastığımda o mekanik hissini almak istiyorum. Hani insanın yazdıkça yazası gelir ya o durum.
Biraz araştırdım malum klavyeler çok pahalı. Bana 400-450 liraya kadar mekanik yada mekanik hissi verdiğini bildiğiniz bir klavye önerebilir misiniz?

* Ekleme
Mesela şöyle bir klavye gördüm. Mekanik hissi veriyor diyorlar. Bunun gibi bir şeyde olabilir.

O klavyeden hayır bekleme. Vatan bilgisayara yakın isen Rampage KB-R74 klavyesini incelemeni öneriyorum klavye tuş sesleri harika yazdıkça yazasım geliyor fiyatı da uygun bir kaç aydır kullanıyorum çok memnunum isterseniz yerinde gidip inceleyebilirsiniz.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Arkadaşlar merhaba,

* Ekleme

İki tane ürün var biri coolermaster masterkeys lite mekanik hisli rgb klavye diğer gigabyte force k83 mekanik klavye sade rgb aydınlatması yok fiyatları ikisininde aşağı yukarı aynı ikisininde youtube'da incelemesi var izleyip sesleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Çok ses çıkmasın istersen sessiz ama mekanik hissi veren brown sviçli bir klavye al derim. Bu yöndeki tavsiyem benim de daha önce kullanıp memnun kaldığım bir ürün olan Rampage Blade R10 olur.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Arkadaşlar şu klavye nasıl alınır mı sizce? Youtube üzerinde 1-2 kişi kutu açılımı yapmış beğendiklerini söylüyorlar.