Mekanik Klavye Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Alican24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,
Hem oyun, hem ev, hem de iş (yazılımcıyım) için evde kullanabileceğim olabildiğince sessiz, bilek desteği olan, uzun saatler boyunca kullanımda rahat olacak bir klavye arıyorum. Türkçe veya İngilizce olması fark etmez. Birkaç klavye belirledim. Bu klavyeler arasında kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tavsiyelerinizi nedenleriyle yazarsanız sevinirim.

ASUS ROG STRIX flare RGB Cherry MX Red
Corsair Gaming K70 RGB Cherry MX Red
Corsair Gaming K95 RGB Cherry MX Brown
Corsair Strafe Cherry MX Silent
SteelSeries Apex Pro UK omnipoint

Alican24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Apex 5 alın, fazla para vermeyin derim.
Teşekkür ederim fakat apex 5'de şuan 1100 TL civarında, 100 200 TL fazlasıyla listedeki Corsair'ler 100 TL eksiğiyle listedeki Asus alınabilir. Apex 5 bildiğim kadarıyla da yarı mekanik bir klavye. Bu fiyat bandında yarı mekanik klavye ne derece mantıklı olur bilemedim.

HalukSonmez

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Teşekkür ederim fakat apex 5'de şuan 1100 TL civarında, 100 200 TL fazlasıyla listedeki Corsair'ler 100 TL eksiğiyle listedeki Asus alınabilir. Apex 5 bildiğim kadarıyla da yarı mekanik bir klavye. Bu fiyat bandında yarı mekanik klavye ne derece mantıklı olur bilemedim.
Tam olarak yarı mekanik değil aslında, swicthin içinde bir mebran kısım var sadece, yaylı mekanik sistem duruyor. Ben dokunduğumda normal mekanik klavyeye göre daha çok beğenmiştim şahsen, kişiden kişiye değişebilir tabii ki.

Attığınız klavyelerin hepsi zaten kaliteli klavyeler. Birbirinden ayıracak özellikler tasarımları ve hissiyatları olacak. Ben Steelseries ya da Bu klavyeyi seçebilirdim.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Ben açıkçası SteelSeries öneririm.

• Beğen
Reactions: STB

Alican24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tam olarak yarı mekanik değil aslında, swicthin içinde bir mebran kısım var sadece, yaylı mekanik sistem duruyor. Ben dokunduğumda normal mekanik klavyeye göre daha çok beğenmiştim şahsen, kişiden kişiye değişebilir tabii ki.

Attığınız klavyelerin hepsi zaten kaliteli klavyeler. Birbirinden ayıracak özellikler tasarımları ve hissiyatları olacak. Ben Steelseries ya da Bu klavyeyi seçebilirdim.
Evet hissiyat olarak değişiyor farkındayım her birinin kalitesi birbirinden iyi fakat sesl, dokunma hissayatı, bilek desteğinin hissayatı birbirinden farklı. Evet scope deluxe'u da gördüm fakat çalışırken müzik dinleyen birisi olduğum için en azından ses açma kapamanın kolay olması tuş kombinasyonları gerektirmemesi daha bir tercih sebebim oluyor. :)
Ayrıca apex pro'nun da ayarlanabilir mekanik olması ayrı bir avantajı. Ama kullanımı nasıldır bilemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben açıkçası SteelSeries öneririm.
bende SteelSeries öneririm.
Apex pro'yu kullandınız mı acaba? Kullandıysanız ne derece memnun kaldınız nasıl bir hissayatı var bilgi verebilir misiniz?
Birde mümkünse neden tercih ettiğinizi ne gibi avantajlarını gördüğünüzü söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:

STB

Profesör
Reaksiyon puanı
740
Evet hissiyat olarak değişiyor farkındayım her birinin kalitesi birbirinden iyi fakat sesl, dokunma hissayatı, bilek desteğinin hissayatı birbirinden farklı. Evet scope deluxe'u da gördüm fakat çalışırken müzik dinleyen birisi olduğum için en azından ses açma kapamanın kolay olması tuş kombinasyonları gerektirmemesi daha bir tercih sebebim oluyor. :)
Ayrıca apex pro'nun da ayarlanabilir mekanik olması ayrı bir avantajı. Ama kullanımı nasıldır bilemiyorum.

Apex pro'yu kullandınız mı acaba?
Birde mümkünse neden tercih ettiğinizi ne gibi avantajlarını gördüğünüzü söyleyebilir misiniz?

Bu videoyu izle

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747

Apex pro'yu kullandınız mı acaba? Kullandıysanız ne derece memnun kaldınız nasıl bir hissayatı var bilgi verebilir misiniz?
SteelSeries ürünlerini test ettim, kaliteliler.

Asuna-san

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Cooler Master Lite L RGB Setini önerebilirim mouse ile birlikte geliyor klavye ve gayet güzel. incelemelerine bakabilirsin.

Alican24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cooler Master Lite L RGB Setini önerebilirim mouse ile birlikte geliyor klavye ve gayet güzel. incelemelerine bakabilirsin.
tavsiye içın teşekkür ederim fakat hem Mem-chanical swıtchler bulununyor ve elımde g300s mouse var gayet yeterli benım için şuan hem de klavyeyi belirleyip aldım ama klavye araştıran arkadaşlara yararı olur umarım tekrardan teşekkür ederim