Mehmet Aurelio resmen Fenerbahçe'de...

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
1590406483064.png

Fenerbahçe Kulübü, Mehmet Aurelio'nun kulüpte göreve başladığını duyurdu. Sarı lacivertli takımda 5 sezonda 3 Süper Lig şampiyonluğu, 1 Süper Kupa sevinci ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final başarısı yaşayan Aurelio, eski takımındaki görevine resmen başlamış oldu.
Fenerbahçe' den yapılan resmi açıklama şöyle;

"Futbol A Takımımızda 2003-2008 yılları arasında forma giyen Mehmet Aurelio, Futbol A Takımımızın teknik ekibinde göreve başlamıştır.
Çubukluyu giydiği 5 sezonda 3 Süper Lig şampiyonluğu, 1 Süper Kupa sevinci ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final başarısı yaşayan Aurelio’ya camiamıza tekrar hoş geldin diyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz." (Kaynak:Hürriyet)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Emsali yok bütün Dünya'da, en güzel renkler bir arada!

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
bu adamın ismini doğru telaffuz edebiliyorlar mı artık?

(Okunuşu)

Bizim Trabzonspor'da iken : Aurello
Fenerbahçe ilk yıllar : Aurelyo
Fenerbahçe ilerleyen yıllar: Orelyo

:)

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Yanalım diyen tayfayı nasıl da kaybettik ama ? Hayırlısı olsun Aurelio için

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
para yüzünden gitmedi mi bu arkadaş? böylelerini takımda istemiyorum.
Mesleğin ana amaçlarından birisi para kazanmak değil mi? Zaten kısıtlı süre yapılabiliyor fiziki şartlardan dolayı. Daha fazla para kazanmak isteyen birisi için kim bir şey diyebilir ki? Alex gibi kulübünde kalan ve efsaneleşen kişiler nadirdir. Bu da onların artı bir özelliğidir ancak daha fazla para kazanmak için başka bir kulübe gitmek bence eksi bir durum değil.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bizim BEŞİKTAŞ' ta da oynamıştı bu okunuşu değişik Aurelio.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Hayrlı Olsun.

Benim Anlamadığım Şey Futbol A Takımı Nedir ?
Futbol A Takımında Teknik Ekibe Katılmıştır N'oluyor ?

Açıklamayı Yapan Arkadaş Neden Lafı Dolandırıyor Anlamış Değilim.
Adamın Görev Tanımı Nedir Yaz Gitsin. Ne Diye Haberi Okuyup Anlamak İçin Bin Dereden Su Getirircesine Zahmete Sokuyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hayrlı Olsun.

Adamın Görev Tanımı Nedir Yaz Gitsin. Ne Diye Haberi Okuyup Anlamak İçin Bin Dereden Su Getirircesine Zahmete Sokuyor.
Futbol A takımı as kadro takımıdır hocam. Literatürde öyle geçer. As kadro A takım, diğerleri de U21, U18 şeklinde. Teknik ekip dediği de antrenörlük işte.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hayrlı Olsun.

Fenerbahçe daha teknik direktörü bile belli değilken Aureli' nun getirilmesi ilginç geldi bana.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Futbol A takımı as kadro takımıdır hocam. Literatürde öyle geçer. As kadro A takım, diğerleri de U21, U18 şeklinde. Teknik ekip dediği de antrenörlük işte.
Teşekkürler Görkem Hocam.
Bu Terimlerin Karşılığını Biliyorum.
Açıklamanın Şekli Manidar. Yazarsın A Takımımızda Antröner veya Yardımcı Antrenör Koltuğuna Getirildi Diye. Haberden Ben Hiçbirşey Anlamadım Kısaca.

Fenerbahçe daha teknik direktörü bile belli değilken Aureli' nun getirilmesi ilginç geldi bana.
Kafamda Oluşan Soruda İşte Bu.
Ne Oldu Ne Bittinin Karşılığını Bir Nebze Dahi Karşılamayan Bir Haber.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324

Assolistler en son sahneye çıkarmış BJKolik :D
Bu assolistin kim olacağını merak ediyorum.
Şu Zagreb'in eski hocası çok mu para istiyor da anlaşamıyorlar, anlamadım.
Olmazsa Türkiyeyi hiç tanımayan bir yabancı getirmektense Erol BULUT daha iyi olur inancındayım.
Bakalım hayırlısı.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Assolistler en son sahneye çıkarmış BJKolik :D
Bu assolistin kim olacağını merak ediyorum.
Şu Zagreb'in eski hocası çok mu para istiyor da anlaşamıyorlar, anlamadım.
Olmazsa Türkiyeyi hiç tanımayan bir yabancı getirmektense Erol BULUT daha iyi olur inancındayım.
Bakalım hayırlısı.
Sanki Erol Bulut hoca gelecek gibi.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Teknik ekibe Aurelio'nun katılması çok faydalı olur mu bilemem ama en azından bir zararı olmayacağını söyleyebiliriz.
Fenerbahçe'nin asıl geleceğini bence Caner ve Gökhan ikilisinin takıma katılıp katılmayacağı belirleyecek. Söylentiler dolaşıyor biliyorsunuz. Bakalım zamanında ''Siz benim vizyonumu anlayamamışsınız.'' diyen Ali Koç vizyonunu belirlemiş olacak. :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Teknik ekibe Aurelio'nun katılması çok faydalı olur mu bilemem ama en azından bir zararı olmayacağını söyleyebiliriz.
Fenerbahçe'nin asıl geleceğini bence Caner ve Gökhan ikilisinin takıma katılıp katılmayacağı belirleyecek. Söylentiler dolaşıyor biliyorsunuz. Bakalım zamanında ''Siz benim vizyonumu anlayamamışsınız.'' diyen Ali Koç vizyonunu belirlemiş olacak. :)
Fenerbahçe' nin yaşı geçmiş Gökhan ve Caner' i halen neden istediğini anlamış değilim. Ben ikisinin de Beşiktaş' tan gitmeyeceğini düşünüyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bizim Sergen' den ne farkı var ki abi, ben işin üstünden gelebileceğini düşünüyorum.
Sergen çok farklı biri... Top oynarken de, antrenörlük yaparken de zekâsını çok iyi kullanan biri. Çalışma konusundaki tembelliğini bile zekâsıyla telafi eden biri Sergen.

Erol BULUT çok sade, üstün meziyetleri olmasa da iş ahlâkı çok iyi. Bu söylediklerim topçuluğu içindi, ama antrenörlük serüvenini takip edemedim, umuyorum ki hocalığını futbolculuğunun daha ilerisine taşımıştır.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Sergen çok farklı biri... Top oynarken de, antrenörlük yaparken de zekâsını çok iyi kullanan biri. Çalışma konusundaki tembelliğini bile zekâsıyla telafi eden biri Sergen.

Erol BULUT çok sade, üstün meziyetleri olmasa da iş ahlâkı çok iyi. Bu söylediklerim topçuluğu içindi, ama antrenörlük serüvenini takip edemedim, umuyorum ki hocalığını futbolculuğunun daha ilerisine taşımıştır.
Abi ben takip ediyorum, Erol hoca gercekten iyi, ben beğeniyorum. Göze hoş gelen ofansif futbol oynatıyor. Gittiğim takımlarda hep öyle oldu. Büyük takım tecrübesi yok ama ben Fenerbahçe' de başarılı olacağını düşünüyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Erol Bulut'un Tek Bildigi Taktik Dizilis 11-0-0'dir
Ya Alanyayı iki ileri bir geri yürüttü bi şekilde de bu kadarı Fenerbahçede yeterli olmaz. Pahalı transferler yapılamayacağına göre eldekilerle idare etmeye çalışırsa Ersun'u aratır gibime geliyor. Ama yeni yetenekler bularak, onları tecrübelilerle harmanlayıp iyi bir kimya tutturabilirse başarılı olabilir... De, bunun için biraz sabır ve cesaret lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abi ben takip ediyorum, Erol hoca gercekten iyi, ben beğeniyorum. Göze hoş gelen ofansif futbol oynatıyor. Gittiğim takımlarda hep öyle oldu. Büyük takım tecrübesi yok ama ben Fenerbahçe' de başarılı olacağını düşünüyorum.
İnşaallah öyle olur BJKolik, sözlerini dua niyetine alıyorum. :)

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ya Alanyayı iki ileri bir geri yürüttü bi şekilde de bu kadarı Fenerbahçede yeterli olmaz. Pahalı transferler yapılamayacağına göre eldekilerle idare etmeye çalışırsa Ersun'u aratır gibime geliyor. Ama yeni yetenekler bularak, onları tecrübelilerle harmanlayıp iyi bir kimya tutturabilirse başarılı olabilir... De, bunun için biraz sabır ve cesaret lazım.

Ben Basarili Olur Olmaz Konusunda Kesin Birsey Diyemem Fakat Erol'un Teknikdirektorluk Kariyeri, Oyun Oynatma Tarzi Fenerbahce Gibi Bir Buyuk Takima Ne Kadar Uyar Onu Tartismak Lazim.

Yerli ve Tasarruflu Davranayim Diye Erol Getirilirde Savunma Anlayisli Bir Futbol Oynatirsa Fenerbahceli Olmamama Ragmen Benimsemem, Siradan Bir Futbolsever Gozuylede Baktigim Zaman Oynanan Oyundan Yine Zevk Almam.

Malatya'yi Calistirirken Elde Ettigi Lig Siralamasi Bir Basari Ölcüsü Degil Bana Gore
Ayni Sekilde Alanyadaki Durumuda Malatyada Oynattigi Oyundan Neredeyse Hic Farki Yok.
Cünkü Tamamen Savunmaya Yönelik Bir Anlayis Biliyor. 11-0-0

Dedigin Söze Gelirsek Kulüp Zengindir Elde Imkan Coktur Ne Yapabilir Bunu Gormek Lazim Bunun Icinde Sezon Maclari Oynanirken Sampiyonluk Iddiasi Kalmamis Durumdayken (Bu Sezon Olmasi Bu Ornege %100 Uygun Olmasada Sampiyonluk Sansi Hala Var) Geldiginde Oynatacagi Oyunla veya
Az'da Olsa Bir Fikir Sahibi Olabilmek Adina Sezon Oncesinde Oynadiklari Hazirlik Maclarina Bakarak Yorum Yapabiliriz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Cünkü Tamamen Savunmaya Yönelik Bir Anlayis Biliyor. 11-0-0

Bir yanlışınız olabilir _X_ , çünkü savunmacılığın aksine ofansif futbol oynattığını biliyorum ben de. Yukarıda BJKolik de söylemiş zaten. Basından da okumuştum bir ara, ofansif ve göze hoş gelen bir futbol oynattığını...

• Beğen
Reactions: _X_

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bir yanlışınız olabilir _X_ , çünkü savunmacılığın aksine ofansif futbol oynattığını biliyorum ben de. Yukarıda BJKolik de söylemiş zaten. Basından da okumuştum bir ara, ofansif ve göze hoş gelen bir futbol oynattığını...
Alanyaspor ofansif göze hoş gelen etkili bir top oynuyor Erol hoca ile.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Alanyaspor ofansif göze hoş gelen etkili bir top oynuyor Erol hoca ile.

Cok Fazla Maclarini Izleme Sansim Olmasada Izledigim Bir Kac Mac Uzerinden Fikir Sahibi Oldugumu Dusunuyorum. Bu Konuda Israrci Olmayacagim Gibi Yanlis Dusunuyor veya Gozlem Yapmis Olabilirim.

Söyleki; Oynadiklari Oyun Dengeli ve Savunma Tuzagina Cekip Kontralarla Cikmak.
Skor Durumuna Göre Oynattigi Kati Disiplinli Bir Savunma Anlayisi Var.
Beraberlik ve Tek Farkli Skorlarda Kontralarla Cikip Savunmayi Bozmamak.
2-0 ve Üzeri Durumlarda Yine Kontralarla Gidip (ki Neredeyse Tüm Teknikdirektörlerin Uyguladigi Taktik) Ileride Cogalip Baski Kurmak.

Benim Gozlemim Yorumum Bu.