Medinenin yeni imarı bumu olacak

Bu konuyu okuyanlar

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Medine'nin yeni imarı bu mu olacak?
31290.jpg

Suudi Arabistan, Harem-i Şerif'in genişletilmesi için başlattığı çalışmaların ardından bir benzerini de Medine'de bulunan Mescid-i Nebevi etrafına yapacak. İşte imar fotoları..

Harem-i Şerif'in genişletilmesi için başlattığı çalışmalar çerçevesinde binden fazla bina ve otelin yıkımına devam eden Suudi Arabistan Mescid-i Nebevi çevresinde de benzer bir imar planı tasarladığı ortaya çıktı.

Medine'nin yeni imar fotosunda Mescid-i Nebevi ortada kalırken gökdelenler mescidin etrafını saracak.
İlk olarak TİMETÜRK'ün ele geçirdiği Mekke'nin imar planı çerçevesinde binden fazla bina ve oteli yıkımına yol açan Suud yönetimi Medine'de de tarihi dokuyu yokedecek benzer bir çalışma içerisine girecek.

Mekke'deki imara İslam dünyasında birçok tepki yükselmişti.
Medine'de yapılması planlanan bu yeni plana tepkilerin olması bekleniyor.

31287.jpg

http://www.itibarhaber.com/haber-arsivi/islam/3755-medinenin-yeni-imari-bu-mu-olacak

dinimizi ilgilendirdiği için konuyu buraya açtım
vahhabi/selefi sapık zihniyetinin ulaştığı uç noktalardan biri
kendilerini Efendimizin[sav]Ondan önce gelen nebilerin[as]ve sahabelerin[ra]izlerini kokularını silmeye adayan ingiliz anglikan kilisesinin ve sarayının yardımlarıyla kurulan bu akım azgınlıklarına devam ediyor görüntüleri sizi aldatmasın
sadece sizlerin dikkatini büyük dini kanallarımıza çekmek istiyorum sizlere haftanın 7 günü çıkartıkları karamanın koyunlarıyla kendini islamoğlu zannedenlerle sizin halisane duygularınızı inancınızı dejenere etmek istiyorlar dikkatli olun

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Suudi Arabistan dinimizi iyice ticaret ve ekonomiye alet etmeye başladı bilmem farkındamısınız arkadaşlar. Adamlar resmen din üzerinden ticaret ve turizm yapıyolar. Bu resmen dini istismar etmek değilde nedir. Birileri bunlara dur demeli bence.

Din üzerinden para kazanmak için her yolu deniyolar olacak iş değil.

Dinle ne alakası var diyenler olabilir. O yüzden şölüyorum. Suudi iş adamları ve hükümeti dinimiz açısından önemli olan yerlerin etrafına oteller yapıyolar ve bu otellerde bulunan odaları yüzbinlerce dolara belli süreline satıyolar insanlara bu insanlar bu otellerdeki odaları sırf dinimiz açısından önemli yerleri görüyolar diye bu kadar parağı ödeyip alıyolar. İşte bunun adı dini kullanarak para kazanmaktır başka hiç bir mantıklı açıklaması olamaz ve yapılamaz

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tskler. mekke ve medinede yüksek katli binalar görmek moralimi bozuyor. nitekim hadis-i serifte yüksek katli binalar yapilmadikca kiyamet kopmayacak deniliyor. oranin her topraginda bir iz vardir.

GençAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ayıp be kardeşim o kutsal mekanı büyük gökdelenlerle söndürmüye çalışıyorlar...arabistan ingilizlerin maşası olmuş durumda...herşey para için gelir için deniliyor alttan ne dümenler düşünüyorlar kim bilir...

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
bu kardeşlerimin yorumlarını okuduktan sonra gözlerim yaşardı[riyasız]
Elhamdülillahirrabbilalemin
inşaallah böyle düşünen mü'mini,münafığı ve müşriği ayırd edebilen gençler yetiştikçe şeytanın tuzaklarını farkettiği sürece
araya giren nifak tohumları ayrılacak şirk tohumları ayrılacak belki O[sav]nsuzda olsa bu gençlerin vesilesiyle devrisaaddeti yeniden yaşayacağız
bakıyorumki kardeşlerim tam donanımlı
Allah[cc]ilimlerine bereket nasib etsin

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yanına 2 tanede mcdonalds açarlar tam olur!!!

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
bismillah.gif

48-004.gif
Allah[cc]ım ellerimizi sana açtık başımız öne eğik beldelerin en değerlisi mekke Gül[sav]kokan medine beytin ve mescidiaksa yahudilerin ve mısırlı bakkal vahhabı sana şirk koşanların işgali altındabilirizki Sen sonsuz kuvvet ve kudret sahibisin yine bilirizki bu ayetikerime osmanlı donanmasına büyük bir zaferi kazandıracak kudretteAllah[cc]ım ümmetine fethi mübini yeniden nasib eyle o bölgenin vandal istilasından kurtulmasını nasib eyle bizleri zamanın firavunlarına karşı ebabillerin
eyle Bismillahirrahmanirrahim
105.gif
amin

ebay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ashabulyemin kardeşim çok güzel bir dua ALLAH senden razı olsun ben suudileri bir türlü anlayamıyorum hiç bir şekilde bir müslümanın davranışını sergilemiyorlar çok fazla para hırsı olan saygısız çok özür dilerim arsız bir yönetime sahipler osmanlının bırakmış olduğu bir çok eseri yok etmişlerdir o muazzam güzellikleri tahrip etmişlerdir.Benim aldığım bir duyum vardı doğruluğunu pek fazla bilmiyorum Efendimizin (s.a.v] kabrinini bulunduğu yeşil ravzanın altından yol geçirmişler eğer öyle bir şey yapılmış ise bu insanlar çok alçaklar ALLAH onları affetsin tez zamanda doğru yola iletsin inşallah..