MediaTek'e olan bu zıtlaşmanın sebebi nedir?

Bu konuyu okuyanlar

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Merhaba arkadaşlar,
Son zamanlarda Mediatek'e karşı sürekli ön yargı görüyorum. Bunların sebebi nedir?
Redmi Note 8 Pro'da sırf Mediatek kullanıldığı için bile almayanlar oluyormuş.
Peki bu kadar kötü yapacak ne olabilir?

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Merhaba arkadaşlar,
Son zamanlarda Mediatek'e karşı sürekli ön yargı görüyorum. Bunların sebebi nedir?
Bilinen global firmaların amiral gemilerinde mediatek kullanmaması tü kaa olmasına neden oldu ama harbiden öyle

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Merhaba arkadaşlar,
Mediatek hakkında geniş çaplı araştırma yapmamıştım ama yanlış hatırlamıyorsam onlar eskiden düşük segment işlemciler yapıyordu. Yani çok güçlü değillerdi ama fiyatlarını bilemem. Aynı zamanda ısınıyorlar diye duymuştum.

Artık mediatek eskisi gibi değil. Note 8 pro’nun g90t’si ve dimensity serisi eski amiral gemisi işlemcileriyle rahatlıkla yarışabilir kabiliyette. Isı yine var elbette ama eskisine göre çok daha iyi oldular.

Beğenilmeme nedeni bence ya eski önyargılardan dolayı,ya da daha iyi alternatifler olduğundan dolayı.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Replika telefonlarda mtk kullanılıyor diye biliyorum, ayrıca benchmark'larda mtk'in hile yaptığı söylentisi vardı. Bazı işlemcilerde ısınma sorunları olduğu söyleniyor. Bu yüzden bir ön yargı var.

Son mesajlar