Mediatek chipsetli telefon alinir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
3k bütçem var bundan önce de baya konu açtım.Realme 6 düşünüyorum.Forumda okuduğumda mediatekin alınmaz olduğunu snapdragon alınacağını okudum.Fakat Arkadaşımda Rn 8 pro var ve Pubgde 60 fps sıkıntısız oynatıyordu.Isinma için de büyük ihtimal fan alacağım.Sizce Mediatek alinir mi?

Reaksiyon puanı
197
Xiaomi redmi note 8 pro
Samsung A70
Xiaomi Mİ 9T
Realme XT

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
197
Onlar yerine Realme 6 almayı yeğlerim
Realme 6 da olabilir sorun olmaz oyunlarda kasma donma olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat en doğrusu xiaomi redmi note 8 pro
Aslında realme XT'de düşünebilirsin bunların arasında işlemcisi en iyi Realme XT

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
3k bütçem var bundan önce de baya konu açtım.Realme 6 düşünüyorum.Forumda okuduğumda mediatekin alınmaz olduğunu snapdragon alınacağını okudum.Fakat Arkadaşımda Rn 8 pro var ve Pubgde 60 fps sıkıntısız oynatıyordu.Isinma için de büyük ihtimal fan alacağım.Sizce Mediatek alinir mi?
Realme 6 ya epey sitesinden baktım.Özellikleri fena değil ama ramin 4 olması uzun kullanımda acaba dedirtiyor.Eğer bu cihazın 6 gb ram li versiyonu varsa al yoksa başka cihazlara bak derim.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Realme 6 ya epey sitesinden baktım.Özellikleri fena değil ama ramin 4 olması uzun kullanımda acaba dedirtiyor.Eğer bu cihazın 6 gb ram li versiyonu varsa al yoksa başka cihazlara bak derim.
Az uygulama kullanıyorum önbelleği de temiz tutarsam sıkıntı olmaz gibi.Arkadasimda rn 7 ve rn 8 pro var rn 7 4 gb ramin 7 uygulama açıkken 1.6 gbsini kullanıyorken rn 8 pronun 6 gb ramin hicbir uygulama açık değilken 3.2 gb ramini kullanıyordu.Sizce sıkıntı olur mu?

sqreat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
realme 3 pro kullanıyorum. gayet güzel pubgde hiç kasma yapmıyor donmuyor. bilgilerinize sunarım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Az uygulama kullanıyorum önbelleği de temiz tutarsam sıkıntı olmaz gibi.Arkadasimda rn 7 ve rn 8 pro var rn 7 4 gb ramin 7 uygulama açıkken 1.6 gbsini kullanıyorken rn 8 pronun 6 gb ramin hicbir uygulama açık değilken 3.2 gb ramini kullanıyordu.Sizce sıkıntı olur mu?
Herkesin kullanım senaryosu farklı.Kimisi çok uygulama yüklüyor,kimisi az.Dediğiniz gibi çok uygulama yüklemez, gereksiz programları devre dışı bırakıp arayüzde iyi bir temizlik yaparsanız sorun olmaz.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Çok teşekkürler yorumunuz için bir sorum olacak Realme açıkçası çok güvenemiyorum sen memnun musun realme den sıkıntı çıkarıyor mu hiç?
realme 3 pro kullanıyorum. gayet güzel pubgde hiç kasma yapmıyor donmuyor. bilgilerinize sunarım.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Ben genelde çok iyi bir kampanya veya bütçe kısıtlaması olmadığı sürece mediatek işlemcili ürünler tavsiye etmiyorum. Ettiğim üründe mediatek hellio g90t işlemciye sahip bir model ise. Mediatek'in belkide bugüne kadar çıkardı en doğru düzgün işlemcisi bu çünkü. Snapdragon'dan şaşmamaya özen gösterin. Hele ki sizin bütçenizde güçlü snapdragon işlemcili ürünler var. Şuan 3000 TL fiyat bandının en iyi modelleri xiaomi mi 9t 64gb ve redmi note 9s 128gb. Premium bir model beklentiniz var ise mi9t bu fiyat bandında alabileceğiniz en başarılı model diyebilirim her anlamda.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Alınır, Redmi Note 8 Pro'yu 6 aydan fazladır kullanıyorum ve gayet memnunum. Cihaz hala ilk günkü gibi.

Realme 6 90Hz artısı olsa da 4gb ram ile alınmaz, Redmi Note 8 Pro öneririm. 3300'e çıkabilirseniz hiç takılmayın RN9 Pro'ya bakın.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İşlemcisi güzel ama 4gb ram bu zamanlarda sıkıntı yaratabilir. Yinede belleği sık sık temizlersen idare edebilirsin.

90hz olması ise birkaç uygulamada avantajlı(c ops gibi mesela). Pubg’ye de yakında 90hz gelecek ama o telefon düzenli olarak 90 fps alır mı bilmiyorum. Belki grafikleri gfxtool ile azaltır,öylece o fps’i alabilirsin

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Merhaba,

Ben genelde çok iyi bir kampanya veya bütçe kısıtlaması olmadığı sürece mediatek işlemcili ürünler tavsiye etmiyorum. Ettiğim üründe mediatek hellio g90t işlemciye sahip bir model ise. Mediatek'in belkide bugüne kadar çıkardı en doğru düzgün işlemcisi bu çünkü. Snapdragon'dan şaşmamaya özen gösterin. Hele ki sizin bütçenizde güçlü snapdragon işlemcili ürünler var. Şuan 3000 TL fiyat bandının en iyi modelleri xiaomi mi 9t 64gb ve redmi note 9s 128gb. Premium bir model beklentiniz var ise mi9t bu fiyat bandında alabileceğiniz en başarılı model diyebilirim her anlamda.
Teşekkürler 9se baktım eşşek ölüsü 209 gram nedir ve çokta büyük.Mi 9tde de istediğim performansı alacağımı düşünmüyorum ve sar değerleri yüksek

Alınır, Redmi Note 8 Pro'yu 6 aydan fazladır kullanıyorum ve gayet memnunum. Cihaz hala ilk günkü gibi.

Realme 6 90Hz artısı olsa da 4gb ram ile alınmaz, Redmi Note 8 Pro öneririm. 3300'e çıkabilirseniz hiç takılmayın RN9 Pro'ya bakın.
redmi note 8 pro düşünmüyorum.9 proda eşşek ölüsü 209 gram.Sanırım 2 gb ramden vazgeçeceğim

şöyle birşey var,redmi note 7 4 gb ram 7 program açıkken 1.7gb ram kullanırken rn 8 pro program açık değilken 3.1 gb ram yiyor.Arkadaşım foto attı ve o yüzden 2 gb ramden vazgeçince çokta birşey değişeceğini düşünmüyorum

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Teşekkürler 9se baktım eşşek ölüsü 209 gram nedir ve çokta büyük.Mi 9tde de istediğim performansı alacağımı düşünmüyorum ve sar değerleri yüksek

redmi note 8 pro düşünmüyorum.9 proda eşşek ölüsü 209 gram.Sanırım 2 gb ramden vazgeçeceğim

şöyle birşey var,redmi note 7 4 gb ram 7 program açıkken 1.7gb ram kullanırken rn 8 pro program açık değilken 3.1 gb ram yiyor.Arkadaşım foto attı ve o yüzden 2 gb ramden vazgeçince çokta birşey değişeceğini düşünmüyorum

RN8 Pro'da program açık değilken 3.5gb civarı alan var. Ayrıca bu %'lik bir olay. Ona da dikkat edin. 8gb ram'li cihazlar da 4gb civarı yiyor.

Arkadaşınızın durumunda fazla olmasının nedeni arka planda çalışan gereksiz uygulamalar olmalı. Buyrun benim değerim:
Screenshot_2020-05-30-19-20-29-641_com.android.systemui.jpg

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
RN8 Pro'da program açık değilken 3.5gb civarı alan var. Ayrıca bu %'lik bir olay. Ona da dikkat edin. 8gb ram'li cihazlar da 4gb civarı yiyor.

Arkadaşınızın durumunda fazla olmasının nedeni arka planda çalışan gereksiz uygulamalar olmalı. Buyrun benim değerim:
Ekli dosyayı görüntüle 101939
zaten 4gb ramlikte 7 uygulama açıktı ve 1.6 gb idi.Doğru oran olarak yakınlar.Fakat ben çok uyfulama kullanmıyorum.Sizce 4 gb ram yetmez mi?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mediatek chipsetli yeni nesil telefonlar gayette alınabilir. Oyunlardada üzmez.

3000 TL fiyat bandında Oppo Reno 2z gayet alınabilir.

Reno 8 pro için ( Ben şahsen almazdım. Zamanında 2000-2200 TL fiyatlara satılan telefon 2800-2900 TL olmuş o telefona çok bence.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Mediatek chipsetli yeni nesil telefonlar gayette alınabilir. Oyunlardada üzmez.

3000 TL fiyat bandında Oppo Reno 2z gayet alınabilir.

Reno 8 pro için ( Ben şahsen almazdım. Zamanında 2000-2200 TL fiyatlara satılan telefon 2800-2900 TL olmuş o telefona çok bence.
Realme 6 düşünüyorum alınır mı sizce?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Realme 6 düşünüyorum alınır mı sizce?

Bence o telefona deymez şuan en ucuz 2700 TL

Bakıyorum amoled ekran yok 4 GB RAM var. İşlemcisi mediatek parmak izi okuma yanda flan.

Ben üsttede yazdığım gibi Reno 2z öneririm. ( Amoled ekran olması 8 GB RAM olması ekrandan parmak izi NFC olması arkası cam alümünyum çerçeve flan daha premium duruyor. )

2700 TL bandında alacam diyorsan Redmi note 9S modelini incelemenini öneririm oda IPS ekran hiç yoktan 720G var.