Media markt üç kağıt

Bu konuyu okuyanlar

Aydın fıratlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Media Markt kurumsal firmasının ayak üstü müşteri kazıklaması ya da dolandırması 15.02.2021 tarihinde yani bugün Diyarbakır Ceylan Karavil Media Markt'TAN 2999 TL değerinde 1 adet Lenovo bilgisayar aldım buraya kadar her şey normal bilgisayarı satana kadar bahsedilmeyen bir konu ben bilgisayarın kutusunu elime alınca ortaya çıktı bu kurumsal firmadaki arkadaş bilgisayarıma işletim sistemi kurulacağını bunun içinde 70 TL vermem gerektiğini söyledi 10 dakika sürer dedi bende afalladım bir işletim sistemi 1 saatten aşağı bir bilgisayara kurulmaz ama mecbur aldık artık ayıp olmasın diye yükleyin dedim yetkili arkadaşın masasına giden bilgisayarda ne yapacağını merak ettiğimden arkadaşın arkasından baktım yetkili arkadaş kendi rutin işlerini yaparken arada benim bilgisayara 2 defa dokunduğunu fark ettim heyhatki ne heyhat yetkili arkadaş laptopun power döğmesine basıp iki ENTER yapıp 5 dakikada bilgisayar tamam deyince ben şok oldum meğerse işletim sistemi kurulmuyor sadece bilgisayarı açıp kontrol ediyorlar TV lerde ki gibi yapmaları gereken rutin bir işlem için benden 70 TL tahsil ettiler ve şikayet ettiğim müşteri temsilcileri de afallayarak ne diyeceklerini bilemediler

MutluEmekli81

Asistan
Reaksiyon puanı
144
doğrudur mediamarkt biraz ilgisiz müşteri hizmetleri ben buna ait birkaç örnek daha görmüştüm

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
AÇıkçası o 70 TL yi unut bence. Sonuçta adam seçenek sunmuş ister al ister alma gibisinden. Müştteri hizmetleri istemiyorsnaız almasaydınız deyip geçebilir.

Ve sonuç olarak senin amacın Windows kurulması olduğu için isterse bir enter a bassın sonuç olarak Windows'u kurmuş yani işini yapmış :(

Aydın fıratlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana al veya alma denilmediki
Kutuyu aldıgim gibi 70 tl ek ödemesi var denildi
Bide ben 70 nin derdinde değilimki
Kurulu olan windows işletim sistemini
Kuracağiz deyip alay etmeleri
Zaten sen telwfonda aldıginda ilk etapta ileri ileri diye telefonu açmiyormusun
Adam bildiğin seni kandırıyor
Sanki işletim sistemi kurulu değilmiş gibi yapıp sana hiçbir seçenek sunmadan 70 tl ek ödeme diyor

Bakın arkadaşlar şimdi bu konuları bilmeyen bir insan için normal
Ama sizin benim gibi konuya hakim olan arkadaşlar kendini mal gibi hissesiyor
Eminim cogunuz format atip bilgisayar parçası değistiren insanlarsıniz ve media markta çalisan cogu çalışandan daha cok teknik bilgiye sahipsinizdir

Geralt_Of_Rivia

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bana al veya alma denilmediki
Kutuyu aldıgim gibi 70 tl ek ödemesi var denildi
Bide ben 70 nin derdinde değilimki
Kurulu olan windows işletim sistemini
Kuracağiz deyip alay etmeleri
Zaten sen telwfonda aldıginda ilk etapta ileri ileri diye telefonu açmiyormusun
Adam bildiğin seni kandırıyor
Sanki işletim sistemi kurulu değilmiş gibi yapıp sana hiçbir seçenek sunmadan 70 tl ek ödeme diyor

Bakın arkadaşlar şimdi bu konuları bilmeyen bir insan için normal
Ama sizin benim gibi konuya hakim olan arkadaşlar kendini mal gibi hissesiyor
Eminim cogunuz format atip bilgisayar parçası değistiren insanlarsıniz ve media markta çalisan cogu çalışandan daha cok teknik bilgiye sahipsinizdir
o para için fatura verdilerse paranı alabilirsin yada mahkemeye fln başvurabilirsin ama fatura verilmediyde sana laptopu teslim eden adam seni dolandırmıştır her firma para ile yaptığı her işte fatura vermek zorunda

Aydın fıratlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fatura mevcut faturada işletim sistemi kurulumu diyor
Kurulu olan sey tekrardan nasıl kurulur

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Media Markt kurumsal firmasının ayak üstü müşteri kazıklaması ya da dolandırması 15.02.2021 tarihinde yani bugün Diyarbakır Ceylan Karavil Media Markt'TAN 2999 TL değerinde 1 adet Lenovo bilgisayar aldım buraya kadar her şey normal bilgisayarı satana kadar bahsedilmeyen bir konu ben bilgisayarın kutusunu elime alınca ortaya çıktı bu kurumsal firmadaki arkadaş bilgisayarıma işletim sistemi kurulacağını bunun içinde 70 TL vermem gerektiğini söyledi 10 dakika sürer dedi bende afalladım bir işletim sistemi 1 saatten aşağı bir bilgisayara kurulmaz ama mecbur aldık artık ayıp olmasın diye yükleyin dedim yetkili arkadaşın masasına giden bilgisayarda ne yapacağını merak ettiğimden arkadaşın arkasından baktım yetkili arkadaş kendi rutin işlerini yaparken arada benim bilgisayara 2 defa dokunduğunu fark ettim heyhatki ne heyhat yetkili arkadaş laptopun power döğmesine basıp iki ENTER yapıp 5 dakikada bilgisayar tamam deyince ben şok oldum meğerse işletim sistemi kurulmuyor sadece bilgisayarı açıp kontrol ediyorlar TV lerde ki gibi yapmaları gereken rutin bir işlem için benden 70 TL tahsil ettiler ve şikayet ettiğim müşteri temsilcileri de afallayarak ne diyeceklerini bilemediler
İşletim sistemi kurmak gerçekten 10 15 dakikalık bir işlem. Sıfırdan freedos bir bilgisayara windows kurmaktan bahsediyorum. Eğer bilgisayarın içinde zaten yüklüyse ve sadece ilk kurulum gerçekleştiriliyorsa 2 3 tuşa basıp 5 dakikada tamamlanabilir bu işlem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kurulu olan işletim sistemini masaüstüne getirtiyorlar sadece. Telefonu ilk aldığınızdaki next next next finish diyip 2 3 oturum açtığınız işlemleri bilgisayara yapıyorlar yani. Size haber verilmeden yapmaları kötü olmuş açıkçası ancak yaptıkları işlem anormal bir şey değil.

Aydın fıratlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildigin bilgisayari açti adam yaw telefondaki ileri ileri yapti
Alay edercesine

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
adam windows u etkinleştirmek için key girmiş olabilir bu çok uzun sürmez 70 tl için mahkeme filan uğraşmaya gerçekten de değmez

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bildigin bilgisayari açti adam yaw telefondaki ileri ileri yapti
Alay edercesine
Evet aynen o işlemleri yapıyorlar zaten. Mahkeme falan uğraşmaya gerçekten değmez. Bu şirketler de buradan para kazanıyorlar işte ekstradan. Bundan sonraki alışverişlerinizde daha dikkatli olursunuz bu sayede. Tecrübe olmuş oldu yani. Bence keyfinizi daha da bozmak yerine yeni bilgisayarınızın tadını çıkartmaya bakın. Güle güle kullanın :)

Aydın fıratlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Key girmedi arkasındaydım
Sadece kurulu olan bilgisayari açti sarj cihazini taktı denemesi gereken urunu acip denedi mesele bu arkasındaydım key in ne olduğunu biliyorum arkadaşlar okadar bilgisayardan anlarız ???
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet aynen o işlemleri yapıyorlar zaten. Mahkeme falan uğraşmaya gerçekten değmez. Bu şirketler de buradan para kazanıyorlar işte ekstradan. Bundan sonraki alışverişlerinizde daha dikkatli olursunuz bu sayede. Tecrübe olmuş oldu yani. Bence keyfinizi daha da bozmak yerine yeni bilgisayarınızın tadını çıkartmaya bakın. Güle güle kullanın :)
Tşk keyfini sürüyoruz ama kardeş bir cihaz alana kadar elli tane mağaza araştıriyoruz 50 tl nerden kar ederiz?
Adamlar bunu yapınca kendini enayi gibi görüyon