Media markt Servis sorunu! YOK BÖYLE BİRŞEY YA

Bu konuyu okuyanlar

KarakKartalAtiba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar benim bir masa üstü bilgisayarım var, çok kişide olduğu gibi benim de bilgisayarımda 2004 güncellemesinden sonra bir sorun oldu. Ben'de bilgisayarımı media markt izmir balçova bayisine götürdüm orada durumu anlattım tamam çözelim dediler ve bilgisayarı aldılar. Daha sonra bi 10 gün geçmesinden sonra bir arama bile gelmedi bizde tekrar onları aradığımızda ise şu cevabı aldık "Bilgisayarı buradan almamışsınız kayıtlarda yok" sonra biz ertesi gün bayisine gittik ve 2 saat beklettiler orada bizi neysr tamam dedik sonra bir bakalım ki oradaki bu kayıtlarla ilgilenem kişi her seferinde isim,soy isim,seri no,mail vb. Aklınıza ne geliyorsa yanlış yazıyormuş. Daha sonra birdaha aldılar bilgisayarı 1 hafta geçti biz dedik bunlar iyice cıvıttı birdaha aradık bu seferde dedikleri şu" büyük bir yoğunluk var sizin ürününüze yeni geçtik 20 iş günü içinde tekrar arayacağız" sinirim bozuldu resmen.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Bunlar genelde şans işi oluyor maalesef. Ben de telefon servisinden çekmiştim. Napalım başa gelen çekilir.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Windowsun eski bir sürümüne geçip düzeltilemeyecek bir sorun muydu sizinki? Allah sabir versin ne diyim.

Bir şeyim donanımsal olarak bozulsa bile ben yapmaya çalışıyorum. Sırf bu eziyeti çekmemek için.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Garantisi devam ediyorsa 20 iş günü tamir süresi vardır. Ve cihazı teslim ettiğiniz günden itibaren başlar. Hadi hatalı girildi düzeltildi düzeltilen tarihten itibaren 20 iş gününde yapılmalı. Servislerin çoğu buna haftasonu dahil değil deseler bile kanunda geçen garanti süresi ile ilgili maddede resmi tatiller ve pazar günü hariç der yani cumartesi servis çalışmasa bile resmi bir tatil olmadığından 20 iş günü içerisinde saymak zorundadır. Servise bunu hatırlatın ve 20 gün dolduğunda gerekli işlemlere başlayacağınızı Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızı bildirin.

KarakKartalAtiba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Garantisi devam ediyorsa 20 iş günü tamir süresi vardır. Ve cihazı teslim ettiğiniz günden itibaren başlar. Hadi hatalı girildi düzeltildi düzeltilen tarihten itibaren 20 iş gününde yapılmalı. Servislerin çoğu buna haftasonu dahil değil deseler bile kanunda geçen garanti süresi ile ilgili maddede resmi tatiller ve pazar günü hariç der yani cumartesi servis çalışmasa bile resmi bir tatil olmadığından 20 iş günü içerisinde saymak zorundadır. Servise bunu hatırlatın ve 20 gün dolduğunda gerekli işlemlere başlayacağınızı Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızı bildirin.
Ürün garantisi devam ediyor sizi dediğiniz gibi dediler onlarda 20 iş günü diye.