Soru Media Markt DOA RAPORU,HAKEM HEYETİ, İCRA

Bu konuyu okuyanlar

semiihmutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, 10.05.2022 tarihinde media markt firmasından bir laptop aldım. Laptobuma 1.5 yıl içinde SSD ve Anakart değişimi yapıldı. Ürünün ayıplı olarak bana satılmasından dolayı Tüketici Hakem Heyeti'ne verdim. Hakem heyeti başvurusundan 4 gün sonra laptobum tekrar arızalandı ve servise götürdüm. Bu sefer 20 iş günü aşıldığından dolayı DOA raporu çıktı. 1 aydır doa raporuyla media markt firmasından laptobuma muadil bir laptop almak için uğraşıyorum. 2 3 gün önce mağazadan arandım ve işlemcisi daha iyi diğer parçaları aynı olan laptobu kendilerinde stok olmadığından dolayı transfer ettiklerini söylediler. Bugün geldiğini söylediler ve aldığım şubeye gittim. İşlemler başlamadan önce laptoba bakmak istediğimi söyledim ve işlemcisi daha iyi dedikleri laptobun daha kötü olduğunu gördüm. Bu yüzdende laptobu kabul etmeyeceğimi söyledim. Şimdi ben son sınıf mühendis öğrencisiyim tezim,tubitak projem ve son olarak teknofest yarışmalarına katıldığımız için rapor hazırlama süreçleri ile uğraşmam gerekirken servis sürecini de sayarsak 51 gündür laptobum yok. Bu hafta hakem heyeti kararın çıkmasını bekliyorum bilirkişiye atandı. Hakem heyeti kararı çıkar çıkmaz ilamlı icraya başvuracağım. Lakin benim işlerimi bu kadar aksattıkları için firmaya çok kızgınım. Firmaya işlerimi aksattığı için tazminat davası vs. açabilir miyim ? . Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olan birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim. Bana bi yol gösterin arkadaşlar nolur...

Son mesajlar