Meclis’te erişim kısıtlaması getirilmişti! TBMM’den Netflix açıklaması

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Katılım
22 Ağu 2019
Mesajlar
4,082
Reaksiyon puanı
3,398
Puanları
113
TBMM, bireysel abonelik üzerinden işleyen platformların mesai saatleri içinde yoğun olarak kullanıldığının tespit edildiğini ve Mart ayında idari personel için aralarında Netflix'in de bulunduğu sitelere erişim kısıtlamasına gidildiğini açıkladı. Meclis'in internet kapasitesinin güçlendirilmesi için yapılan çalışmalar sırasında, bu tür platformların yoğun kullanımının devam ettiği ve internet kapasitesini büyük oranda etkilediğinin anlaşılması üzerine de kısıtlamanın 26 Haziran Cuma gününden itibaren tüm kurum geneline uygulandığı belirtilirken kısıtlamanın sosyal medya ile ilgili düzenleme tartışmalarıyla herhangi bir bağlantısının olmadığı duyuruldu.netflix-tbmm-shutterstock-depophotos-1_16_9_1593724371.jpg
Meclis Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede, “Milletvekillerinin internet erişiminde zorluk yaşadıkları yönündeki şikayetler üzerine yapılan testlerde, herhangi bir içerik üretmeyen ve bireysel abonelik üzerinden işleyen platformların mesai saatleri içinde yoğun olarak kullanıldığı tespit edilmiş ve bu nedenle de Mart 2020’de, idari personel için aralarında Netflix’in de bulunduğu sitelere erişim kısıtlamasına gidilmiştir” denildi.

“CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN TÜM KURUM GENELİNE UYGULANDI”

Kısıtlamanın 26 Haziran Cuma gününden itibaren tüm kurum geneline uygulandığı belirtilen bilgilendirmede, şu ifadelere yer verildi:

* Meclis’in internet kapasitesinin güçlendirilmesi için yapılan çalışmalar sırasında, bu tür platformların yoğun kullanımının devam ettiği ve internet kapasitesini büyük oranda etkilediğinin anlaşılması üzerine de kısıtlama, 26 Haziran Cuma gününden itibaren tüm kurum geneline uygulanmıştır.

* Kurum genelinde 2019 yılından bu yana film, dizi ve benzeri sitelere çeşitli erişim kısıtlaması zaten uygulanmakta olup, söz konusu kısıtlamanın, sosyal medya ile ilgili düzenleme tartışmalarıyla herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. çocuğunu kucağına alan kızı Esra Albayrak’a sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi saldırıya sert tepki göstererek, “Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler” demişti.


“Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şart” ifadelerini kullanan Erdoğan, sosyal medyaya yönelik kapsamlı bir hukuki düzenlemenin yolda olduğunu belirterek “Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” şeklinde konuşmuştu. DHA
 
Son düzenleyen moderatör:

Usain

Dekan
Emektar
Katılım
17 May 2018
Mesajlar
9,287
Reaksiyon puanı
15,073
Puanları
113
Yaş
19
Meral Akşener, Dark'ı nasıl bitirecek şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Artık evde indirir.
 

Son mesajlar

Üst