MEB Bakanı Ziya Selçuk, öğrenciler bütün müfredattan sorumlu olacak.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Bu sınavlar LGS ve YKS gibi geçiş sınavları mı yoksa dönem dönem olduğumuz ders sınavları mı?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Stonks

Reaksiyon puanı
3,027
Ben daha hangi dersleri alacağımı bilmiyorum ki, radyo televizyon bölümüne girdim ama bize hiçbir bilgilendirme yapmadılar henüz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ne bekliyor öğrenciler ? Online eğitim var diye bütün derslerden konulardan sınavlardan Üniversite veye liseye giriş sınavlarından muhaf olacaklarını flan mı sanıyorlar ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
YKS gibi şeyler olabilir neyse de, olan 9-10-11-12 ara dönem sınavlarına girecek öğrencilere oldu.
12 ara sınıf değil. Sınava girecek.

Ayrıca temel olmadan üniversite sınavına nasıl girecek 9 10 11? Bu virüs başımızda. Alışılacak, o konular da öğrenilecek.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ne bekliyor öğrenciler ? Online eğitim var diye bütün derslerden konulardan sınavlardan Üniversite veye liseye giriş sınavlarından muhaf olacaklarını flan mı sanıyorlar ?
Öğrencilerin bekledikleri şey uzaktan eğitimden çıkacaksa bile kaliteli bir şekilde uzaktan eğitim verilmesi yada bunun telafisi yüz yüze olması. 30 dakika ders var 5 dakika kala kapanıyor ders başlangıç bitiş kısmıda derken 10 dakika oradan gidiyor kaldı 15 dakika 15 dakika da ne anlayacaksın? Ne anlatabilecekler? Bağlantı kopmalar kamera ve ses sorunlarını saymıyorum bile.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Zaten muaf olunca ne olduğunu gördük. Yığılma oldu. Ne kadar çok konu olursa sınav o kadar seçici olur.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
12 ara sınıf değil. Sınava girecek.

Ayrıca temel olmadan üniversite sınavına nasıl girecek 9 10 11? Bu virüs başımızda. Alışılacak, o konular da öğrenilecek.
Ara sınıf dediğim dönem sınavlarına girecek olmalarını kast ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten muaf olunca ne olduğunu gördük. Yığılma oldu. Ne kadar çok konu olursa sınav o kadar seçici olur.
O zaman YKS de neden muaf yaptılar ilk dönem notlarıyla geçirdiler? Uzaktan eğitim o zamanda vardı uzaktan eğitim de gördüklerinden de sorumlu olabilirdi öğrenciler.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ara sınıf dediğim dönem sınavlarına girecek olmalarını kast ediyorum.
Dönem sınavları olmadan olmaz. Son seneye gelince 4 yılı sıfırdan mı başlayacaksın? Hepsini zamanında ,o sınıftayken, çalışman lazım.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Dönem sınavları olmadan olmaz. Son seneye gelince 4 yılı sıfırdan mı başlayacaksın? Hepsini zamanında ,o sınıftayken, çalışman lazım.
Demek istediğim şey şu dönem sınavları olsun olmasın demiyorum, okulda telafisi verilir yüz yüze eğitimde o zaman olur. Uzaktan eğitimin sınavı olmamalı diye düşünüyorum.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Yüz yüze eğitim gibi olmasa da Geleceğin eğitim sistemi olabilir. Dünyaca ünlü bazı üniversitesiler kalıcı uzaktan eğitim veya yarı uzaktan eğitim üzerinde çalışıyor. Buna alışılması ve bunlara göre yeni sistem ve sınavlar çıkarılmalı. Tüm müfredattan sorumlu olmaları iyi olmuş. Zaman bolluğu da varken çalışsınlar.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
O zaman YKS de neden muaf yaptılar ilk dönem notlarıyla geçirdiler? Uzaktan eğitim o zamanda vardı uzaktan eğitim de gördüklerinden de sorumlu olabilirdi öğrenciler.
Deneyimsizlik de ona. Geçen dönem ne oldu? Hiç bilinmeyen bir salgın hastalık, sınavda çıkmayan limit, türev, integral...Olan sınava girenlere oldu.

Demek istediğim şey şu dönem sınavları olsun olmasın demiyorum, okulda telafisi verilir yüz yüze eğitimde o zaman olur. Uzaktan eğitimin sınavı olmamalı diye düşünüyorum.
Sınav olmazsa derse girmezler diyorum.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Deneyimsizlik de ona. Geçen dönem ne oldu? Hiç bilinmeyen bir salgın hastalık, sınavda çıkmayan limit, türev, integral...Olan sınava girenlere oldu.

Uzaktan eğitim olsa bile verimli geçmiyor bunun alt yapısını adam akıllı yapmaları lazım. Kopmalar hocaların düşmesi mikrofon kamera sorunları kısa zaman aralıkları vs vs.

Ben sınav olmasın demiyorum zaten, uzaktan eğitimi adam akıllı yapsınlar sınav olsun olmasın demiyorum ki.

Son mesajlar