MEB Açıkladı: 5 Bin Öğretmen Alınacak

Bu konuyu okuyanlar

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
MEB, "5 bin yeni sözleşmeli öğretmen atayacak. Atanacak isimler dersahane ve etüt eğitim merkezlerinde görev yapanlar arasından seçilecek." ifadelerini kullandı.
meb-acikladi-5-bin-ogretmen-alinacak-8759500_5712_400.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 5 bin yeni öğretmenin alınacağı açıklandı.

MEB'TEN AÇIKLAMA

MEB, sözleşmeli öğrermen ataması konusunda açıklama yaptı.

5 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALINACAK

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada "5 bin yeni sözleşmeli öğretmen atanacak.

DERSANE VE ETÜT EĞİTİM MERKEZLERİNDE GÖREV YAPANLARDAN SEÇİLECEK

Atanacak isimler dershane ve etüt eğitim merkezlerinde görev yapanlar arasından seçilecek." ifadelerini kullandı.

Sondakika

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Dershanede 6 yıl çalışma şartı var sanırım.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Evet, 6 yıl şartı varmış.

"5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde yönetici, öğretmen, uzman öğretici, usta öğretici veya benzeri personel olarak sigorta primi ödenmiş çalışma süresi, 1/1/2014 tarihi itibarıyla en az toplam altı yıl (2160 gün) olmak (Altı yılın hesabında yalnızca dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde çalışılan sürelerin toplamı esas alınacak, bunun dışındaki hiçbir durum dikkate alınmayacaktır.)"

Dershaneler İle Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinde Görev Yapan Eğitim Personelinin Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Başvuru Ve Atama Duyurusu

Üstyazı için Tıklayınız
Duyuru için Tıklayınız

Ek-1 Kontenjan listesi için Tıklayınız

Ek-2 Sözlü sınav merkezleri için Tıklayınız

Ek-3 Sözlü sınav değerlendirme formu için Tıklayınız

Ek-4 Takvim için Tıklayınız

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Zaten sözleşmeli öğretmen olucakların çoğu dershane öğretmeni kpss olmayan. Acaba formasyon da gerekicek mi buda farkı bir durum olabilir dershane öğretmenlerinin çoğunun formasyonu olmuyor.