Mavi Marmaranın intikamını Polat alacak!

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Mavi Marmara’nın intikamını Polat alacak!
Yeni filmin senaryosu değiştiriliyor

522233_detay.jpg

İsrail’in Mavi Marmara gemisine saldırısı, “Kurtlar Vadisi Filistin” filminin senaryosunu değiştirdi. Yeni senaryoda, Polat Alemdar ve adamları gemide öldürülen 9 Türk’ün intikamını alacak

Umut TÜTÜNCÜ / AHT

TÜRKİYE ile İsrail arasında diplomatik krizin yaşanmasına neden olan Kurtlar Vadisi Pusu’nun ardından, bu kez de Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sinema perdesine taşınıyor. Yapımcı şirket Pana Film, “Kurtlar Vadisi Filistin” adlı filmin senaryosunu değiştirme kararı aldı. Senaryoya eklenecek yeni bölümde, tıpkı “çuval” intikamı gibi İsrail askerlerinin vurduğu 9 Türk’ün intikamının alınmak istendiği ileri sürüldü.

SENARYO DEĞİŞTİRİLİYOR

İsrail’in Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara’ya düzenlediği saldırı, sinema perdesine aktarılıyor. Filistin’de yaşanan insanlık dramının anlatıldığı “Kurtlar Vadisi Filistin” adlı filmin senaryosu bittiği halde, son gelişmeler üzerine Pana Film, senaryoyu değiştirme kararı aldı. Senaristler, gemiye yapılan saldırı ve 9 Türk’ün öldürülmesini senaryoya ekleyecek.

KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Çekimlerine yaz aylarında başlanması beklenen film Filistin’e gidilemediği için Suriye’de çekilecekti. Ancak güvenlik nedeniyle Suriye’den de vazgeçildi. Hatay ve Urfa’da çekilecek filmin 5 Kasım’da vizyona girmesi bekleniyor. Kurtlar Vadisi Pusu’da, Irak’ta Türk askerinin başına çuval geçirilmesinin intikamı alınmıştı. Bu filme tepki gösteren İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un, rahatsızlığı iletmek üzere davet ettiği Türk Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’u daha alçak bir kanepeye oturtması iki ülke arasında diplomatik kriz yaşanmasına neden olmuştu.

HT

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Heyecanla bekliyoruz, ama lütfen biraz daha gerçekçi çekin.

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Ben de fragmanını vereyim de konu tamamlansın bari.
[VIDEO]http://www.dailymotion.com/video/xbx7re_kurtlar-vadysy-fylystyn-fragmani_shortfilms[/VIDEO]

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ve Polat, günü kurtarır...

Hiç şaşırmadım. Hayal alemindesiniz resmen ya. Şu salak diziye bağlı olanları anlayamıyorum. Egolarınızı böyle mi tatmin ediyorsunuz? Gerçekte yapamayacağınız şeyleri Polat yapıyor, siz de seviniyorsunuz. :) Sonra da Türk'üz diye gezilir. Çok yazık, gerçekten...

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Ben de fragmanını vereyim de konu tamamlansın bari.
[VIDEO]http://www.dailymotion.com/video/xbx7re_kurtlar-vadysy-fylystyn-fragmani_shortfilms[/VIDEO]

Yalnız bu fragman resmi kaynaklara ait değil başka birinin yaptığı video diye biliyorum

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Evet o frangman orj değil bildiğin eski görüntüler var..

İntikamı anca filmlerde alırız zaten, sonra da mutlu oluruz.

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Fragman yayınlanınca onu da koyarız ağam.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65

Hiç şaşırmadım. Hayal alemindesiniz resmen ya. Şu salak diziye bağlı olanları anlayamıyorum. Egolarınızı böyle mi tatmin ediyorsunuz? Gerçekte yapamayacağınız şeyleri Polat yapıyor, siz de seviniyorsunuz. :) Sonra da Türk'üz diye gezilir. Çok yazık, gerçekten...
Dizinin gerçek olduğuna (tamamen) inandığımızı nereden çıkardın? Yine ortamı germe peşindesin. Evet bu diziye bağlıyım, bu da seni alakadar etmez. Adamın yengesiyle işi pişirdiği diziyi mi izleyelim? Amerikan dizilerinden zevk almıyorum, bana hitab eden dizi bu. Eskiden 7 Numara vardı hatırlarsın belki. Ondan sonra Kurtlar Vadisi hariç bir diziyi zevkle izlediğimi hatırlamıyorum.
Hem madem, altı üstü bir dizi bazıları Irak filminden sonra niye kudurdu, hatta bunun yüzünden büyükelçiyi alçak koltuğa oturttular?
Diziler toplumları etkilemek için önemli araçlardır, Amerikan dizilerinin nasıl insanımızın ahlak seviyesini düşürdüğünü herkes görüyor.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Dizinin gerçek olduğuna (tamamen) inandığımızı nereden çıkardın? Yine ortamı germe peşindesin. Evet bu diziye bağlıyım, bu da seni alakadar etmez. Adamın yengesiyle işi pişirdiği diziyi mi izleyelim? Amerikan dizilerinden zevk almıyorum, bana hitab eden dizi bu. Eskiden 7 Numara vardı hatırlarsın belki. Ondan sonra Kurtlar Vadisi hariç bir diziyi zevkle izlediğimi hatırlamıyorum.
Hem madem, altı üstü bir dizi bazıları Irak filminden sonra niye kudurdu, hatta bunun yüzünden büyükelçiyi alçak koltuğa oturttular?
Diziler toplumları etkilemek için önemli araçlardır, Amerikan dizilerinin nasıl insanımızın ahlak seviyesini düşürdüğünü herkes görüyor.

Ben dizinin gerçekliğine inanıldığından bahsetmedim. Bu dizi yüzünden kaç tane kafa kesen tip ortaya çıktı, haberin var mı?

Sen 21 yaşındasın ve bundan etkilenmiyorsun belki ama küçücük çocuklar bile silah ve kafa kesme sevdalısı oldu bu yüzden. Gazetelerin 3. sayfalarını okursan anlarsın.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ben dizinin gerçekliğine inanıldığından bahsetmedim. Bu dizi yüzünden kaç tane kafa kesen tip ortaya çıktı, haberin var mı?

Sen 21 yaşındasın ve bundan etkilenmiyorsun belki ama küçücük çocuklar bile silah ve kafa kesme sevdalısı oldu bu yüzden. Gazetelerin 3. sayfalarını okursan anlarsın.
Bunun sebebi dizi değil eğitim eksikliğidir, o çocukların ebeveynlerinin çocuklarını düzgün yetiştirememesindendir. KV olmasa başka bir şeyin peşinden gideceklerdi, sen insanı eğitmedikten sonra illa ki bir tarafa kayar.

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bunun sebebi dizi değil eğitim eksikliğidir, o çocukların ebeveynlerinin çocuklarını düzgün yetiştirememesindendir. KV olmasa başka bir şeyin peşinden gideceklerdi, sen insanı eğitmedikten sonra illa ki bir tarafa kayar.

Şu an için eğitim sistemi hemen değişemez. Onun için bende Jeaquares'e katılıyorum...

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Bence eziklik
Yapamadığımız gerçek olmayan şeyleri bir film karakterine yaptırmak

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu sefer daha sert bir film bekliyorum.Mesela israil askerlerini önce bir güzel tekme - tokat dövsün sonrda da elektrikli testereyle doğrasın :)

Sadr-ı Cihan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Böyle bir şeyi tahmin ettiğimi 4gün çnce falan Facebook da yazmıştım.Demek gerçekleşecekmiş =)=)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ha bir de Max Payne :4: Tabi avatarındaki adamı doğru hatırlıyorsam.

Burada kimse Rambo hayranı değil.

Ve Max Payne'in konusu ile KV'nin konusunun alakası bile yok. KV'de gizli devletçilik oynuyorsun, gerçek hayatta yaşanılan olayların intikamını sanal olarak alıyorsun. real tercümanım olmuş resmen, bence de eziklik.

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
He bu arada hepimizin tırtladığı bir nokta var. Diyoruz ki gerçekte bir şey yapamıyoruz film vasıtasıyla intikamımızı alıyoruz.
Bu devletin, ordunun vs kararı olamaz. Bu Kv dizisinin yapımcılarının kararıdır. Çünkü gündem konularını işliyorlar.
Kv yönetiminin böyle bir karar alması toplumumuz adına güzel bir mesaj ve sinema sektörü için güzel bir sinema projesi olacaktır.
Kısacası İsraile kafa tutamadık filmle öc almaya çalışıyoruz demeylim çünkü bu Kv yönetiminin tepkisir.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Diziyi 1 dakika bile izlememiş olan insanlar dizi hakkında yorum yapıyorlar ya gerçekten çok komik. Cinayetleri bu diziye bağlama şaşkınlığını gösterenler, tecavüz, aldatma, sarkıntılık vs. ahlaki suçları da Aşk-ı Memnu'ya yüklesinler o zaman... Nasıl olsa düz mantık...

"Sinema" konusuna dönersek, Kurtlar Vadisi Irak gerçekten büyük ses getirdi. Filistin filmi daha da etkili olacaktır.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Diziyi 1 dakika bile izlememiş olan insanlar dizi hakkında yorum yapıyorlar ya gerçekten çok komik. Cinayetleri bu diziye bağlama şaşkınlığını gösterenler, tecavüz, aldatma, sarkıntılık vs. ahlaki suçları da Aşk-ı Memnu'ya yüklesinler o zaman...

Diziyi 5 yıldır biliyorum ben. 1 dakika değil, çoğu kez izledim.

Ayrıca ahlaki suçları da ben zaten o tip dizilere bağlıyorum ve o tip dizilerden de nefret eden biriyim.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Burada kimse Rambo hayranı değil.

Ve Max Payne'in konusu ile KV'nin konusunun alakası bile yok. KV'de gizli devletçilik oynuyorsun, gerçek hayatta yaşanılan olayların intikamını sanal olarak alıyorsun. real tercümanım olmuş resmen, bence de eziklik.
Senin amacının ne olduğu belli, KV gizli devletçilik oynuyor madem sen de gizli provakatörcülük oynuyorsun bence daha büyük eziklik, ama seni ciddiye alan bir Allah'ın kulu var mı çok merak ediyorum :laugh:

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Senin amacının ne olduğu belli, KV gizli devletçilik oynuyor madem sen de gizli provakatörcülük oynuyorsun bence daha büyük eziklik, ama seni ciddiye alan bir Allah'ın kulu var mı çok merak ediyorum :laugh:

Aynaya bakabilirsin:laugh: Konuda arkadaşın yazdığı her mesaja cevap vermişsin:dirol:

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65

Aynaya bakabilirsin:laugh: Konuda arkadaşın yazdığı her mesaja cevap vermişsin:dirol:
İlk başlatan kendisi, her zamanki gibi :D