Mavi Marmara 7 ay sonra İstanbul'a dönüyor

Bu konuyu okuyanlar

prof.

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
22 Mayıs'ta Gazze'ye yardım için yola çıkan Mavi Marmara'nın sabah saatlerinde İstanbul'da olması bekleniyor.

NTV
Güncelleme: 01:42 TSİ 26 Aralık. 2010 Pazar

İSTANBUL - Çanakkale Kepez Limanı’nda Gazze konvoyunda yer alan yolcuları da alarak istanbul'a gelmeyi planlayan İnsani Yardım Vakfı teknik eksiklikler ve hava muhalefetine takıldı.
Gemiye İsrail askerlerinin saldırısı sonrası sefer yeteneğini kaybettiği gerekçesiyle mürettebat dışında yolcu alınmasına izin verilmedi. Bu gelişme üzerine Kepez Limanı’nda yaklaşık 4 saat bekleyen 200 kişi geldikleri gibi yine otobüslerle İstanbul’a dönmek zorunda kaldı.
Mavi Marmara'nın İstanbul'a romorkörlerin kılavuzluğunda sabah saatlerinde ulaşması bekleniyor. Gemi Sarayburnu Limanı'nda düzenlenecek olan törenle karşılanacak.

Gemi 22 Mayıs’ta Gazze’ye yardım için İstanbul'dan hareket etmişti. 31 Mayıs'ta ise İsrail askerlerinin saldırısına uğramış gemideki 9 kişi yaşamını yitirmişti.

mavi%20marmara%20kapak.widec.jpg

Gazze'ye giden gemilerde endişeli bir yolculuk yapılırken, İsrail askerleri baskına hazırlanıyordu. Saldırı anı ise görüntülendi.

İHH'nin yayınladığı yeni fotoğraflar İngiliz gazetelerinde yer aldı.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
sevinelim bari gemi geri dönüyo diye.. 9 can geri dönermi acaba

KaraSipahi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi Marmara şehitlerini saygıyla anıyoruz. Şehit ailelerinin çanakkaleden gemiye binme isteğini reddeden ve onları mağdur edenleri kınıyoruz.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ne güzel espri yapmisin tebrik ederim seni.senin baban kardesin olseydi nederdin cok merak ediyom dogrusu.Bir şey derken iki üç kere düşün ondan sonra yaz.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
ne güzel espri yapmisin tebrik ederim seni.senin baban kardesin olseydi nederdin cok merak ediyom dogrusu.Bir şey derken iki üç kere düşün ondan sonra yaz.
Sana şunu söylüyorum gemide hükümet olan partinin milletvekilleri de vardı onlar son anda neden karar değiştirdi de indi he ? He birde banane arkadaş binip gitmeselerdi senin ülkende milyonlarca kişi açlıktan anası ağlıyor çok yardımseverse onları görsünler. Hem İsrailin terör örgütü saydığı ülkeye ne yardımıymış? Sen onları desteklersen onlarda senin düşmanlarını destekler. Bence bana verdiğin tavsiyeyi kendine et. Düşün!

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Sana şunu söylüyorum gemide hükümet olan partinin milletvekilleri de vardı onlar son anda neden karar değiştirdi de indi he ? He birde banane arkadaş binip gitmeselerdi senin ülkende milyonlarca kişi açlıktan anası ağlıyor çok yardımseverse onları görsünler. Hem İsrailin terör örgütü saydığı ülkeye ne yardımıymış? Sen onları desteklersen onlarda senin düşmanlarını destekler. Bence bana verdiğin tavsiyeyi kendine et. Düşün!

Yani her şey siyaset öylemi?yahudiler Müslümanlara istediğini yapsın ;bizler sesimizi çıkarmayalım...Nasıl olsa adamlar gelmeyin dedi,niye gittiler ki?
Tabi canım hamas onlara göre terörist bizim içinde terörist olmaları gerekir.Malum yahudiler bize kızar sonra:):)
İnsaf ...

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Yani her şey siyaset öylemi?yahudiler Müslümanlara istediğini yapsın ;bizler sesimizi çıkarmayalım...Nasıl olsa adamlar gelmeyin dedi,niye gittiler ki?
Tabi canım hamas onlara göre terörist bizim içinde terörist olmaları gerekir.Malum yahudiler bize kızar sonra:):)
İnsaf ...
Madem siyaset değil o zaman kendi ülkende ki fakirlere yardım et banane Yahudilerin Müslümanların anlaşmazlıklarından dünyayı sen mi kurtaracaksın? Doğuda Batıda terörizme kurban giden sivil vatandaşlarını gör öncellikle ülkende ki anlaşmazlıkları çöz ondan sonra diğer ülkelere yardım et.

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Madem siyaset değil o zaman kendi ülkende ki fakirlere yardım et banane Yahudilerin Müslümanların anlaşmazlıklarından dünyayı sen mi kurtaracaksın? Doğuda Batıda terörizme kurban giden sivil vatandaşlarını gör öncellikle ülkende ki anlaşmazlıkları çöz ondan sonra diğer ülkelere yardım et.
Sen OSMANLI Torunusun ey murat kardeş.Bizim ninelerimiz dedelerimiz çanakkalede savaşırken bize ilk yardım bu ülkeden geldi sen neden bahsediyosun.Ecdadını iyi oku iyi bil öyle yorum yap lütfen SDN Üyesine yakışmıyo.

Modlar konuyu kapatsın konu uzayacak yoksa.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63

filistine yardım götüren T.C. değil İHH yardım vakfı kalkıpta bir vakıfa neden oraya yardım götürüyorsun diye soramazsın kaldı ki Türkiyede de birçok ile yardım götüren fakir fukarayı gözeten bir kurum İHH ve diğer birçok yardım vakfı ayrıca senin gibi düşünenler herhangi bir kurumdan veya devletten yardım aldıktan sonra bir torba kömüre bir paket makarnaya ülkeyi sattılar diye yaftalanıyorlar o yüzden bence siz bu işlere hiç karışmayın yardım eden etsin etmeyen baksın ayrıca 80 küsür yıllık cumhuriyet tarihinede sıkışıp kalmayın bizim varlığımız 80 küsür yıldan daha fazla

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Sen OSMANLI Torunusun ey murat kardeş.Bizim ninelerimiz dedelerimiz çanakkalede savaşırken bize ilk yardım bu ülkeden geldi sen neden bahsediyosun.Ecdadını iyi oku iyi bil öyle yorum yap lütfen SDN Üyesine yakışmıyo.

Osmanlı ile ne alaka konumuz ? Bize ilk yardım bunlardan mı geldi yoksa Atatürk'ün Anadolu'yu teşviklendirmesiyle ordan mı geldi? Bizi yıllardır gizliden gizliye sömürüyorlar satıyorlar çalıyorlar İsrail Filistin i bırakta ülkene dön. Ecdadımı senden iyi biliyorum! Bana öğretme!

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
Osmanlı ile ne alaka konumuz ? Bize ilk yardım bunlardan mı geldi yoksa Atatürk'ün Anadolu'yu teşviklendirmesiyle ordan mı geldi? Bizi yıllardır gizliden gizliye sömürüyorlar satıyorlar çalıyorlar İsrail Filistin i bırakta ülkene dön. Ecdadımı senden iyi biliyorum! Bana öğretme!

sen o zaman pakistan halkının altın dişlerini bile söküp satıp türkiyeye yardım olarak gönderdiğinide bilmiyorsun dimi ? lütfen tarihimizi satılık tarih yazarlarından değil de kadir mısıroğlu gibi şahsiyetlerden dinleyin
http://www.youtube.com/watch?v=hmT-ZRcCo-8&feature=BF&list=PL2AFB8738C5508171&index=1

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14

İlk yardım? Benim bildiğim yardım Afganistan ve Pakistandan geldi. Filistin cephesinde de arkadan vurulduğumuzu sanıyorum. Ayrıca doğrumudur bilmiyorum, ama bu PKK nın miltanları bir ara Filistinde eğitim görmüş... Kimseye insaniyetlik yapmıyacaksın. Çünkü insaniyeti gören olmadı.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Arkadaşlar lütfen bu konudaki yorumlarınızı biraz dikkat ederek yazın...

Eğer bu konu üzerinede tarıtşacaksanız pess diyiyorum.

Tartışma çıkaracak olan arkadaşlara cevap vermeseniz seviniriz:)