Mavi ekran ve Uyuz ötesi Donma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

harpoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ASUS K53S laptop sahibiyim, bilgisayar oldukça yeni.Son zamanlarda artan mavi ekran ve bilgisayarı açılışta donma sorunu yaşıyorum, daha önce de oluyordu fakat çok az...10' da 3 oran ile, mesela Skype açıyorum mavi ekran veriyor, oyun açıyorum mavi ekran veriyor, memory dump bilmemne diyor mavi ekranda, bitince elle uzunca basıp kapatıyorum laptopu. Çift ekran kartım var nvidia gpu var, intel ve geforce gt 520mx, daha önce ekran kartlarını çift kullanmada sorun yaşamıştım, nvidia devreye girmiyordu falan neyse artık yaşamıyorum fakat bu nedenle mi sorun yasıyorum bilemiyorum. Tek bildigim sorun bu oldugundan anlatayım dedim.Onun dışında donanım olarak pek bir şey değiştirdiğimi ettiğimi sanmıyorum. Normal basic halde yani her şey.Mavi ekran dışında, bilgisayar her 10 açılıştan 4ünde donuyor, windows açılıyor masaüstü görünüyor ve donuyor, asla düzelmiyor, mouse'un ışığı bir süre sonra sönüyor, laptop tepki vermiyor. Uzunca kapatma tusuna basıp kapatıp tekrar açıyorum, bazen yine yine yine donuyor, kapatma tuşunu bozacağım artık o derece.Garip absürd programlar da yüklü değil.Mavi ekran için şu raporum var;Sorun imzasıSorun Olay Adı: BlueScreenOS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.768.2Yerel Kimlik: 1055Sorunla ilgili ek bilgilerBCCode: 116BCP1: FFFFFA80041191C0BCP2: FFFFF8800F3BB4D4BCP3: 0000000000000000BCP4: 0000000000000002OS Version: 6_1_7601Service Pack: 1_0Product: 768_1Demet Kimliği: X64_0x116_TdrBCR:2_Tdr:2_IMAGE_nvlddmkm.sysSunucu bilgisi: 5314e633-fe82-4f09-aae4-b0d3efeae8cbdaha başka neye bakmam gerekiyorsa, konusunda uzman kişilerin yardımını bekliyorum.oha bu ne ya yazılar birbirine karışmış resmen. o kadar da ayırdık :S

harpoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nvlddmkm.sys hatası sanırım mavi ekrandaki hata.öfffff baygınlık geçiricem şimdi....

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ekran kartinin sürücüsü güncelmi? Hangi versiyonu kullaniyorsun?

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sorunun ekran kartından. Yeni ise servise neden gönder miyorsun?

Ekran kartinin sürücüsü güncelmi? Hangi versiyonu kullaniyorsun?
Bu hata yazılımsal olmuyor pek. Genelde tekrar fırınlıyorlar bu durumda. Kart üzerinde bulunan komponente bakabilirmısın bozuk olduğu belli olan şişen vs parça varmıdır

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bu hata yazılımsal olmuyor pek.
Evet haklisin. Gecenlerde arkadasta ayni sorunla karsilasmisti. Herseyi denememize ragmen olmadi. Sonunda ekran kartinin bozuk oldugunu fark ettim, ve degistirdikten sonra sorun ortadan kalkti. Denemekte fayda var ama :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Birde laptoplarda fırınlama olabilir mi bilmiyorum :)

harpoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı güncel, ekran kartıyla ilgili hiç bir sorunum yok sorunsuz kullanıyorum oyunlarda olsun vs vs.Fakat arada bir mavi ekran veriyor işte sacma sapan şeylerden.Kart üzerinde bulunan komponente?!?! Ahahahhaha o kadar teknik bilmiyorum dostum. :Dregistry cleaner speedypc pro falan önerdiler şimdi onu denicem.Başka ne yapabiliriz? Ha bu arada teknik servisten nefret ediyorum ben, hiç bir şeyi düzeltmeden geri veriyorlar. Ayrıca genel olarak bakınca hiç sorun gözükmüyor zaten. Boşu boşuna bekletiyorlar.Neyse düzelmezse teknik servise veririm artık.

harpoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nvidia ekran kartını silip tekrar mı yüklesem?amaan..

harpoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu bu bilgisayar öyle bişey ki, sürekli hata veren bir şeye elham okuyup üfleyip tekrar denediğinde düzeliveriyor. (yaşandı)o yuzden dedim haha.

ilgilendiğiniz için teşekkürler, ilginç bir çözüm cevabı gelir diye bekliyorum, arada bir bakıyorum buraya artık..teşekkürler shiftdelete, ayrıca çok bangır bangır geldim siteye kusura bakmayınız.