Bu konuyu okuyanlar

pidgeotto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 6 ay önce topladığım bilgisayarım 2 hafta önce servise gidip geldi. Geldikten sonra windows 10' a yükselttim. Ve sürekli bir mavi ekran hatası almaktayım. Can sıkıcı hale gelmeye başladı. Aldığım bazı mavi ekran hataları : memory_management , system_service_exception. Bunlara ekstra chrome' a girdiğim zaman sürekli olarak "hay aksi" hatası almaktayım. minidump linki: minidump upload.rar

sistem özellikleri:
windows 10
msi z97 gaming 3 anakart
gskill (4x2) ram
intel i5 4460 işlemci
asus gtx970 ekran kartı

Sebebini veya çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ram'den. Birden fazla ram takılıysa birini çıkar öyle dene.

pidgeotto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk aldığım zamanda 2 ram takılıydı ama böyle bir sorun başıma gelmemişti. Şimdi neden böyle bir sorun olmakta bilginiz var mı?

Reaksiyon puanı
14
Windows 10 temiz bir boot flash disk yap.Windows 10 kendi sitesindeki araçı kullan ordan flash yaz de o şekil de kur.Yine çıkarsa donanım da sorun vardır.

pidgeotto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk aldığım zaman 8.1 kuruluydu 10'a yükselttim hiç mavi ekran hatası filan yemiyordum sonra çok sağlam bir virüs yedim servise gitmek zorunda kaldı kendim halledemedim. Geldikten sonra 8.1 kurulu geldi sürekli bir mavi ekran hatası. 10' a yükselteyim düzelir belki dedim sonuç aynı. Donanımsal bir sorun varsa nasıl bir sorundur benim halledebileceğim bir şey midir yoksa yine servise gitmek zorunda mıdır?

Reaksiyon puanı
14
İlk aldığım zaman 8.1 kuruluydu 10'a yükselttim hiç mavi ekran hatası filan yemiyordum sonra çok sağlam bir virüs yedim servise gitmek zorunda kaldı kendim halledemedim. Geldikten sonra 8.1 kurulu geldi sürekli bir mavi ekran hatası. 10' a yükselteyim düzelir belki dedim sonuç aynı. Donanımsal bir sorun varsa nasıl bir sorundur benim halledebileceğim bir şey midir yoksa yine servise gitmek zorunda mıdır?

Donanımsal da doğrudur servisin bakması gerekir yazılımsal da dediğim gibi içi boş bir flash diske windows 10 indirme aracı ile boot edip sıfırdan windows 10 sistemini kurabilirsin.