Soru Mavi Ekran Hatasına Çözüm Bulamadım

Bu konuyu okuyanlar

sametozbay44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda yaklaşık bir yıldır mavi ekran hatası alıyorum. Bu süreçte iki kez format atıldı, memtest86 ile 2*8 olan ram'lerim ayrı ayrı test edildi, SSD ve HDD testi yapıldı ikisi de tamamen sağlıklı, Kasanın içerisindekileri tamamen çıkardım temizliğini bakımını yaptım termal macunu yeniledim hala mavi ekran veriyor. Her gelen mavi ekran ötekinden farklı oluyor logları kontrol ettim hatalar genellikle Ram veya HDD merkezli görünüyor. Oyun esnasında hiç mavi ekran almadım genellikle Chrome kullanırken veya Masaüstünde işlem yaparken sorun çıkıyor. Henüz Bios güncellemesi yapmadım ondan da şüpheleniyorum. Driverlerı her zaman Driver Booster uygulaması ile güncelliyorum uyumsuz driver kurmasından şüpheleniyorum. ekran kartı 1650, işlemci 3500x, ram 2*8 3000 hz, PSU 400w(Psu yetmiyor olabilir mi?) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi günler diliyorum.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Driver Booster kesinlikle kullanmamalısın, ya eski ve hatalı sürücüleri indiriyor ya da yanlış sürücüleri indiriyor. Mem Reduct kullanıyorsan da kullanma. Sistemin rahat etmesi için PSU'nun kaliteli 500W olması lazım, yetersiz geliyor olabilir.

sametozbay44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Öncelikle dump paylaşırsınız daha ayrıntılı yardımcı olurum. Windows klasöründeki minidump klasöründe ne varsa hepsini atın.
dump - Google Drive
Buyrun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver Booster kesinlikle kullanmamalısın, ya eski ve hatalı sürücüleri indiriyor ya da yanlış sürücüleri indiriyor. Mem Reduct kullanıyorsan da kullanma. Sistemin rahat etmesi için PSU'nun kaliteli 500W olması lazım, yetersiz geliyor olabilir.
Bana tuhaf gelen nokta oyunlarda hiç olmaması o yüzden PSU ihtimali bende biraz azaldı.

Son düzenleme:

snepclup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
driver booster uzun vadede sistemlerde problem yaratır. tecrübe ile sabit. her 2 ram'inizin markasıda aynı mı?

Son mesajlar