Mavi ekran hatası.

Bu konuyu okuyanlar

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,936
Merhabalar, yaklaşık 5-6 sene önce alınmış bir Dell bilgisayarım var. Şu an açtığımda Windows 10'un boot animasyonu geldi, ardından mavi ekran verdi. Mavi ekran hatası veriyor, ayrıca hata kodunu da aşağıya bırakıyorum. PC'nin içinde HDD var şu anda, SSD takmadım içindekileri alacaktım önce. Hiç bir şekilde çözemedim, bilgisayarın içinde bir sürü önemli şey vardı, nasıl açacağım?
Hata Kodu: 0xC000000F
Build 1507, Pro kurulu.
Model: Inspiron 3537

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Ekran kartı ddu sil tekrar kur olmadı ram kontrol et programı ile.

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,936
Bilgisayar hiç açılmıyor, sadece mavi ekran veriyor ve yeniden başlatma döngüsüne giriyor.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Merhabalar, yaklaşık 5-6 sene önce alınmış bir Dell bilgisayarım var. Şu an açtığımda Windows 10'un boot animasyonu geldi, ardından mavi ekran verdi. Mavi ekran hatası veriyor, ayrıca hata kodunu da aşağıya bırakıyorum. PC'nin içinde HDD var şu anda, SSD takmadım içindekileri alacaktım önce. Hiç bir şekilde çözemedim, bilgisayarın içinde bir sürü önemli şey vardı, nasıl açacağım?
Hata Kodu: 0xC000000F
Build 1507, Pro kurulu.
Model: Inspiron 3537
yaşadığınız sorunla ilgili öncelikle güvenli moda girmeyi deneyin bilgisayar açılırken( bilgisayar marka üreticisine göre değişir) güvenli moda girmek için F8 veya f10 olabilir bilgisayar açılırken sürekli basın güvenli mod ekrenı geldiği zaman başlangıç onarmayı seçin başlangıç onarma yapın sorun çözülmezse tekrar güvenli moda girin ve güvenli modda Windows tuşu + R basın rstrui yazın sistem geri yükleme yapın

bundan sonuç alamazsanız

bilgisayar açılırken bios ayarlarına girin (bios ayarlarına girmek için bilgisayar marka üreticisine göre değişir bu tuşlar ) f2 del veya f10 tuşu olabilir bios girdikten sonra boot menüsüne gelin

Legacy Boot seçeneği aktifse bu seçeneği Secure Boot yapın ve UEFI Mod‘u aktifleştirin

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Ram olabilir kasa içine aç bellek silgi temizle dikkat et.

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,936
yaşadığınız sorunla ilgili öncelikle güvenli moda girmeyi deneyin bilgisayar açılırken( bilgisayar marka üreticisine göre değişir) güvenli moda girmek için F8 veya f10 olabilir bilgisayar açılırken sürekli basın güvenli mod ekrenı geldiği zaman başlangıç onarmayı seçin başlangıç onarma yapın sorun çözülmezse tekrar güvenli moda girin ve güvenli modda Windows tuşu + R basın rstrui yazın sistem geri yükleme yapın

bundan sonuç alamazsanız

bilgisayar açılırken bios ayarlarına girin (bios ayarlarına girmek için bilgisayar marka üreticisine göre değişir bu tuşlar ) f2 del veya f10 tuşu olabilir bios girdikten sonra boot menüsüne gelin

Legacy Boot seçeneği aktifse bu seçeneği Secure Boot yapın ve UEFI Mod‘u aktifleştirin
Zaten UEFI, Legacy değil. Windows 10'da ayrca F8 Boot seçeneklerini açmıyor. USB ile format atacağım da, içindeki veriler gidecek işte o sıkıntı.

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,936
HDD'yi başka bir PC'ye takıp deneyeceğim birazdan. Belki sorun bundadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi de 120GB'lik bir Adata SSD'ye kuracağım Windows'u. Bakalım PC'den mi kaynaklı?