Mavi ekran hatası !?

Bu konuyu okuyanlar

YigitKiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bilgisayarım dünden itibaren mavi ekran hatası vermeye başladı.Verdiği hatalar dpc watchdog violation , video scheduler internal error bu ikisi windows 10 kullanıyorum.Asus 960m ekran kartlı bir laptoba sahibim.Oyun oynarken masaüstüne atıyor ve donuyor devamında 30 sn sonra mavi ekran veriyor.
Olası nedenlerden şunu düşünüyorum dün laptop güncelleme yaparken uzun sürdüğü için reset attım bu olabilir :/
Yardımlarınıza açığım

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Temiz kurulum ile denenmesi şart önce.

YigitKiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
utkuversus
bilgisayarımda farklı farklı mavi ekranlar almaya başladım şu an sadece bir tane alıyorum.Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrardan yükledim.
Şu anda sadece video tdr failure nvlddmkm.sys hatası alıyorum internette çözümünü aradım C/windows/system32/drivers klasöründen nvlddmkm.sys adlı dosyanın ismini değiştirerek falan çözümler var bir deneyeyim diye atıldım lakin klasörde nvlddmkm.sys adlı dosyayı bulamadım lütfen yardımcı olun :/

YigitKiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@utkuversus
bilgisayarımda farklı farklı mavi ekranlar almaya başladım şu an sadece bir tane alıyorum.Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrardan yükledim.
Şu anda sadece video tdr failure nvlddmkm.sys hatası alıyorum internette çözümünü aradım C/windows/system32/drivers klasöründen nvlddmkm.sys adlı dosyanın ismini değiştirerek falan çözümler var bir deneyeyim diye atıldım lakin klasörde nvlddmkm.sys adlı dosyayı bulamadım lütfen yardımcı olun :/

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Ya hocam sizin iş tam bir deneme yanılma işi. Ben yine de Ekran kartına yüklenmen tarafındayım. Sanırım arızalanmış.

YigitKiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@utkuversus
Böyle durduk yere arızalanması normal gelmedi bende o yüzden yazılımsal bir sorun olduğunu düşündüm :/ oyunlarda fps im hala aynı yüksek bir değişme yok ama 30 dakika falan sonra mavi ekran. ekran kartında bir arıza olsa fps im düşer diye düşünmüştüm yani çareyi nasıl bulacaağım

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
@utkuversus
Böyle durduk yere arızalanması normal gelmedi bende o yüzden yazılımsal bir sorun olduğunu düşündüm :/ oyunlarda fps im hala aynı yüksek bir değişme yok ama 30 dakika falan sonra mavi ekran. ekran kartında bir arıza olsa fps im düşer diye düşünmüştüm yani çareyi nasıl bulacaağım
Temiz kurulu m denedin mi hocam? Format yani.

Yiğit Kiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Denemedim son çare onu deneyeceğim :/ artık çok çarede kalmadı yarın format atmayı düşünüyorum

Yiğit Kiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@utkuversus
format attım laptoba şuan da tertemiz lakin hala aygıt yöneticisinde ekran kartımda ünlem işareti var.
ve verdiği hata da şu: Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)
:(

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
@utkuversus
format attım laptoba şuan da tertemiz lakin hala aygıt yöneticisinde ekran kartımda ünlem işareti var.
ve verdiği hata da şu: Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)
:(
Hocam sanırım arızalanmış. Şunu deneyin:
Laptoptaki tüm hava çıkışlarını bant ile kapatın en ufak deliği bile.
Cihazın alt kısmını bir poşete sarın. Isıyı dışarı vermesin
Cihazı açın. Kapanana kadar bekleyin.
Kapandıktan sonra kendi halinde soğumaya bırakın.

Yiğit Kiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yardımınız için teşekkür ederim bir deneyeceğim laptobumda bir arızaya sebep olmaz dimi bu

Yiğit Kiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şu anda bantın ucunu arıyorum hemen koyuldum işe sağolun ya çok teşekkür ederim :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

@utkuversus
Hocam bu bantlama işlemini laptop kapalıyken mi yapıyım? yaptıktan sonra açıyım yoksa direk açıkken işe koyulayım mı?

---- Mesajlar birleştirildi ----

@utkuversus
Hocam bu bantlama işlemini laptop kapalıyken mi yapıyım? yaptıktan sonra açıyım yoksa direk açıkken işe koyulayım mı?

Son düzenleme: