Mavi Ekran Hataları Nasıl Çözülür?

Bu konuyu okuyanlar

WinXP

Doçent
Özel başlık
title.wma
Arkadaşlar yine mavi ekran yedim konu açtım fakat ilgilenen olmadı. Araştırdım ama çok karmaşıkdı çözümleri :/ Acaba nasıl çözebiliriz mavi ekran sorunlarını?
Yediğim 5. mavi ekrandı bu : /

WinXP

Doçent
Özel başlık
title.wma
Minidump atın @Berk yardımcı olabilir, o seviyede değilim ben maalesef.
Mavi ekranı sanal makine başlatırken aldım. Kodu ise Page fault in nonpaged area

Berk

アニメ
İçerik Ekibi
Özel başlık
qwe
Mavi ekranı sanal makine başlatırken aldım. Kodu ise Page fault in nonpaged area
Şimdi uyuyorum, sabah inceleyip sonucunu söylerim. 👋

MickTheTechnopat

Doçent
Cezalı
Özel başlık
Berk'in multisi
Sanallaştırma açık mı?

İ9 10980xe

Profesör
Cezalı
Özel başlık
BELLA CİAO
farklı ve alakasız fazla sürücmü kurdunuz ?
tüm doyalar driver driver driver

Ring_Gfxbase=0xED5E4000, CpuHead=0xFFFFC480F2FBD620, Tailoffset=0x3880
önbelleklerde hata buldum.

WinXP

Doçent
Özel başlık
title.wma
farklı ve alakasız fazla sürücmü kurdunuz ?
tüm doyalar driver driver driver
Sürücü kurmadım. Sadece ekran kartını falan güncelledim çünkü yüklenen ekran kartı sürücüsü arızalıydı. Mesela zoomda ekran paylaştığımda explorer restart atıp duruyordu o yüzden güncelledim. Başka birşey yapmadım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    143.1 KB · Görüntüleme: 17

İ9 10980xe

Profesör
Cezalı
Özel başlık
BELLA CİAO
Sürücü kurmadım. Sadece ekran kartını falan güncelledim çünkü yüklenen ekran kartı sürücüsü arızalıydı. Mesela zoomda ekran paylaştığımda explorer restart atıp duruyordu o yüzden güncelledim. Başka birşey yapmadım.
windwos r ve system 32 ordan driver kısmını aç at orayı bi

Berk

アニメ
İçerik Ekibi
Özel başlık
qwe
VMware Workstation programını kullanıyorsanız diğer sürümlerini deneyin veya başka sanal makine programı kullanın.

Bir kere de güç yönetiminden kaynaklı çökme yaşanmış ama bir daha olacağını sanmam.

WinXP

Doçent
Özel başlık
title.wma
VMware Workstation programının diğer sürümlerini deneyin veya başka sanal makine programı kullanın.

Bir kere de güç yönetiminden kaynaklı çökme yaşanmış ama bir daha olacağını sanmam.
Hocam biri güçden çöktüyse diğerleri nasıl çökertmeyi başardı?
Güç yönetiminden olmasına şaşırdım :/

Berk

アニメ
İçerik Ekibi
Özel başlık
qwe
Hocam biri güçden çöktüyse diğerleri nasıl çökertmeyi başardı?
Güç yönetiminden olmasına şaşırdım :/
Yanlış ifade ettim. Sistem güç geçişini zamanında tamamlayamadığı için böyle bir sorun yaşanmış. Tabii sadece bir kere olmuş. Devam edeceğini zannetmiyorum.

Ayrıca VMware kullanıyor muydunuz?

WinXP

Doçent
Özel başlık
title.wma
Yanlış ifade ettim. Sistem güç geçişini zamanında tamamlayamadığı için böyle bir sorun yaşanmış. Tabii sadece bir kere olmuş. Devam edeceğini zannetmiyorum.

Ayrıca VMware kullanıyor muydunuz?
Vmware kullanıyordum. Sanal makineyi kurmuştum vista kurdum. Birşey deneyecektim tam açtım yüklenme kısmında verdi mavi ekranı.
Vmware 12 yüklüydü. aero falan açabiliyorum diye 12 yükledim ve 2000 falanda çalışıyor.

Berk

アニメ
İçerik Ekibi
Özel başlık
qwe
Vmware kullanıyordum. Sanal makineyi kurmuştum vista kurdum. Birşey deneyecektim tam açtım yüklenme kısmında verdi mavi ekranı.
Vmware 12 yüklüydü. aero falan açabiliyorum diye 12 yükledim ve 2000 falanda çalışıyor.
Sisteminizde asıl mavi ekran sorunu VMware olarak gözüküyor zaten. 5 dosyanın 4 tanesi VMware, 1 tanesi ise güç ile alakalı bir sorun. Güç sorunu geçici bir sorundu büyük bir ihtimalle, yani tekrardan olacağını sanmam. Eski VMware sürümlerden birini deneyin veya başka sanal işletim sistemi programı kullanın.

SDN Son Haberler