Mausem kaymıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim 5 yıl boyunca mausepadsiz sıkıntısız kullandığım bir Logitech m185(eski logolu yani eski modeli olan) kırmızı bir mausem vardı ve kablosuzdu. Oyunlarda falan hiçbir takılma, donma veya türevi yaşamadım. Ama bu pazar günü everest km-g88 bir mause aldım ve sorunum başladı... Mause önce elime değişik geldi çünkü ilk kullandığım mause gerçekten küçüktü ama sonunda alışabildim. Ancak mause bana kaymıyor gibi geldi dpi tuşundan dpi arttırdım azalttım ettim yok küçük bir yere basacağım başka bir yere basıyorum zor götürüyorum basacağım yere. Neyse bunuda geçtim, mauseyi pürüzlü bir masada denedim kaydı, pürüssüz ve a4 kağıdında ise kaymadı yani imleç hareket etmedi. Bu mauseyi hareket ettirecek elime rahat alışacak bir mause pad öneriniz var mı ?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
hocam 100 lira ama steelseries mousepad'de usta bir marka
benim düşüncem şu şekilde, ben mausenin zor kaymasını değilde, rahat kaymasını severim yani elimi öyle dağa taşa götürmeyi sevmem bunun için mat veya normal gibi marka da olabilir önerileriniz var mı ?

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
benim düşüncem şu şekilde, ben mausenin zor kaymasını değilde, rahat kaymasını severim yani elimi öyle dağa taşa götürmeyi sevmem bunun için mat veya normal gibi marka da olabilir önerileriniz var mı ?
tam olarak nasıl birşey istiyorsunuz?

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
valla kolay kayan bir mause pad :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama sanırım mausemin dpi ı düşük çünkü eski mause de imleç hızlı hareket ederken yenisinde böyle değil
kaç dpı? en ideal dpi seviyesi 1600'dür

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
valla yine aynı gibi de sıkıntı bende ya 800 dpi oynayan arkadaşlarım var nasıl alışacağım 1000 dpi a acaba
bir süre sonra alışırsınız ama oyunlarda zorluk çıkarabilir bidaha mause alırken dpı'ına dikkat ediniz

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
bir süre sonra alışırsınız ama oyunlarda zorluk çıkarabilir bidaha mause alırken dpı'ına dikkat ediniz
genelde e sporcular fps oyunlarını düşük dpi ve bilekleriyle değilde kollarıyla oynadıkları için avantajlı olduklarını söylüyorlar. bende dpi ı kademe kademe düşürüp oyunda hassasiyeti botlara aim koyarak ayarlamaya çalışacağım, muhtemelen uzun bir süreden sonra alışacağım

peki güzel ucuz ve kaliteli bir mouse pad öneriniz var mı

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim 5 yıl boyunca mausepadsiz sıkıntısız kullandığım bir Logitech m185(eski logolu yani eski modeli olan) kırmızı bir mausem vardı ve kablosuzdu. Oyunlarda falan hiçbir takılma, donma veya türevi yaşamadım. Ama bu pazar günü everest km-g88 bir mause aldım ve sorunum başladı... Mause önce elime değişik geldi çünkü ilk kullandığım mause gerçekten küçüktü ama sonunda alışabildim. Ancak mause bana kaymıyor gibi geldi dpi tuşundan dpi arttırdım azalttım ettim yok küçük bir yere basacağım başka bir yere basıyorum zor götürüyorum basacağım yere. Neyse bunuda geçtim, mauseyi pürüzlü bir masada denedim kaydı, pürüssüz ve a4 kağıdında ise kaymadı yani imleç hareket etmedi. Bu mauseyi hareket ettirecek elime rahat alışacak bir mause pad öneriniz var mı ?
bende de aynı sorun vardı, mouse nin içini açıp altındaki kırmızı ışığın kırılmasını sağlayan plastik malzemeyi musluğun altında bi güzel yıkayıp dezenfekte ettim eskisinden iyi oldu. Yeni aldığın için sorun bu olmayabilir ama denemekte fayda var

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
genelde e sporcular fps oyunlarını düşük dpi ve bilekleriyle değilde kollarıyla oynadıkları için avantajlı olduklarını söylüyorlar. bende dpi ı kademe kademe düşürüp oyunda hassasiyeti botlara aim koyarak ayarlamaya çalışacağım, muhtemelen uzun bir süreden sonra alışacağım

peki güzel ucuz ve kaliteli bir mouse pad öneriniz var mı

ucuz ve fazla değerlendirmesi var

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
arkadaşlar herkese teşekkür ederim, sorunum benim masaymış Bloody B-080 Mouse Pad Large 430x350x4m Fiyatları ve Özellikleri bu ürünü aldım mause pad(daha ucuza tam benim masaya göre) ve mause gerçekten rahat kayıyor yani 800 dpi da bile windowsda rahat kullanıyoeum hatta oyunlarda düşük sens kullanmaya baladım gerçekten çok rahat

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
İlk Önce Mause Değil Mouse

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,141
valla yine aynı gibi de sıkıntı bende ya 800 dpi oynayan arkadaşlarım var nasıl alışacağım 1000 dpi a acaba
800 dpi candır :D En çok sniper ve uzak menzil hedefleme oyunlarında çok iyi değer. Hatta 600 olanından arıyorum ben.

1000 ideal dpi genel kullanım için.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bu mauseler hep büle zıtın boşver