Matematikte sıkıntılarım var

Bu konuyu okuyanlar

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Merhaba size derslerimle alakalı bahsetmek istiyorum 27 gün sonra lgs ye giricem matematik dışındaki derslerim iyi-çok iyi arası fakat matematik rezalet bir kere denemeden 1 doğru 5 yanlış 15 boş yapmıştım matematikte okulda yaptığımız konulardan iyiyim fakat problemlerde benden rezalet olamaz heralde matematikten soğudum bu konuları yapıpta problemleri yapamama sorununu nasıl çözücem yardım edenlere teşekkürler

Reaksiyon puanı
111
Çok çalış durmadan çalış benim de kötüydü iyileşti gibi şuan bol bol kafanı yor mantık ara internetten ders falan izle

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Merhaba size derslerimle alakalı bahsetmek istiyorum 27 gün sonra lgs ye giricem matematik dışındaki derslerim iyi-çok iyi arası fakat matematik rezalet bir kere denemeden 1 doğru 5 yanlış 15 boş yapmıştım matematikte okulda yaptığımız konulardan iyiyim fakat problemlerde benden rezalet olamaz heralde matematikten soğudum bu konuları yapıpta problemleri yapamama sorununu nasıl çözücem yardım edenlere teşekkürler
30 günde ne kadar artırılır bilemiyorum ama bunun için önerilen yöntem en temel sorulardan başlayıp yavaş yavaş zorluğu arttırmaktır. Yani yeni nesil olmayan sorularla başlayacaksın (bunun için test kitabı alma internetteki sorular yeterli zaten) daha sonra biraz daha zor temel sorulara geçeceksin ve süren az olduğu ve Matematikle aran pek olmadığı için yeni nesil sorulara geçip abanacaksın ama sakın Matematikle ilgilenirken diğer dersleri boş bırakma. Günde kaç soru çözdüğün bu noktada önemli. Eğer 100 soru çözüyorsan 45 Matematik, 15 Fen, 15 Türkçe, 15 İnkılap, 10 Din çöz. (Ve ya eksik konularının olduğu derslere göre değiştir oranları. Eğer bir gün Din çözmeyip Fen ve ya başka derslere ağırlık verirsen diğer günler açığını kapat. Şu an için en doğru yol bu. Ek olarak, akşamları konu tekrar videoları izle. Anlatımı kendine en uygun öğretmeni bul onun yardımınu göreceksin.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yanlız olmadığıma sevindim doğrusu:D
Ben sizin gibi LGS'ye hazırlanıyorum. Bütün derslerim benim için iyiydi Matematik dışında. Sonuçlarım; TR19/1, İNK10/0, DİN9/1, İNG10/0, FEN18/1, MAT13/5 gibi geliyordu. Matematik hedefim için çok düşük. Son 1 aydır konu tekrarı izleyerek ve test çözerek Matematiği kapattım fakat sonuç sayısal için MAT18/0 FEN13/5 olmaya başladı şimdi Fen'e uğraşıyorum. Yani her türlü çalışmak lazım herkesin bir yerde sıkıntısı oluyor.

ℌasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Benimde sorun aynıydı halada aynı matematik hep kötü geometriyi saymıyorum zaten apayrı birşey zaten.

Reaksiyon puanı
8,024
LGS de kasmayın bu kadar zaten konular zor değil yapamam gözüyle bakarsan yapamazsın. Ben yaparım de her gün eksik olduğun bir konuya yoğunlaş bitti. Zaten 1. Dönem konuları var

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Pro
Problemler de bir konu zaten? YKS’de bile çok fazla problemlerden soru çıkıyor. Yaş , Yüzde , Sayı , Karışım vb. Bunlar zor konular değil sen yapamam diye kendini şartlandırırsan yapamazsın.
Problemler derken konu olan problemleri değil uzun soruları demek istedim