Yardım matematikte bir türlü zamanı doğru kullanamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
165
daha fazla soru çözmek

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,594
Kolaydan zora soru çöz, önce temel oluştur sonra zor konulara geçiş yap. ve kitap seçimin iyi olmalı.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,345
Sınavda süre yetmiyor ise zihninde bir saat oluşturman gerek.
Bir soru çözdüğünü kaç dakika kaybettiğini anlamak adına bu mühim önem taşıyor.
Bunu soru çözerekten yapabilirsin.
Bir soru çöz, zamana bak.
Bir kaç tane daha çöz zamana bak...
Zamanla akıl saatin oluşur.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
246
azar azar periyotlarla daha fazla çalışma dersi ekle kendine. Çünkü sıkıcı bi ders olduğu için...
kardeşim ciddi söylüyorum sal dersleri okulu boş işler bu ülkede git oto sanayiye 2 yılda varya bütün donanımları kazanırsız paraya para demessin şuanki aklım olsa lise bile okumazdım

Reaksiyon puanı
6,695
kardeşim ciddi söylüyorum sal dersleri okulu boş işler bu ülkede git oto sanayiye 2 yılda varya bütün donanımları kazanırsız paraya para demessin şuanki aklım olsa lise bile okumazdım
Arkadaşın kullanıcı adına bakarsak hedefi mühendis olmak. Mühendis olmak varken neden sanayiye git diyorsunuz? Tamam maddi anlamda dediğiniz gibi rahat edecek ama ileride keşke okusaydım dememek için şimdi hedefleri doğrultusunda çalışması en iyisi olur.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
165
Öyle deme. Ben ders çalışsaydım şu an zengin olmuştum.

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Arkadaşın kullanıcı adına bakarsak hedefi mühendis olmak. Mühendis olmak varken neden sanayiye git diyorsunuz? Tamam maddi anlamda dediğiniz gibi rahat edecek ama ileride keşke okusaydım dememek için şimdi hedefleri doğrultusunda çalışması en iyisi olur.
Okuyan biri olarak söylüyorum boş iş cidden Türkiye’de aşırı boş iş

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
102
Tyt sınavından bahsediyorsan bu zor zanaattır. Kanımca 2 3 ayda bile olmaz. Düzenli olarak 7 8 ay çalışmalısın. Derece öğrencilerinin 40 matematik sorusunu nasıl çözdüklerini youtube üzerinden izlemeni tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
240
Bahsettiğiniz sınav TYT ise TYT'nin parolası paragraftır. Türkçe'nin büyük bir çoğunluğu paragraftan oluşur. Sosyalin de aynı şekilde her ders için birer tane bilgi sorusu vardır geri kalanı anlama yorumlamadır. Matematik sorularında da yeni nesil sorular okuyup anlamaya yöneliktir. Bu yüzden bir öğrenci okuyup anlama konusunda kendisini ne kadar hızlandırıp geliştirirse TYT'de o kadar başarı elde eder. Sınava girildiğinde genelde Türkçe testi çok zaman kaybettirir. Herkes zamanının büyük çoğunluğunu Türkçe testinde geçirdiğinden ve diğer testlere zaman ayıramadığından yakınır. Bu yüzden tavsiyem matematik konularına daha çok çalışmayla daha çok soru çözmeyle beraber paragraf soru sayısını da arttırmak. TYT okuyup anlama sınavı olduğu için bu bir avantaj sağlar. Paragrafta iyi olan bir öğrenci Türkçe testinde rahat eder ve hızlı bitirir. Sosyalde okuma anlama olduğu için orada da fayda sağlar ve bu sayede matematik testine bolca zaman kalır.
TYT'de başarı için: Konu çalışması ve tekrarı + bol bol soru çözmek + paragrafa çok önermek ve bol soru çözmek + kitap okumak
En önemlisi bol soru ve paragrafa önem vermektir.