Matematik ve Fizik Nasıl çalışılır ?

Bu konuyu okuyanlar

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
merhabalar 10.sınıfım sayısal seçip bilgisayar müh olmak istiyorum matematik ve fiziğe nasıl çalışmalıyım taktik ? (9.sınıf kötü )

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Test kitabı al çöz... Basit...

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
merhabalar 10.sınıfım sayısal seçip bilgisayar müh olmak istiyorum matematik ve fiziğe nasıl çalışmalıyım taktik ? (9.sınıf kötü )
Önce seviyeni belirle.
Sonra seviyene göre soru bankası al. Çözümlü almanı öneririm. Sonra odaklanıp çalış. Yapamadığın soruları hocana sor. Birde problem çöz. Beynini daha etkin kullanırsın yaratıcılığın gelişir. Karekök Rop tavsiye ederim problemlerde

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Doğru Cevap yayınları mükemmel bir yayın. Dene ve gör...

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Önce seviyeni belirle.
Sonra seviyene göre soru bankası al. Çözümlü almanı öneririm. Sonra odaklanıp çalış. Yapamadığın soruları hocana sor. Birde problem çöz. Beynini daha etkin kullanırsın yaratıcılığın gelişir. Karekök Rop tavsiye ederim problemlerde
teşekkür ederim karekökün test kitabı var elimde genellikle 16 sorudan 2 yanlış çıkartıyorum gerisi doğru video falan izliyorum ummarım etkili olur
--- Gönderi Güncellendi ---
Doğru Cevap yayınları mükemmel bir yayın. Dene ve gör...
ne anlamda

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
teşekkür ederim karekökün test kitabı var elimde genellikle 16 sorudan 2 yanlış çıkartıyorum gerisi doğru video falan izliyorum ummarım etkili olur
--- Gönderi Güncellendi ---

ne anlamda
Her anlamda... İçinde çalışan insanları bizzat gördüm... Oradaki kalite telaşı gerçekten muazzam... Adamalar hakkını veriyor.... Yok işler yok karekök geçin bunları... Hepsininde kadrosundaki insanlar birbirini yıkma derdinde...

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Her anlamda... İçinde çalışan insanları bizzat gördüm... Oradaki kalite telaşı gerçekten muazzam... Adamalar hakkını veriyor.... Yok işler yok karekök geçin bunları... Hepsininde kadrosundaki insanlar birbirini yıkma derdinde...
daha önce adını duymamıştımda onun için tavsiyeniz için tşk deneyeceğim

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17

Matematiğin kötüyse temel de yoksa o dan başlaman lazım özellikle 11 ve 12. sınıfta 9. sınıf ve temel matematik işine lazım olacak. Sana önerim Antremanlarla Matematik isimli kitabı al 0 dan başlıyor toplama çıkarmadan başlayıp denklemlere kadar gidiyor önce temeli sağlamlaştır. Temel olmadan hiçbir şey olmaz. Aynı kitabın geometri versiyonu var Antremanlarla geometri diye geometriye 0 dan başlatıyor. Kitaplar hızlı biter diye düşünüyorum ben çok hızlı bitirmiştim. Ve okul dersleri için en en önemlisi günlük çalış bugünün işini yarına bırakma hergün o gün öğrendiklerini tekrar et

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
İkisi de konusal değil sorusal çalışılır. Yani biraz konu çalışıp geri kalan full soru çözeceksin. Ne tür sorular geliyor ona çalışacaksın. Fakat yapamadığın sorular bolca çıkacaktır ya öğretmenine sor ya da soru çözümlü test kitabı al.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
sistem de değişiyor ona göre kitap almak gerekir. konular eklenip çıkarılıyor özellikle sayısal bölümde , hakkımızda hayırlısı :)

altenburger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bir şey öğrenmenin en iyi yolu, kitaplardan ve çevrimiçi olarak onun hakkında okumaya başlamaktır. Aguascalientes Otonom Üniversitesi'nde Matematik okudum. Walter Rudin'in Matematiksel Analiz İlkeleri kitabıyla başladım. Şimdi Berkelee'de (çevrimiçi) Müzisyenler için Uygulamalı Matematik okumayı planlıyorum.