Öneri Matebook d16

Bu konuyu okuyanlar

SametAtalay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu bilgisayar çok fazla kullanılmayan bir model ama ben aldıktan sonraki 1 haftalık deneyimimi yazmak istedim. En azından almak isteyenlere bir ön bilgi olur.
1. Bilgisayarın ekranı aşırı iyi fakat arkadan güneş vurduğunda her ips model gibi rahatsızlık veriyor ama aşırı derece değil.
2. bende ki model 8gb ram i5 12450h olan modeli valorantta 1080p orta ayarlarda 140-200 arası bir fps alıyorum belki giriş model oyuncu bilgisayarlarıyla yarışabilir bilmiyorum lakin alüminyum sanırsam kasası ısınma aşırı hissediliyor yani ben oynarken 70 75 dereceyi elimde hissediyorum ayrıyetten bir klavye ve soğutucu işinizi görür diye düşünüyorum.
3. klavye çok iyi yazım hissiyatını ve yapısı beni etkiledi açıkçası bundan önce 7 senelik bir asus laptopum vardı artık görevini tamamlamıştı.
4. batarya ise şuan orta parlaklık ve güç tasarrufu modunda bana 6-7 saat civarı bir ömür veriyor benim için yeterli laptopu elinde tutup gezdiren birisi değilim balkonda kahvemle beraber film izlerken beni rahatsız etmesin yeterli.
5. kamera şuana kadar gördüğüm laptop kameralarında en iyisi 1080p AI kamera zaten 1080p bir kameraya sahip nadir laptoplardan bir tanesi olarak biliyorum
şuanlık aklımdakiler bunlar sorularını cevaplamaktan zevk duyarım.
Peki hiç mi eksisi yok derseniz onlara geçeyim keşke 16gblık versiyonunu alsaydım diyorum ram kullanımı aşırı fazla yani kasma donma yok 8 gb olsa da fakat keşke 16 olsaydı dedim. 512 ssd gösteriyor fakat 480 falan kullanabiliyorum sanırsam sistemle alakalı 30 gblık bir alanın da peşine düşmedim açıkçası ve en büyük hatam vatandan aldım orda beni kontrol için bir birime gönderdiler ve adama ben öğrettim bilgisayarı nasıl kullanacağını şaka gibi saati otomatik ayarlamadan çıkardı ve internet sitelerine giremedi onu bekledik 5 dk neyse bu sadece tercih şunu da söylemeliyim normalde sessiz olsa da oyun anında çok fazla ses yapıyor oda normal bence çift fanlı bir sistemde az ses beklemiyordum ama aşırı öyle oyun oynayan birisi değilim. bir artısı daha wifi antenleri onu da es geçmeyelim türk telekom kullanıyorum 50 mbps kullanıyorum ve sonuna kadar kullanıyor wifi olmasına rağmen benim aklıma gelen ve yardımcı olabileceğim bu kadar arada oyun oynarım derseniz 16lık öneririm fakat aradaki fiyat farkına değer mi o size kalmış.